Vrtacka Proxxon TBM

Odpovědět
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

30. 11. 2015, 6:03

Ahojte vsetci,

Pred vyse mesiacom som si kupil novu stolovu vrtacku od Proxxona TBM a mam s nou len problemy..
http://www.proxxon.com/de/micromot/28124.php?list" onclick="window.open(this.href);return false;

1. x som ju reklamoval hned po kupe, kedze po zapnuti je kolisali otacky, reklamacia trvala vyse mesiaca (presne 34 dni).. po 3 tyzdnoch sa na reklamovanu vrtacku niekto pozrel a skonstatoval, ze mi vymenia motor.. ze ten je zly..
Samozrejme som nesuhlasil, kedze je to "presna" vrtacka a nejake rozoberanie a skladanie jej na presnoti urcite neprida..
Takze par mailov do nemecka a dostal som novu.. aj ked mam silne podozrenie, ze to nie je novy kus..

Minuly utorok som mal doma "novu" vrtacku, namontoval som ju na stol, prvy krat pustil.. zdala sa mi hlucnejsia.. ale nejak som to neriesil.. konecne som sa dostal cez vikend do garaze a pustil sa do vyroby dielov na parny motor ktory staviam ... v podstate ten motor bol dovodom, preco som si kupil vacsiu vrtacku na stol.. potreboval som vrtacku s pevnym vedeni, kedze diery potrebujem vrtat presne a kolmo..
asi po 20 diere sa zacali z vrtacky ozyvat divne zvuky, zacala vibrovat.. jej hluk a vibracie su tak silne ze sa ozyvaju po celom dome.. (garaz je sucastou domu)
https://youtu.be/MO4O23rCp1Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz neviem, ci mam este vydrzat a urobit jeden pokus s reklamaciou, alebo ist vrtacku oplieskat o hlavu do obchodu (aj ked viem, ze aj oni maju svojeho dodavatela Proxxon) a ziadat vratenie penazi..
Pouzivam vyrobky Proxxon dlhe roky, nikdy som nemal nejaky vyrazny problem .. Vzdy som bral vyrobky Proxxon ako maximalne bezproblemove stroje..

Chcem sa opytat ci ma niekto tuto vrtacku doma a ako je s nou spokojny.
Uz pri 1. reklamacii som si pobehal obchody s naradim Proxxon, aby som si urobil nejake porovnanie.. ale je to "draha" vrtacka ktoru bezne nedrzia nikde skladom, vzdy sa objednava.

Riso
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 11. 2015, 10:42

Ozývaj se, i když sundáš ten řemen?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

30. 11. 2015, 12:03

Nuz uz mi prisla aj odpoved z nemecka ze strpanie vrtacky je normalna vec..
Neveril som vlastnym ociam.. co pisu...
nechce sa mi verit, ze ked mi skacu vsetky veci po stole, ze duni v celom dome..ked ja zapnuta vrtacka da sa to povazovat za normalne..

Remen vyskusam zhodit dole, pripadne sklucovadlo..
Vyskusam aj ine prevody.. pripadne povolit, alebo dosponovat remen... aj ked toto vsetko by malo byt fabricky nastavene..

Ale pozitivum je ze pani z nemecka mi 100% potvrdila ze mam novy kus.. lebo ten povodny co som reklamoval je u nich .
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1013
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2015, 5:41

Stane se to celkem pravidelně každou sekundu.
Nastaveno máš 1080 otáček za minutu.
Tušil bych vzájemnou rezonanci dvou rotujících lehce nevyvážených těles, to by ale jejich otáčky musely být např.: 1080:1079 (1080:1081), 1080:2158...

