zajimava ridici elektronika http://www.techtronex.cz

Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2007, 4:29

QNX píše:Mach je limitovaný nevhodným operačním systémem, na kterým běží. S tím nic neuděláme. Přesto bych považoval za úspěch, že funguje tak, jak funguje. LPT je také nevhodný výstupní port pro takhle náročnou aplikaci. Budte rádi, že bez nároku na HW a speciální SW to funguje dostatečně pro většinu použití. Kdo chce mít kvalitnější systém, tak MACH nasadit může, ale ne s LPT. Těch možností je (nebo bude) víc. G-Rex, ncPod, karty DeltaTau ...... Pokuste se přesvědčit autory MegaCNC, at ho rozhejbou pod MACHem a budeme mít další použitelný HW :-)
Proc Vam vadi LPT? To je velmi rychle rozhrani jen ponekud choulostive - nic jineho v tom neni. Staci na nej cvaknout opticke oddeleni a budic sbernice nevidim v nicem problem. Mozna ze si to uz nepamatujete nebo jste nezazil, ale po LPT se bezne pretahovaly takove veci jako obsahy pevnych disku.

Jinak to aby predelavali MegaCNC pod Mach by byla trosku skoda - to je totiz trosku kontraproduktivni se vracet o vyvojovy stupen zpet. Pokud vim tak ten HW je uz interpret ISO kodu takze neco jako Mach neni vubec treba.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2007, 4:38

spis naopak udelat z machu plugin na megacnc

mach ma naprosto dokonalej kabat a system wizardu
to je asi jedine proc ho mam rad
ale jak bylo receno bezi na nevhodnem OS a i kdyby nebezel
tak neni zcela vhodne michat do cpu ktere resi tenhle kabat jeste vypocty
ale je dobre ze to umi

v kazdem pripade je samozrejme idealni pouzit mach s tim ze pulsing engine je nezavisle na PC
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
walter
Příspěvky: 163
Registrován: 4. 12. 2006, 2:44

26. 1. 2007, 5:13

Pupak píše:Bylo by dobre si konecne ujasnit na jakem HW a s jakymi budici KM je Mach pouzivan.Ja ho provozuji na 3 ruznych sestavach od P3-866MHz az po Athlon 3G. Vse na XP SP2.Pouzivam budice s L297/L298 a L297/L6203.
Vyuzivam LPT na MB a rychlosti 20-50mm / sec..
To je rozumné. Objasnit co se osvědčilo.

Omlouvám se ale některé zkratky mi dělají problém a to : " budici KM , budice s L297/L298 a L297/L6203,
Dále předpokládám, že MB je motherboard ?
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2007, 5:54

KM jsou krokove motory

L297 atd... jou integrovane obvody pouzite v budicich

MB je motherboard
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

26. 1. 2007, 6:17

Jak tak čtu asi chcete od LTP a Win noc, s Machem skušenosti nemám. Šel jsem cestou větších výdaju a koupil jsem ISA kartu Opti Step - plus a soft Thurn Master Pro od firmy Microkinetic cena za kartu 249$ soft 595$ poštovné 125$ celkem to vyšlo asi na 21000kč. Kdo by chtěl zpětnou vazbu dělaj i desku měření OptiTracker PC. Na stroji to jestě nemám instalované ale zkoušel jsem to doma celej den to běhalo v uzavřené smičce a neneměřil jsem ve dvouch osách žadnou odchylku. Přidávám odkaz http://www.microkinetics.com/ kdyby se chtěl někdo koknout.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2007, 6:56

Tak tuhle kartu se SW jsem mel pujcenou na 14 dnu na testovani a vubec me nenadchla.Kdyz pominu skutecnost ze ISA sbernice je jiz mrtva minulost, je karta pomala /nepouzitelne na mikrostepping / a SW ma ke kvalitam a moznostem Machu hooodne daleko. Na Ebay je dost casto ke koupi kolem 200 USD i se SW.
Nicmene to,co umet ma,umi dobre.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2007, 10:48

To není tím , že nemám LPT rád, naopak ze všech rozhraní mám LPT a RS232 nejraději, proteže jenom u nich vím, jak fungují a jak je naprogramovat a zapojit. Problém je v tom, že jeho využití pro řízení CNC strojů je už na hranici možností. Pro méně náročné aplikace dostačuje, pro náročnější už ne. To je také důvod, proč chci použít G-Rex. S tou úpravou mega CNC pro MACH jsem to napsal špatně. Samozřejmě že by to bylo potřeba udělat obráceně, tedy napsat plugin do MACHU. Jenže Art to psát nebude, takže by to byl úkol pro autory MegaCNC (nebo někoho třetího). Mach je po SW stránce mnohem dokonalejší, než řídicí SW od MegaCNC, takže spojení MACH + Mega CNC by byl naopak pokrok! Takové wizardy, skiny, možnosti konfigurace, to MegaCNC asi nikdy mít nebude. Je totiž rozdíl, když Art programuje MACH jako svou hlavní práci a když si pár nadšenců občas utrhne kus času ze svého nadupaného programu. Takže bombardujte autory MegaCNC požadavky at napíšou plugin a když se to povede, tak z toho bude silná sestava, kterou bych také rád nasadil.
Naposledy upravil(a) QNX dne 27. 1. 2007, 11:36, celkem upraveno 1 x.
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

