Budoucnost technického vzdělání u nás

Odpovědět
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 3. 2015, 7:24

Pepa z depa píše:.. jak pravíš, vše je rozkradeno a učňáky jedou jen na prachy ... ale mění se to, je vidět trend, že z vedoucích pozic odcházejí idiodi bez mozku, co umí jen lézt do zadku. Už se k veslu dostávají lidé (už jsou tam), kterým to patří a po nich to vezme jejich syn atd...
A jseš si jistej, že se skutečně děje tako změna? Není to třeba spíš tím, že jak stárneš a dostáváš rozum, tak už nevidíš věci tak radikálně černá-bílá?
Proč by tam předtím měli být ti, kteří uměli jenom lízt do zadku, a proč by teď odcházeli?
Od revoluce je nějakých 25 let. Pokud něco fungovalo před revolucí a ti lidi tam potom zůstali, tak to nebudou ti anální lezci.
Pokud tam po revoluci přišli nějací jiní, tak to spíš taky nebyli lezci. Když už, tak třeba nějací vychcánci. Ale ti by už tu firmu mezitím dávno rozkradli z odešli. Navíc jak by se tam dostali a kdy? A komu lezli do zadku, že se jim to povedlo?
Já teda nevidím důvod, proč by zrovna teď nějací takoví měli odcházet a měli by je nahrazovat nějací schopní, navíc rodové klany.
Ono obecně s těmi rodinnými klany je to statisticky dost špatné, drtivá většina firem nepřežije třetí generaci. Otec-zakladatel to vybuduje, syn se v té době většinou ještě na tom podílí, takže to ještě celkem zodpovědně převezme. Ale vnuci (v případě úspěšných firem) se už narodí do zlaté kolíbky, ti už spíš jenom umí rodinné stříbro rozhazovat a ne rozmnožovat. Jistě existují výjimky, ale kdysi jsem někde četl hodně obsáhlou statistiku (o velkých a úspěšných firmách), a většinově to tak bylo.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

25. 3. 2015, 6:40

... teď už mám zadek zaparkovanej na místě, ale fakt dlouho jsem jezdil po všech větších kovovýrobách v ČR i SR a zadával výroby jeřábů a jeřábových drah, nemelu z kýblu, ty lidi znám osobně a stojím si za tím, jen velmi zřídka je majitel z prominutím debil, co vyrejžuje rychle prachy a neumí s tím žít = děcka a hlavně manželka mu přerostou přes hlavu, protože na ně nemá čas. Kdo se potomkům věnuje, sklízí ovoce ...
A co se týče těch análních lezců, tak věř, že tihle lidi řídili podniky po revoluci tak 15let (čest vyjímkám) a až teď (10let) se to pomalu mění, protože odborníci byli z vedoucích a ředitelských pozic po revoluci za stranickou příslušnost odsunuti bokem (ne daleko :D ) a na jejich místo nastoupili no "neodborníci", když to řeknu slušně, buď hned vše rozprodali a vyházeli lidi aspoň z poloviny, nebo se snažili a stejně jim to většinou krachlo, protože nerozuměli podnikání a obchodu. Jen pár kovovýrob někdo (většinou z řad zaměstnanců) zachránil, tak že si vzal megaúvěr + domluven s lidmi v tom podniku, kteří tomu věřili, to jsou ti o kterých mluvím .. ale jak píšeš ty vnuky - tak to asi nastupuje teď :D je pravda, že co jsem viděl tak to bylo předání od sedřeného otce odhodlanému synovi (s milionem blbých nápadů :D), vnuka ale nikde nepamatuji, tak ti to možná rozfrcají ... :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 3. 2015, 12:10

.. za mě:
palce nahoru
palce nahoru
https://www.youtube.com/watch?v=Zy6-C6FOU4Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

28. 3. 2015, 12:58

nj Pepo, dvacetdva mladých.... :D

teda, neschazuju je, naopak. je to stejné, jako tady, "výtvory mladých" (vlákno se mi hledat nechce).
Já těm "děckám" (mládíci promiňte) fandím, a když sem hoděj, co ukutali, tak jdou jen slova chvály, protože vím, že jim to, co se naučí nikdo nevezme.
Jenže těch šikovnejch "děcek" je málo, a nedej bože, aby začali podnikat.
celá tahle zkurvená doba je do pár let od podnikání odradí a skončej buď na pracáku a nebo v lepším případě někde v blbišovo fabrice, kde se myšlení "nenosí"
p.s.
kurva, být mi dneska dvacet, tak už jsem někde, kde si budou práce vážit. no já už to nějak doklepu :(
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

28. 3. 2015, 5:05

V Rusku to maju tiež :) pekne zánovne sústruhy majú tí maladci https://www.youtube.com/watch?v=awE7yV1tW6w" onclick="window.open(this.href);return false;
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 3. 2015, 6:00

nejlepší to odstartování:
.. ida na start
... vnimaj
... marš
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

28. 3. 2015, 6:34

Pepa z depa píše:nejlepší to odstartování:
.. ida na start
... vnimaj
... marš
Tá fešná moderátorka ma supr brýle :D
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 3. 2015, 8:29

asi vzájemná inspirace :mrgreen:
Gedžitka
Gedžitka
gedzitka-na-bilem.jpg (12.79 KiB) Zobrazeno 5384 x
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

28. 3. 2015, 11:39

nj, ale Getžitka to měla na létání, ta moderátorka tak spíš aby byla blbá :rofl:
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