Jestli jsi nespokojen, tak reklamuj, alespoň nějaká právo ještě zákazník má.
Kolik váží ten ponk?
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

30. 11. 2015, 7:04

Možná je to OT, ale zkusím napsat.... Mám od Proxxonu za posledních několik let pár mašinek - od FF230, FKS/E, KS 230, TG 125/E.... a poslední jsem pořídil MBS 240/E.
Skoro všechny (s výjimkou TG 125/E) bylo třeba upravit - viz. např: http://pily.heureka.cz/proxxon-mbs-240- ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false; - v původním stavu bych měl strach uříznout kolečko salámu
Obávám se, že kdysi kvalitní strojky poslední dobou trpí "poslední dobou" a jejich kvalita jde značně dolů.....
U té vrtačky zkus povolit řemen, ale to už tu bylo....
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

30. 11. 2015, 7:31

Dakujem za rady za podporu..
bohuzial mam aj ja pocit ze Proxxon uz nie je to co to byvalo..
Kupil som si spolocne s touto vrtackou aj krizovy stol KT 150, je to pekny kus ale mam volu posuve cca 0,2mm, na oboch osiach, co sa mi zda celkom dost, kedze aj tento vyrobok je predavany ako predcizny stol.. pre jemnu pracu.. nech sa na mna nikto nehneva ale 0,2mm je brutal vela..
nastastie opravit maticu, ci skor volu je jednoduchsie ako riesit nejaku vibraciu.. vrtacky..

Smutne je, ze podla popisu sa jedna o vrtacku urcenu do laboratorii a vyvojovych dilen.. atd.. nechce sa mi vypisovat dalsie suprerelativa k tejto vrtacke..
JA som proste za tu cenu cakal nieco co ked polozim na stol urobim WAU....
Cena tiez nie je nizka, ale bohuzial opak je pravdou.

Dnes som ju skusal len kratko, Zhodeny remen, motor ide krasne,
po jemnom povoleni remena ide na 1080 otacok bez toho brumu,, nastastie
na 2400 otacok, tam nieco pocut.. zatial to neviem identifikovat
na 4520 otacok mozem vrtat len cen den ... je to uplne nepouzitelne.. ta vrtacka normalne hrkoce..
Kazdopadne vrtacka ma dva roky zaruku.. takze uvidime co prinesie cas..

Pri kupe dalsej hracky do dielne sa s urcitostou popozeram po inych znackach..
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6950
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

30. 11. 2015, 7:42

podle mě bys měl reklamovat zrovna, na nic bych nečekal
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

30. 11. 2015, 8:18

Ja som v podstate uz u dodavatela zacal s reklamaciou, takze o mne "vedia" uvidime ako sa vyjadria...

Ja mam skor stres z casu... uz som cakal vyse mesiaca kym mi vybavili 1. reklamaciu..
ak by som bol este dalsi mesiac bez vrtacky tak nestihnem dokoncit moj model na jar..
Chystam novu lod na zavody parnych lodi na Vyzlovke..

Staviam do nej novy motor, radovy 3 valec.. mam vsetko co som mohol urobit urobene.. potrebujem navrtat presne par dier..
ale aj tak bez vrtacky sa neda robit..
vela veci som urobil na tej mensej od Proxxonu, ale uz ma nebavilo stale nahanat skratene vrtaky, vrtavat kazdu dieru na 5x , rozmyslat ako ju navrtat kolmo.. atd..
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

1. 12. 2015, 4:54

Zase trochu OT - na přesné vrtání zkus osadit na soustruh LUD (samostatně nastavitelné čelisti) osvědčilo se mně to kupodivu také u parních strojků http://www.rcfogli.cz/modules.php?name= ... pic&t=1591" onclick="window.open(this.href);return false;
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

1. 12. 2015, 6:04

Pozeram ze mas zaujimavu technologiu..
Ja som to doteraz vrtal na vrtacke, zatial kazdy motor bezi bez problemov..

Ale tvoje fotky su inspiraciou.. pekne !!
Chodis aj na Vyzlovku?
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

1. 12. 2015, 3:00

Odpověď v mailu - ať nám admin "nepropucuje játra" :D
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“