HEIDENHAIN iTNC 530

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Bohous.23
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 11. 2009, 11:52

1. 2. 2010, 1:57

Zdravim všechny. Učím se programovat a Chtěl poprosit o několik rad k TNC530 demo.

Založím program, dám test programu a grafika ukaže co to dělá

Otázka č.1 ? lze nastavit zobrazení nástroje ? Mě to jen udělá díry,kapsy apod. ale nástroj nevidím.

Otázka č.2 ? jak nastavit vztažný bod, vím že se ukládá do tabulky preset. Ale za boha nemůžu pochopit , jak ho nastavit na virtuální mašině. Mohl by tu někdo zveřejnit postup. :)
Na cnčku to umím, pomocí sondy, nebo škrtnutí o materiál.
Jde mi o to, že bych si v TNC530demo rád pustil svůj program v automatickém režimu se zobrazením stolu a frezy a sledoval co to dělá.
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2010, 2:51

Bohous.23 píše:Zdravim všechny. Učím se programovat a Chtěl poprosit o několik rad k TNC530 demo.

Založím program, dám test programu a grafika ukaže co to dělá

Otázka č.1 ? lze nastavit zobrazení nástroje ? Mě to jen udělá díry,kapsy apod. ale nástroj nevidím.

Otázka č.2 ? jak nastavit vztažný bod, vím že se ukládá do tabulky preset. Ale za boha nemůžu pochopit , jak ho nastavit na virtuální mašině. Mohl by tu někdo zveřejnit postup. :)
Na cnčku to umím, pomocí sondy, nebo škrtnutí o materiál.
Jde mi o to, že bych si v TNC530demo rád pustil svůj program v automatickém režimu se zobrazením stolu a frezy a sledoval co to dělá.



Caw , takze
odpoved c.1 : v teste na softklavese sa prepnes na dalsi riadok a tam je - ukazat nastroj .
odpoved c.2 : ak obrabas iba jeden kus , tak preset tabulku mozes aj nemusis vyplnovat , lebo predpokladam , ze mas na tom kuse niekde odchytenu nulu . Jednoducho pustis iba grafiku a ono to obrobi ( a vsetko uvidis ) .
Ak mas upnutych viacej kusov , ja to riesim posunutim nuloveho bodu . ( Dam si kazdy do jedneho LBL za M2-ku a len ich vyvolavam )
Alebo pouzijem cyklus 247 . A tam sa vlastne udavaju tie posunutia . Musis sa odchytit na kazdom kuse a rozdiel od zakladnej nuly zapises do tabulky , alebo do nuloveho bodu . Samozrejme , ze Blk-form ( polotovar ) musis mat udany pre vsetky kusy , aby si ich aj videl pri grafike .
Přílohy
Priklad posunutia nuloveho bodu.rar
(23.04 KiB) Staženo 500 x
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

13. 2. 2010, 5:01

ahoj, mužete mi někdo vysvětlit rozdíl mezi cykli 27 a 28. A vysvětlit parametr Q17 - Typ kótování.
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2010, 5:36

sekyy píše:ahoj, mužete mi někdo vysvětlit rozdíl mezi cykli 27 a 28. A vysvětlit parametr Q17 - Typ kótování.


Caw , 27-ckou vyrobis hociaky tvar , ktory urobis SL-cyklom .
28-cka je len na vyrobenie drazky , kde sa udava v SL-cykle len stred drahy frezy .
Q17= 1(mm) (stupen) ; v SL-cykle musis pisat C-kovu os . Zavisi na tom ako to mas okotovane . Ci napr. sirka drazky v osy C je v 50mm , alebo 50 stupnov . ( to je rozdiel )
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

15. 2. 2010, 10:17

dík moc, už je mi to jasný. A dá se tento cyklus použít i při nakloněné rovině obrábění, anebo je to pouze pro horizontální stroje?
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2010, 1:47

sekyy píše:dík moc, už je mi to jasný. A dá se tento cyklus použít i při nakloněné rovině obrábění, anebo je to pouze pro horizontální stroje?

