Plastové krabičky

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Odpovědět
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

25. 12. 2022, 6:17

Ano, něco podobného.
V každé patroně/bombičce dle napumpování můžeš mít až cca 200BAR.
Jednou ranou vypustíš vše.
Složitější na nabíjení/tlakování ale je to pro radost si s tím vyhrát.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 12. 2022, 5:00

Co v tom prosím je? V tom je vzduch?
Takže by se to dalo přepouštět z potapěčských flašek?
Zajímavé, že se dělá takové řešení, které musí zřejmě být hodně výrobně komplikované.
A klobouk dolů, že to udělají v takových rozměrech.
Jak dlouho to prosím vydrží "nabité", tedy než to nějakými úniky vyšumí?
Díky.
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

26. 12. 2022, 6:30

Ano, lze m.j. i plnit přes redukci z potápěčských lahví.
Chtěl jsem kdysi i vyrobit ale je to opravdu tak náročné na zpracování i přesnost, že jsem to vzdal.
Závit jsem "zatím" se svýma měrkama nedokázal přesně změřit - stoupání je něco kolem 0,25mm :(
Proto jsem radši zaplatil kolem cca 200,- Kč za jednu LEP patronu.
LEP.jpg
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

26. 12. 2022, 6:36

Výdrž(natlakování) zatím zkouším.
Co ale píší, tak min týden by mělo vydržet ale pak jsou problém s o-kroužky, které se nechtějí hned vrátit do původní velikosti.
Musí se prý kolem 12hod. počkat (podobné jako o CO2).
Proto je lepší natlakovat a běhen pár minut vystřelit, pak není problém.
To zatím jen z informací co jsem zjistil na netu.
Velká výhoda tohoto řešení je ta, že si lze takto vyrobit i náboje do historických zbraní ... jen nevím, jak by to bylo s legislativou.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 12. 2022, 7:01

Díky za vyčerpávající odpověď.
Vůbec jsem neměl tušení, že něco takového existuje.

Jaká je prosím výkonnost třeba ve srovnání s běžnou vzduchovkou?
Pokud se tedy vlastně ještě dneska normální vzduchovky vyrábějí.

Teď mě napadá - kapitán Nemo ve Verneovkách taky měl pro podvodní použití pušky na stlačený vzduch.
Ale ten to měl myslím napojené šlauchem rovnou na bandasku na zádech, ze které dýchali.
Realita předstihla fikci. Asi kapitán Nemo neuměl vyrobit tak malé a tak kvalitní O-kroužky.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 12. 2022, 10:20

Na těch stránkách byla zmínka o 7J, což je proti klasické vzduchovce dost málo (moje má 24J). Ale ty, co maj velkou bombičku natlakovanou až 300Atm, tak ty maj mnohem vyšší výstupní energii.
Harpuny na stlačený vzduch se používaj už dlouho (možná je opravdu "vynalezl" Verne) :)
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

27. 12. 2022, 3:49

Ako je to s akustikou v porovnani s vybusnym patronom?
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

27. 12. 2022, 3:58

Zvuk se mi zdá slabší než flobert 6mm.
Odpovědět

Zpět na „Prodej“