27. 1. 2007, 6:42

Pro upřesnění čemu říkáte pomalá???
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2007, 6:52

Generator pulsu ma jen 26 kHz. Pokud pouzivam mikrostep 16 potrebuji min 48 kHz,jinak nedosahnu vetsich posuvnych rychlosti.
jančo
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 7. 2006, 12:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2007, 7:48

Opäť sa tu vyskytol dotaz na návod k Machu. Mám preložených cca 40 strán. Ale mám toho plné zuby a to nehovorím o tom ako to žere čas. Ale napriek tomu mi to hodne dalo. Dočítal som sa veci ktoré som nevedel. Napríklad aj to fungovanie LPT je tam podrobne popísané.

Nenájde sa niekto, kto mi s tým pomôže - preloží 10strán a zbytok dostane zdarma .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2007, 10:16

pokusil bych se neco taky prelozit kdyz bych se nedejboze v praci nudil
klidne neco poslete
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2007, 11:25

No, já se teda nudit nebudu určitě, ale kus bych si také vzal. Jde o překlad manuálu Using3Mill.pdf? Pokud ano, tak stačí říct, které stránky.
Uživatelský avatar
dslav
Příspěvky: 208
Registrován: 18. 12. 2006, 4:07
Bydliště: Hošťálková - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2007, 8:25

MegaCNC
Na tomto fóru padla zmínka o spojení Mach3 + MegaCNC kontroler. Abych pravdu řekl zaujalo mě to a tak jsem se na to trochu podíval co by to znamenalo a jestli by to bylo použitelné. Celkem rychle jsem došel k tomu že z principu, ani s externím HW nedokážu zajistit plynulost pulzů pro krokové motory. Je mi jasné že s dostatečně rychlým PC nebudou problémy a taky nechci říct že Mach3 je nepoužitelný. Tato skutečnost mě vrátila zpět k SW v běžící na zmíněném kontroleru. Ten se v současné podobě nemůže k machovi přirovnávat a do budoucna s s tím ani nepočítá. Na druhou stranu umí vše potřebné pro pohodlnou práci na 3osé frézce. Navíc mám zajištěno že i na P166 s Win98 to bude jezdit plynule bez jakéhokoli škubání. Je pravda že kdybych za to měl dát peníze tak bych se rozmýšlel jestli dám 20kKč za megu nebo 159USD. Když přihlédnu k množství prodaných kusů a skutečnosti že vývoj je prakticky zaplacen uvažujeme o snížení ceny. V této souvislosti mě napadají otázky na lidi zde ve fóru kteří uvažují o koupi nějakého systému:

Jaké funkce softwaru MegaCNC chybí?
Jaká je cena za kterou by kontroler se softwarem koupili?
1. Kde nestačí síla použij rozum.
2. Kde nestačí rozum použij sílu.

Dušan Slavětínský

http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/MegaCNC" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/RcMix" onclick="window.open(this.href);return false;
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2007, 5:41

Pokud chcete na trhu urvat nejaky prostor,je treba,aby cena vaseho produktu byla srovnatelne,nebo dokonce o malo nizsi,nez je konkurence.
Ty ceny jsou v rozmezi 150-250 USD.Pokud je nejakych 200-1000 uzivatelu,tak ma cenu s tim systemem dal pracovat a rozvijet ho.Taky uz to muze mit nejaky fin. efekt. Pro 20 lidi to moc cenu nema.Takze hodne zalezi,na vasi cenove politice.Kdyz nastavite cenu do 5 tisic,tak muzete ocekavat zvyseny zajem.Pri cene nad 10 tis. se uz nikdo moc nepretrhne.
walter
Příspěvky: 163
Registrován: 4. 12. 2006, 2:44

15. 2. 2007, 6:25

To, co by mne na spojení MACHu a MegaCNC bavilo, je 2 letá záruka a možnost se s výrobcem domluvit česky. Nekupoval bych zajíce v pytli a měl bych záruku spolehlivosti.
Asi bych nebyl první, kdo by to koupil a počkal bych na ohlasy na tomto foru. Nebo bych si musel MACH + MegaCNC vyzkoušet. Cena by mohla být v horní části rozmezí 150 - 250 US Dol.
Záruka 2 roky a možnost se domluvit s výrobcem česky se pro mne silnou výhodou.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“