CNC ve FreeCAD

Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 6. 2015, 3:59

ono je to strašně jednoduché, cenová nabídka 1 cenová nabídka 2 porovnám a hotovo.. to si každý musí projít sám.. nicméně aby na něčem bylo připevněno lineární vedení tak ten povrch musí být minimálně frézovaný, určitě bych to nepokládal jen na válcovanou "křivou" desku ... já jen upozorňoval na to že tím frézováním nemusím jít skrz a může mi zůstat plocha celá
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

11. 6. 2015, 5:14

Ono se to trochu pohýbe i při tom řezání vodou - povoluje se pnutí v materiálu . Záleží hodně na tvaru a jak je materiál vyválcovaný.
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

14. 6. 2015, 1:19

Tak som pozrel faktúru, vychádzalo to 6,6€/kg (CHs Epoxy 512) a objednával som http://www.epoxidy.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;. Majú to v bareloch, načapujú koľko potrebuješ a odosielajú vo vedrách cez TopTrans.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

14. 6. 2015, 9:04

Děkuji za informaci.
Nevydržel jsem a objednal ještě v pátek.
Při současném kurz mi kilo přišlo asi o 6 korun dráž, tedy na 186 včetně DPH plus 411 doprava.
Teď vyrazit někam na písek, místní stavebniny to asi nebudou vozi jen žlutý nebo bílý, i když už jsem viděl na internetu i jemný živec.
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

22. 6. 2015, 9:49

Vřeteno dorazilo z Aliexpress, vybral jsem prodejce co to má v UK.
S mým gumovým stojánkem jsem na kuželu změřil něco co bych odhadl na asi 0-3 tisíciny.
Přílohy
IMG_8511.JPG
IMG_8541.JPG
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

23. 6. 2015, 11:52

Jeden kolega zde z fóra mi položil několik otázek v soukromé zprávě, odpověd zveřejním i zde :-)

Ano prave kvuli problemum se clem a DPH jsem na aliexpressu zvolil UK.

0.003 jsem vicemene odhadnul, protože kdyz jsem s vretenem pomalu rukou otacel drncel dotyk tisicinoveho meridla v jedne setine, ale kdyz jsem zastavil rucicka se vratila vzdy do stejneho mista, coz delalo dojem na tisicinu presne :-) Meril jsem to na vnitrku kuzelu s vyndanou klestinou.

Klestina v tom je s oznacenim 6-5 nevim co to znamena, ale 6 vrtak do toho jde pekne akorat.
Jak je na tom klestina s presnosti jsem nemeril.

Nemám měnič a tak si točím jen rukou, nikdy jsem takovou věc nevlastnil a zkušenost mám jen z bývalého zaměstnání, kde byly vřetena daleko větší jak na váhu tak i s otáčkama běžně přes 100 tisíc s mlhovým mazáním.
S těma se samozřejmě nefrézovalo, ale brousilo.
Píšu to proto, že mi sice připadá že při ručním rychlém protočení mého nového číňana jsou ložiska krásně tichá, nemužu ale se ubránit vzpomínce že ty profi vřetena se kterýma jsem přišel kdysi do styku při ručním otáčení nebyly slyšet vůbec.
.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 6. 2015, 7:05

kleština 6-5 udává že do ní upneš rozměry od 6 po 5mm ..
bylo by smutné kdyby ložiska řvali už při ručním točení :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 6. 2015, 7:29

.. jsem si taky říkali s kolegou, že je to nějaký divný, když to vydává zvuk, už při točení rukou :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

24. 6. 2015, 8:46

Již jsem o tom jednou psal. Koupil jsem u nás v ČR v jednom eshopu mizerný kuličkový šroub 25mm v délce 700mm.
Na zhruba 20cm od konce jde točit matkou lehce, ale zbytek jde jednoduchá matice tak ztuha že to asi motor neutáhne.
Prodejce na email nereagoval a protože nechci díly vyhazovat aniž bych je aspoň zkusil použít mám dotaz.
Pokud to motor utáhne a budu dost mazat "ochodí" se šroub tak, aby se matice točila v celé délce stejně ?
Potom bych koupil novou matici a třeba by to bylo dobré :-)
Sháněl jsem do matice menší kuličky, ale zatím bezvýsledně.

Možná byste mi někdo mohl prodat na záběh šroubu vyběhanou starou matici ! :shock:
.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 6. 2015, 9:00

.. to nevím, jen tipuji, že se to neochodí, spíš rychle zlikviduje matici, ale poradí chytřejší,
mě jen zajímá jméno toho obchodu, co prodává nejhorší kvalitu číny a prezentuje se, jako že je to rozumná čínská kvalita, co mají ostatní prodejci za ty peníze, stejně asi vím který, schválně ... :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 6. 2015, 9:44

tak tak , myslím že se to nevychodí , spíš se rozvolní matice , každopádně hodně mazat a třeba to nebude moc vadit , menší kuličky bych asi neřešil , spíš to tomu prodejci otřískat o hlavu .
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

24. 6. 2015, 10:47

I když mám upínací desku 25mm silnou, tak když do ní klepnu prstem tak půl minuty ještě zvoní.
Nebude se to projevovat při obrábění, nemám přidat další dva vozíky, tak aby na každé straně byly 3 ?
Zatím mi deska leží volně na papírové krabici.
Přílohy
upinaci deska.png
.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 6. 2015, 11:10

bude, proto se obráběcí stroje a jim podobné verky dělají z litiny...
dneska jsem se potýkal s něčím podobným
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 6. 2015, 11:51

čau,
ty to nenapíšeš, tak to napíšu já, ten prodejce je cnc.inshop a na reklamaci kašle (byla SZ), nedej se a zavolej mu, nebo tam zajeď, to není normální, hlavně, že do reklamy evidentně investuje!
A ta deska je jedno, stejně tam budeš mít svěrák, nebo upínky, tak to nebude tak znít, máš tam už našroubovanou matici a vozíky?
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10121
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2015, 1:33

A pokud jsi šikovnej kluk tak si uděláš něco jako matici odlitou z polyurethanu nebo podobnou, tu rozřízneš aby pružila,mázneš diamantovou pastou a přelapuješ ten šroub k obrazu svému :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“