precizni sverak

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2009, 10:20

Ben Ash píše:PS:To přišroubování čelistí je daň zjednodušené konstrukci svěráku nehledě na to že originál broušený a tepelně zušlěchtěný je za diametrálně jiné peníze. 8)
S těmi penězi za broušený svěrák z jednoho kusu je to samozřejmě horší ale zase ne o tolik. Kupoval jsem nedávno pět podobných svěráků u http://www.alfany.cz, byly asi 2x dražší než tyhle ale pořád je to snesitelná cena. Samozřejmě, mají své mouchy, nejsou přesně stejné ale třeba výška jednotlivých kusů se liší o 0.5 mm, Číňan to holt pasuje kus od kusu jak mu to vyjde. Kolmost a rovinnost je ale docela dobrá. Ale zase je to o ceně, špičkové svěráky se záměnnými díly a rozměry stejnými na pět mikronů by se samozřejmě daly koupit taky :-)
Aleš Procháska
Jiří Pavlík
Příspěvky: 175
Registrován: 23. 8. 2008, 11:19
Bydliště: 675 03 Budišov 169, Budišov u Tř.

12. 5. 2009, 10:38

Já mám dva větší a dva menší, používám to na frézování, nebo vrtání drobných součástek a co se kolmosti a rovinnosti týče, tak nemám problém.
Že čelisti nejsou kalený, to jsem věděl od začátku. Jediná věc o které jsem přemýšlel je, že bych ty pevný části odspodu zakolíkoval, aby se to časem nehlo, kdyby to dostalo třeba ranu. Ale jinak spokojenost. Vystřídal jsem už spoustu Čínskejch sveráků, ale jejich kvalita většinou neodpovídala ani ceně.
Bez úprav prakticky nepoužitelný. Špatný odlitky, různě vykousaný, šrouby namlácený kladivem přes závity apod. Dva jsem předělával, spodek jsem musel přefrézovat, odlitek samej bordel a po dvou zlomenejch frézách letěly pod ponk.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2009, 10:40

Ben Ash píše: To přišroubování čelistí je daň zjednodušené konstrukci svěráku nehledě na to že originál broušený a tepelně zušlěchtěný je za diametrálně jiné peníze. 8)
Ale prd,
to ze se to sroubuje je normalni , je to jina rada sveraku nez na jake si zvykly, rika se jim modularni. Priklad pouziti bych dal treba takovy ze se 4-ma upnes desku materialu velkych rozmeru a to tak ze z jednoho paru sundas celist pohyblivou a z druheho celist pevnou. Pak si omezem pouze svoji predstavivosti velikosti stolu a tim co chces upinat.
Co sem pochopil tak mu tam chybi zajisteni ustaveni pevne celisti, coz je ale docela dost zasadni vec, ty srouby samotne to urcite drzet nemohou.

A cenove takove male kalene, brousene hezke sveraky jsou bezne cenove dostupne.

Sak cmeliak takovy druhy koupil. Divim se ze sem neda porovnani pro zajimavost.

RADEK
Naposledy upravil(a) Radek-B dne 12. 5. 2009, 11:21, celkem upraveno 1 x.
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
cmeliak
Příspěvky: 218
Registrován: 11. 1. 2009, 8:18
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2009, 11:12

Jo kupil som druhy od cinana a myslim ze je super. A ako tu bolo spomenute, cena tiez v celku dobra. Vecer sem dam aj ten druhy pre porovnanie.

