Deckel SO

navody prirucky brozury
prosim oznacujte vlakna podle nasledujiciho klice "Frezka nastrojova FNGJ32"

Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

11. 10. 2015, 6:06

Hoď sem obrázek toho tvého nabroušeného vrtáku, třeba půjde něco poznat.
Také jsem si to vyrobil, brousím s tím asi dva roky a naprostá spokojenost. Já to ale trochu "vylepšil" tím, že mohu hned dvěma způsoby ovlivnit úhel podbrusu - tedy hřbetu. Je to perfektní, je mi jedno co upnu za průměr a vrtáky fakt vrtají. :D
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

11. 10. 2015, 8:47

A mohl by jsi poskytnout nějaké fotky? Díky
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

26. 10. 2015, 6:26

markus píše:
Snímek 045.jpg
Prosím o vysvětlení tohoto obrázku vlevo dole . Mám opravdu vycházet z těchto hodnot? Jde mi o to zda hodnoty 1,9d a úhel kuželu jsou neměnné pro určitý úhel břitu. Pokud ano, měl bych tedy zjistit průměr kružnice po které se otáčí břit vrtáků? Pokud bych chtěl tedy zvětšit podbrus vrtáku, musím změnit hodnotu 1.9d?
Díky za odpověď. Stále nechápu princip brusek Kaindl- Ať dělám co dělám, tak ten prizma mnou požadovaný kužel nekopíruje.
Ahoj Markusi,
teda tys mě tím obrázkem ale zamotal hlavu :lol:
Hned jsem se šel podívat, jak to vlastně mám udělany já, tedy na kolik se tomu přibližuji. Jak jsem již do tohoto vlákna přispíval, já to už mám udělany asi dva roky po svém a funguje to, ať brousím jakýkoliv průměr.
Obecně je několik způsobů broušení - ten na tvém obrázku je jedním z nich. Dost by mě zajímalo, zda by bylo možné naskenovat z této publikace tu pasáž, jak je vzpomínaná, "že další způsoby podbrušování jsou v kapitole o ostření."
Blo by to možné se k tomu dostat?
A teď ještě odpověď na tvoji otázku. U brusek například KAINDL, kde se používá stejný princip toho upínače, těch úhlů nedosáhneš, tam se používá jiný typ broušení. Nevím, jak se nazývá, ale určitě bude popsán, jak jsem psal výše.
Někde mám taky popsané ty způsoby broušení, zkusím pohledat. :)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

12. 2. 2016, 12:42

Markusi podařilo se ti přípravek doladit?
Teď jsem narazil na obrázek kužele i s přípravkem, kde je vrchol 1,9 D zakótován také, stejně jako v tvé knize.
1.jpg
A propos. Co je to za knihu? Chýle 1. vydání?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

12. 2. 2016, 10:12

přípravek jsem nedoladil- respektivě doladil, ale používat ho nebudu, protože to funguje pouze u dokonale rovných vrtáků. Bohužel vrtáky z ruční vrtačky jsou většinou lehce přihnuté, což způsobuje při takovém vysunutí z přípravku nerovnoměrné délky břitů. Půjdu spíš cestou podobnou origo přípravkům prodávajícím k těmto bruskám.
Jinak dlouho jsem nic nedělal- mám zimní spánek :lol: Jenom sním o novém MN80 za 12 tis. :lol:
Knihu žádnou nemám- ta fotka byla stažena z netu.
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

15. 2. 2016, 9:24

Možná by byla by zajímavá diplomová práce Václava Kortuse z 2007 (ČVUT) http://www3.fs.cvut.cz/web/fileadmin/do ... Kortus.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejde mi zobrazit - zřejmě není DP veřejná :(
1.png
1.png (12.63 KiB) Zobrazeno 3207 x
2.png
2.png (11.7 KiB) Zobrazeno 3207 x
3.png
3.png (15.5 KiB) Zobrazeno 3207 x
I když jeho ostřička se S0 zřejmě podobá jen na první pohled a bude jiné konstrukce - geometrie u kuželového ostření by v ní vysvětlena být mohla.
Ještě jsem objevil tohle (ale je to pro mě už moc v teoretické rovině :( ):
1.pdf
(1.46 MiB) Staženo 319 x
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „Navody ke strojum, dokumentace“