Da sa to pouzit aj pri naklopenej rovine obrabania . Pozor ! kus musi byt upnuty presne v strede otacania stola .
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2010, 5:08

Pani , obraciam sa na vas s prosbou a adminovy sa dopredu ospravedlnujem . ( nechcem zakladat nove tema a nevedel som , kam to mam vlozit )
Chcem vypocitat priestorove uhly (aby som to po kazde nemusel kreslit v CAD-CAM-e.
Mam dane :
20 stupnov rotovane voci zakladni X/Y a potom 10 stupnov otocene v natocenej 20stupnovej rovine . Potrebujem vypocitat 2 uhly (v tomto pripade 9,408 stup. od roviny Y/Z a 3,451 stup. od roviny X/Y . Potrebujem dajaku postupnost , alebo najlepsie vzorce , aby som to mohol jednoducho vlozit do PGM . Lamem si s tym hlavu a nic :( - doteraz som to mal pekne okotovane .
Prikladam aj obrazky . Dakujem za kazdy dobry napad .
Přílohy
Uhly.rar
(121.1 KiB) Staženo 434 x
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2010, 11:04

Uz som na to prisiel :D . To prve je DWG .
Přílohy
Vypocet uhlov.rar
(43.91 KiB) Staženo 446 x
Vypocitane uhly.H
(1.44 KiB) Staženo 641 x
paja truhlik
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 10. 2008, 6:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2010, 10:05

Ahoj mám dotaz jde zobrazit v simulaci v demu obrabění skosení? pokud ano jak?? mi to nejde děkuji mám verzi na 530 ze stránek haidenhainu.. a pokud je třeba ňějak ještě tuhle verzi po zapínat pomoci servisních kodu byl bych za ně rad ja proztaím jenom napsal tabulku nastroju a zapl češtinu.. :D
fb: pabu.kupka@seznam.cz
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2010, 7:49

paja truhlik píše:Ahoj mám dotaz jde zobrazit v simulaci v demu obrabění skosení? pokud ano jak?? mi to nejde děkuji mám verzi na 530 ze stránek haidenhainu.. a pokud je třeba ňějak ještě tuhle verzi po zapínat pomoci servisních kodu byl bych za ně rad ja proztaím jenom napsal tabulku nastroju a zapl češtinu.. :D

ano , ide ...musis si nastavit kinematiku .
EDIT - MOD - heslo "kinematic" - otvori sa ti tabulka kinematiky ... a tam si vyberies osi , podla toho na akom "stroji" pracujes (hlava-stol ...hlava-hlava ...hlava-hlava-stol ...atd.) ... po vybere das END ... simulator sa restartne ... A mozes programovat vyklopné osi .
paja truhlik
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 10. 2008, 6:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2010, 9:20

Super děkuji moc. jdu to zkusit teda :D
p.s tak to zkouším a po zadani hesla "kinematic" nebo "123" se dostanu do toho sameho okna kde se mění jazyk ale o kinematice tam nikde nic nevídím.. :? můžeš to nějak z dokumentovat postup jako pro blbce?? děkuji.. bo asi budu :lol:
fb: pabu.kupka@seznam.cz
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2010, 3:12

paja truhlik píše:Super děkuji moc. jdu to zkusit teda :D
p.s tak to zkouším a po zadani hesla "kinematic" nebo "123" se dostanu do toho sameho okna kde se mění jazyk ale o kinematice tam nikde nic nevídím.. :? můžeš to nějak z dokumentovat postup jako pro blbce?? děkuji.. bo asi budu :lol:
tam to nie je ...heslo nie je 123 ....ale kinematic (na konci slova je c , nie k) . musis napisat kinematic a stlac ENTER ... otvori sa take male okno , kde si sipkami hore-dole vyberas osi ....o.k.? ... to musi ist ...daj vediet .
paja truhlik
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 10. 2008, 6:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2010, 9:39

Ahoj tak sem se tam dostal ale co tam změnit?? nekjde vtom nic editovat jen prochazet nahoru a dolu šipkou díky..;)
fb: pabu.kupka@seznam.cz
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2010, 5:36

paja truhlik píše:Ahoj tak sem se tam dostal ale co tam změnit?? nekjde vtom nic editovat jen prochazet nahoru a dolu šipkou díky..;)

nooo ...o.k. ..najedes sipkou na to , aky stroj mas a das iba END ...to je vsetko ... pre kontrolu : v rucnom rezime musis mat indikovane osi X,Y,Z,a ....A,B,C ,alebo iba B,C , alebo iba A,C ...atd. ...a mozes programovat X,Y,Z,A,B,C ...
paja truhlik
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 10. 2008, 6:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2010, 9:48

diky zkusim.. jako ja to mam nadoma jen na psani programku doma nenma masinu ale vpraci delam na DMU60 t A DMU60 MONOBLOCK
fb: pabu.kupka@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“