Co sa tyka kalenia to mi bolo tiez jasne od pociatku, to ani nerozoberam. Mne fakt vadi vola v pohyblivej a nepresne plochy celusti.
pavel99
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 11. 2007, 2:10

13. 5. 2009, 6:34

Reaguji na kritiku mého "precizního svěráku", ačkoli je (zatím) jediná z mnoha kusů. Plocha čelistí je po broušení přejeta ručním brouskem, čímž vznikla zvláštní POHLEDOVÁ vada. Při přejetí úchylkoměrem bude rovinnost do 0.01mm. Pohyblivá čelist (i pevná) je vyráběná s vůlí cca 0.03mm což se mi jeví jako minimum. To by mělo zajistit i přesnost usazení po otočení. Já po otočení dotáhnu pevnou lehce, k ní opět lehce dotáhnu pohyblivou, čímž se mi obě "zrovnoběžní" a pak teprve dotáhnu pevnou.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2009, 7:08

Mam dva trochu vetsi sveraky a naprosta spokojenost.Kolik na pevne celisti je jedina vec,kterou u sveraku postradam.Nicmene si dovolim jednu pripominku.Pokud ma Cmeliak se sverakem problem,je lepe se obratit na prodejce soukrome,nez reklamaci resit touto formou.
Forum by nemelo slouzit jako arena pro vyrizovani osobnich veci.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2009, 7:41

Já to pochopil jako věcné připomínky vedoucí k dalšímu zlepšování produktu, ani mi to nepřišlo jako nevhodná kritika. Nebýt toho veřejného probírání tak by se pavel99 třeba ani nedozvěděl, že dva ze tří frézařů preferují skolíkované čelisti :-)
Aleš Procháska
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2009, 7:44

cmeliak píše:Zdar,
..... Netusim preco to tu vsetci tak vychvalujete, alebo sa zrovna mne dostal do ruky nejaky spatny kus?????
Asi mame kazdy jine vnimani.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2009, 9:20

Co je na te vete tak poburujiciho ? Zdravych otazek a vyberpavajicich odpovedi neni nikdy dost.
Ja bych naopak uvital i komplet porovnani s fotodokumentaci vcetne ceny.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2009, 6:06

Poburujiciho na ni neni nic.Je zbytecna.Pokud neco od nekoho koupim a nejsem spokojen s kvalitou,tak se s nim spojim soukrome a problem si vyresim.Nepotrebuji k tomu obecenstvo.Pokud se prodejce chova nesolidne a ja dostanu tu nutkavou potrebu pred nim varovat cely svet, pak se o tom mohu zminit,ale pokud prvni reakce na nespokojenost je prispevek do fora,neni to podle meho nazoru rozumne.Nic vic.
Uživatelský avatar
cmeliak
Příspěvky: 218
Registrován: 11. 1. 2009, 8:18
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2009, 8:29

Pokial som sa pavla nejak dotkol tak sa ospravedlnujem, kazdopadne to neberiem ako nejake riesenie osobnych problemov alebo nieco podobne.

Stojim si tiez za tym je medzi zakladnou zveraka a pohyblivou celustou je v priecnom smere vola a ked to porovnam s druhym zverakom tak tam nie je. Takze ma to proste zaujima. Ja som tu urcite najvacsi lama tak mi prosim niekto vysvetlite ci je to v poriadku alebo nie. Vadi to pri utiahnuti obrobku? Ja si myslim ze ked utiahnem obrobok tak sa pootoci bud obrobok alebo celust. Je tomu taK?

Tiez tie artefakty ako to bolo nazvane, ked je raz nieco rovinne tak celkom nechapem ako tam vznikne nieco take, mne to pripada ako keby tam bola nejaka boule. Mylim sa? Ja viem ze aj ta rovinnost je v urcitej tolerancii, ale mne to pripada ako keby boli celuste zbrusene len do urcitej hlbky a mozno by to este par stovak chcelo. Prosim opravte ma ak sa mylim.

Skolikovat pevnu celust zo zakladnou nie je az taky problem.

Co sa tyka TEJ vety, asi som sa nie celkom stastne vyjadril, kazdopadne ked porovnam to co mam doma tak mi nebolo jasne ci sa mi dostal omylom spatny kus alebo je to tak OK.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2009, 7:13

Pevná čelist se nemá co pootáčet, ta má být prostě napevno. Když se dělá víc kusů potom často stačí polotovar jen upnout, srovnat k hraně čelisti a bez opakovaného sondování rovnou jet. Kdyby se pořád pootáčela tak by byl výrobek z každé strany udělaný jinak :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Nákup“