Graficka karta pro Inventor a Solidworks

CAD software, shareware, freeware
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

25. 2. 2015, 6:37

Je tady nekdo, kdo by mi doporucil grafickou kartu pro Inventor a Solidworks? Nebo je tu nekdo, kdo tyto programy ma naistalovane a jakou pouziva grafiku?
Vim, ze jsou na tyto programy jsou certifikovane karty, ale vzhledem k jejich porizovaci cene, bych rad poridil nejakou herni kartu, se kterou budou tyto programy fungovat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2015, 6:39

bezne vyrobce ma seznam karet na kterych to beha bez problemu uvedeny nekde na webu
krom tech opravdu drahych tam byvaji i obycejnejsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
nino555
Příspěvky: 84
Registrován: 1. 10. 2013, 5:56

25. 2. 2015, 7:03

Funguje i na obyčejné integrované grafice v NTB. O dost pomaleji, ale funguje. Dobrá grafika Nvidia Quadro nebo AMD Fire Pro, které jsou certifikované jsou dobré, ale ne nezbytné. S herní grafikou to pojede uplně bez problémů...
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

25. 2. 2015, 8:07

nino555: mas prosim te konkretni zkusenost s konkretni grafikou? A mluvis o inventoru, nebo o solidworksu?

robocop: ano, jsou i certifikovane karty za treba 4 tisice, ale pomer ceny a vykonu je asi 10x nizsi nez u soucasnych hernich karet

Potrebuji postavit univerzalni, dejme tomu studentske, PC, ne pracovni stanici. Takze potrebuji za co nejmene penez co nejvic muziky, a jednou z podminek je, aby tam fungovaly tyto 3D cady.
Nechci koupit grafiku za nekolik tisic a zjistit, ze si s danym softwarem nerozumi. Pidim se kde muzu, ale zatim se mi nepodarilo zjistit konkretni informace - pouze vsechno je takove obecne.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2015, 8:13

no zalezi jak u ktereho cadu jdou do podrobnosti k certifikovanym kartam
nekterym staci uvest 4 nekteri publikuji sahodlouhe seznamy

samozrejme kdyz budes hledat extrem v pomeru vykon/cena tak mas pak jeste jednu sanci nekde na diskuznich forech ke konkretnimu softu
zazil jsem par pripadu kdy ten software proste na obyc karte nebezel a na jine obyc karte bezel bez naznaku problemu

standadne ti staci vcelku bezna karta fakt nepotrebujes nejake herni delo protoze 99.9% funkci te karty to proste nedokaze vyuzit protoze to neni hra ale CAD software
nehlede na to ze i slozite modely dnes zvladne bez znamky spomaleni i uplne obycejna karta pripadne integrovane intely taky chodej prekvapive bez problemu
drazsi karta pak mnohdy proste vubec nic neprinasi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
nino555
Příspěvky: 84
Registrován: 1. 10. 2013, 5:56

25. 2. 2015, 8:52

Solidworks 2012-2014. Na mojem noťasu rok výroby 2009-10 je nějaká Ati mobility radeon HD 4500 series. běží v pohodě . Nepracuji se sestavami jen s jednotlivými díly. Sem tam když s modelem otáčím tak malý zásek jinak nic. Udělat se to na tom dá ale beru to jenom jako nouzovku do terénu. Dělat něco takového na 15" monitoru je o nervy. Pracovní PC s grafikou Nvidia Quadro FX 1800. Solid i Inventor plynulý chod, bez záseku. V těchto CAD programech moc nemodeluju. Používám je jen jako nosiče CAM modulů...
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

26. 2. 2015, 12:30

nechci tu moc kecat, ale herní grafika by snad "sračky" solidvorks měla zvládat...

já mám jen blbý Lenovo (ntb, extra nvidia, r.v 2011), ale grafika stíhá v pohodě, IMHO herní grafika s dostatečným výkonem zvládne cokoliv z naší práce
Sargon
Příspěvky: 33
Registrován: 8. 11. 2013, 3:02

26. 2. 2015, 4:57

pouzivam quadro k1000m (solidworks), sestavy zvlada, ale obcas se taky seka (jedna se o slozite sestavy), tak se neni moc cemu divit... jinak jak tu bylo psano, na solid staci i int. vga (na jednodussi dily, postupne se to vyhladi...), zalezi, co tam chces delat za dily/sestavy..
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