29. 3. 2015, 8:32

To, co tady řešíte je jedna věc, ale druhá věc je praxe. Můj kluk vystudoval autotronika, s vyznamenáním, ve svém oboru je na svůj věk nadprůměrnej, protože k tomu čuchnul u mne v dílně, ale práci do dnes neshnal. Nabídek není mnoho, ale všude chtějí minimálně dva roku praxe, jenže kde ji vzít, když ho nikdo nezměstná. Nakonec si udělal živnosťák a zaměstnal se sám.
Situace ve školství je taková, že školy naberou uchazeče aby měly plné třídy, neboť na každého žáka dostanou od státu peníze a peníze potřebují, aby se učitelé uživili a škola mohla fungovat. Ve třídě, co syn chodil byla polovina studentů kvůli řidičáku a druhá kvůli maturitě. Většina z nich skončila jako řidič u DP Praha. V oboru měli zájem pracovat ze třiceti kluků jenom tři, jejichž tátové mají autodílny. Ostatní o nic zájem neměli a koukali to nějak prolézt. Za sebe tvrdím, že úroveň našeho školství klesá. Já, když jsem šel do učení, tak jsem musel absolvovat pohovor, u kterého byli mistři odborného výcviku a musel jsem odpovídat na řadu otázek. Dnes stačí podat přihlášku a student je přijat. Na střední školu jsem musel udělat písemnou přijímací zkoušku a potom ještě ústní. Dnes stačí podat přihlášku a je přijat. Prostě je to všechno o penězích.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

29. 3. 2015, 12:18

to, že je školství v prdeli víme všichni, ale u tvého syna...
není to také tím, že jsi mu něco ukázal, že ho to začalo bavit, že TY jsi mu dal ten základ?

Já vidím ten problém už v základu rodiny, kdy jsou děti posazeny před televizi, počítač, dementní telefon, tablet atd...
protože rodina už díky systému moc nefunguje, když musíme posílat naše lepší polovičky do práce, abychom alespoň nějak uživili rodinu.

ženská by měla být doma a chlap by měl rodinu uživit, což bohužel v tomhle marastu, co na zemi panuje nelze, a tak je celá hodnota rodiny v hajzlu, navíc, když do toho chce kde kdo kecat, viz Magorka Michaela Marksová – Tominová: „Rodinná politika a výchova dětí není soukromou záležitostí lidí, ale státu.“

no a díky tomu marasmu, co tu panuje, kdy se všechno rozkradlo (přikladem např. Poldovka), tak tu pomalu nic jiného než autodoprava nefunguje a DP je toho příkladem.

p.s.
naše přítomné "květinky" (Pavlaxy a další) mi jistě můj názor prominou, ale měli bychom mít ženské pro radost, a ne aby se štvaly někde v práci.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5211
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 3. 2015, 1:39

Hades píše:
.... protože rodina už díky systému moc nefunguje, když musíme posílat naše lepší polovičky do práce, abychom alespoň nějak uživili rodinu.
ženská by měla být doma a chlap by měl rodinu uživit,
...... ale měli bychom mít ženské pro radost, a ne aby se štvaly někde v práci.
To jsou příliš jednostranné názory ;-) Hadesi POZOR na feministky! ;-) jsou ale z hlediska rodiny tradiční.

Nicméně souhlasím, jeden by měl dokázat uživit rodinu.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 3. 2015, 1:55

"Rodinná politika a výchova dětí není soukromou záležitostí lidí, ale státu."
- Mgr. Michaela Marksová - Tominová, ministryně práce a sociálních věcí

chce se mi zvracet
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

29. 3. 2015, 2:21

To: Zdenek Valter
feministky mi můžou víš co, pro mne.. feministka ==> lesba ==> pinda, co si hraje na mužskýho ==>flustrovaná kráva

To: testone
i mně se chtělo blejt

Já zastávám názor, že ženská má být naším miláčkem, rovnocenou partnerkou, nemá se dřít nékde v práci a má "udržovat teplo rodiného krbu", do čehož počítám i výchovu dětí, a na nás mužskej je, abychom si ty naše lepší polovičky rozmazlovali (a souhlasit se mnou nikdo nemusí) :D
To byla má reakce na origosch-e, že jeho kluk je dobrej.
Jenže, byl by syn dobrej, kdyby mu to origosch nenatlouk do palice?
IMHO je to tak, že origosch je dobrej učitel, kterej dokázal ve svém synovi rozvinout přístup k řemeslu jako takovému, a kluk si toho, co umí a táta ho naučil, váží.
Takových mladých je bohužel málo.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 3. 2015, 2:54

Zdenek Valter píše:Nicméně souhlasím, jeden by měl dokázat uživit rodinu.
A jaké je kritérium pro "dokázat uživit" ? Jedna zahraniční dovolená ročně? Nebo dvě, tři? Jedno auto v rodině nebo třeba tři?
Znám rodinu, kde dělají oba a jsou hodně nadstandardně odměňováni. Přesto mají problém vyjít a jsou furt naštvaní, že nemají víc.
A taky rodiny, které mají méně než třetinu jejich příjmů a jsou v pohodě a pořád dobře naladěni.
Hades píše:já zastávám názor, že ženská má být rovnocenou partnerkou ... a má "udržovat teplo rodiného krbu"
Jak to jde dohromady? To ta rovnocennost je v tom, že ženská má doma navařit a vyšůrovat, a pak čekat až se páníček vrátí z práce, aby mu vytvářela teplo rodinného krbu? No to už asi dneska nepůjde. Ne kvůli nedostatku peněz nebo "marastu" (jak tady zaznělo), ale kvůli informovanosti a toho pramenící touze po větší nezávisloti a jiném uplatnění a ocenění, než jen za to, jakou uvařila koprovku.
Odpovědět

Zpět na „videa“