Třídič dutých válečků

Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 6:21

Zdravím místní odborníky, mám takový menší problém. Předem přiznávám, že jsem se s podobným zadáním od zákazníka zatím nesetkal.

Mám mosazné válečky, které jsou z jedné strany duté. Zákazník požaduje kontrolu, s tím problém není. Můj problém je ten, že tyto válečky potřebuju "srovnat" dnem dolů. Průměr je cca 10mm. A potřebuju aby to srovnalo 20ks/s !!! Hledám na youtube, na googlu a stále nic takhle produktivního nenacházím.

Předem zavrhuji vibrační techniku, právě z důvodu produktivity.

Budu vděčný za jakýkoliv odkaz.

Předem díky za odpovědi.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

1. 10. 2015, 6:30

napadá mě srovnání do nějaké sítě/řady, následně optická/laserová kontrola. Potom už by neměl být problém špatně obrácené válečky obracet malým ramenem s podtlakovým upínáním, nebo pouze skládat do jiného držáku, který se otočí o 180°.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

1. 10. 2015, 6:32

Všechno je řešitelný. Máš tak 3000 000Kč na investici? Protože 20ks/s je fakt moc.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1012
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2015, 6:33

Nábojnice???
Čeho jiného může být potřeba milión denně?

Jakým způsobem se budou kusy které testem neprojdou třídit od těch, které vyhoví???
Prostě bych je obrátil všechny a zkusil změřit taky z druhé strany.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 6:35

Ještě jsem zapoměl napsat, že se ty válečky budou sypat z bedny, takže ty co si lehnou, musí zařízení narovnat do svislé polohy. Následná manipulace již není problém, to mám zmáknutý.

Nene ne žádné patrony. Je to celodenní produkce, která se má kontrolovat, jestli se tam nepřipletl jiný rozměr. Ale toto není součástí diskuze.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 6:40

bobik píše:Všechno je řešitelný. Máš tak 3000 000Kč na investici? Protože 20ks/s je fakt moc.
Asi jo, zákazník to má pod kontrolou :D to je celkem běžná cena. :lol:
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

1. 10. 2015, 6:44

Mad_BOXs píše:Ještě jsem zapoměl napsat, že se ty válečky budou sypat z bedny, takže ty co si lehnou, musí zařízení narovnat do svislé polohy. Následná manipulace již není problém, to mám zmáknutý.

Nene ne žádné patrony. Je to celodenní produkce, která se má kontrolovat, jestli se tam nepřipletl jiný rozměr. Ale toto není součástí diskuze.
tak to vem z druhý strany, všechny je pomocí třeba vibrací "polož" do nějaké desky s U drážkama a následně je můžeš skládat do matrice. díky pravidelnému uspořádání pak proveď optickou kontrolu otočení válečku.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 6:47

Kratus píše:
Mad_BOXs píše:Ještě jsem zapoměl napsat, že se ty válečky budou sypat z bedny, takže ty co si lehnou, musí zařízení narovnat do svislé polohy. Následná manipulace již není problém, to mám zmáknutý.

Nene ne žádné patrony. Je to celodenní produkce, která se má kontrolovat, jestli se tam nepřipletl jiný rozměr. Ale toto není součástí diskuze.
tak to vem z druhý strany, všechny je pomocí třeba vibrací "polož" do nějaké desky s U drážkama a následně je můžeš skládat do matrice. díky pravidelnému uspořádání pak proveď optickou kontrolu otočení válečku.
Jak jsem psal v prvním příspěvku, potebuju je postavit na dno, pro následnou manipulaci při kontrole a měření.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 10. 2015, 6:52

a co je naklepat naležato a pak do každého píchnout odpruženým hrotem , hrot bud zajede dovnitř nebo narazí na dno , pokud narazí nadno tak jej napíchne protější hrot a pak už jen překlopí nebo dá stranou ??????????
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 6:56

Tohle je jedna z možných variant, jen by to muselo být na hřídeli s více trny a z nich to sudndávat jako na hřebenu (česla). Jenže to je vše vývoj a já bych rád nějaké hotové řešení, třeba okopírovat nějaký nápad.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

1. 10. 2015, 6:57

Mad_BOXs píše:
Kratus píše:
Mad_BOXs píše:Ještě jsem zapoměl napsat, že se ty válečky budou sypat z bedny, takže ty co si lehnou, musí zařízení narovnat do svislé polohy. Následná manipulace již není problém, to mám zmáknutý.

Nene ne žádné patrony. Je to celodenní produkce, která se má kontrolovat, jestli se tam nepřipletl jiný rozměr. Ale toto není součástí diskuze.
tak to vem z druhý strany, všechny je pomocí třeba vibrací "polož" do nějaké desky s U drážkama a následně je můžeš skládat do matrice. díky pravidelnému uspořádání pak proveď optickou kontrolu otočení válečku.
Jak jsem psal v prvním příspěvku, potebuju je postavit na dno, pro následnou manipulaci při kontrole a měření.
však ano. jakmile ti pojedou válečky tou U drážkou, už není problém je postavit. následně je stačí vyrovnávat do pravidelné sítě pro optickou kontrolu (nebo je nech jet po pásu s bočním vedením nad kterým bude kamera/laser). ta ti vyhodnotí obrácené válečky, které ramenem s vakuovým upínáním přesuneš buďto - na pás a zpět do násypky, nebo je otočíš a uložíš jinam.
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

1. 10. 2015, 6:58

v podstatě to pojede jak lahve v pivovaru
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2015, 7:40

ja bych neotacel ale navedl do u drahy na stojaka, draha s propadlistem ktere se otevre silou, volne sunute valecky nepropadnou ale axialni zatlaceni na valecek ho vytlaci tim propadem
pak uz u kazdeho jednoho kusu zkusit pichnout trnem (proste vackovy mechanizmus spojeny s podavanim
bude li tam slepa dira tak trn prijede az ke dnu nicmene se nikde nedotkne a nic se nestane
bude li to dnem vzhuru trn to vyhodi propadlistem
to co propadne se pak vrati na vstup
celkove si dovedu predstavit ze se to pak da zrychlit tak aby vcetne te vratky vysledne podavani bylo tech 20ks/s
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

1. 10. 2015, 7:54

Opět zopakuji, tohle všechno není problém vyřešit. Potřebuju ty válečky mít na stojato a to jak to postavit, aby tam nebyly žádné ležící.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2015, 8:00

tak to jsem to nepochopil

vibrujici trychtyre s vyustenim do te u drahy s nejakym treba podavacim retizkem s dirama?
bude li obsazeno nepropadne dalsi bude li volno propadne dalsi

tech trychtiru vic paralelne aby to stihalo sypat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“