26. 2. 2015, 9:38

Hades: nejsem IT, takze tomu moc nerozumim, ale co se mi podarilo zjistit, tak udajne nejde o to, ze by to treba herni grafika nezvladala, ale o to ze by mohly nastat problemy pri komunikaci mezi grafikou, ovladaci a programem. Muze dochazet ke spatnemu vykreslovani, sekani, nebo treba az padani programu.
Pred 10-15 lety jsem Invertor spoustel na prumerne herni grafice, a chodilo to naprosto bez problemu. Ale od te doby se to hodne zmenilo ve technologii karet a v technologii software.
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

26. 2. 2015, 11:28

robokop píše: ... drazsi (profi) karta pak mnohdy proste vubec nic neprinasi
nesouhlasím
... jelikož o tom něco málo vím, tak dobře zvolenou profi kartu beru (krom dalších věcí) jako základ každého slušného CAD pracoviště a věř mi, že skutečný profík ti dnes na ničem jiném dělat nebude - pro profíka je ten rozdíl markantní
bcgroi
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 2. 2014, 4:59
Bydliště: poblíž Kopřivnice

26. 2. 2015, 3:46

Já mám v PC Nvidia ge-force 750 a Solidworks i Inventor zvládá parádně renderování trvá chviličku (v závislosti na složitosti dílu či sestavy v rámci desítek sekund max do minuty)
Mechanik seřizovač - Strojař tělem i duší.
DMU210P
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

26. 2. 2015, 4:33

prispeju i ja. uz stracim prehled o trendu v HW tak to napisu laicky z vlastni zkusenosti.
v praci delam v Catii na pracovni stanici HP s grafikou od NVIDIA K4000
notebook workstation od HP taky s NVIDII ale K2100M myslim, ze to bude... ale to je jedno. Je to hrozny kram.
Potom chodim este na PC k dodavateli. On ma jak Catii tak SolidWorks a grafiku ma ATI 7900 v black edicii.
Zrovna nedavno jsme to resili protoze:
K4000 nezvladala v Catii velke sestavy. Neco pres 10GB. to byl extrem ale
ATI 7900 to davala docela slusne. az na hnusne piskani behem manipulace s objektem.
A ten SolidWorks. Videl jsem jak delaji plynule s tou ATI i velke sestavy.
Takze za me napr. by jako uzivateli vyhovovala konkretne tahle ATI. v SolidWorske jede dobre a v Catii jede lip nez zminovana NVIDIA.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

26. 2. 2015, 4:36

S grafickymi kartami pro "profi" CAD programy je to velice jednoduche.

Nekdo si vsiml ze by se na tom dalo docela vydelat velky prachy kdyby udelali "specialni profi" karty pro tyhle "profi" CAD programy.
Je jasne ze vetsina hracu nemuze do grafarny investovat tolik penez co firmy pouzivajici SW za statisice.
Proto vznikly karty ktere pouzivaji velice casto uplne ten samy graficky cip, pouze je to jina karta (v zadnem pripade ne vykonnejsi) s jinym ID ovladače, proto aby "profi" software poznal ze bezi na "profi" karte a prestal mršit zobrazení tak jak to dělá občas na "obyčejné" grafické kartě. (nejčastěji se to projevuje protažením, takže se kruh občas tváří malinko jako ovál atd.)

Výkonově jsou na tom samozřejmě lépe spíše hráčské karty, ale nic naplat když ji CAD neidentifikuje jako "profi" kartu.

Prostě je to naprosto legální způsob jak okrádat lidi :!:
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

26. 2. 2015, 4:58

CZ_Pascal píše:Nekdo si vsiml ...
kecáš nesmysly
... je vidět že nemáš ani tušení, jaké může mít opravdová profi karta v cadu využití - to co říkáš platilo někdy před xx lety, kdy stačilo upravit registry či bios na kartě a měl si "profi kartu" - dneska ti opravdová profi karta, kromě špičkového zobrazení dělá výpočty při simulacích, výpočty při rendrování ... je toho víc ... a to několikanásobně rychleji než když to jede přez CPU
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

26. 2. 2015, 5:23

simulace asi ano.
ale renderovani to neni taky uplne pravda. kolegove na jinem useku maji stanice za statisice a jsou ulohy, ktere nezvladaji. zato herni grafika si s 3D prohlizenim poradila bez problemu.
to, ze to nefunguje lip na odladene masine a so zarucenou kompatibilitou je asi normalka.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Odpovědět

Zpět na „CAD“