retrofit soustruhu

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2016, 8:51

ani nevis jak se tesim ja
uz mam brutalni skluz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2016, 9:06

tak kdyby nekdo rikal ze se to nedeje tak vcera jsem ozivoval motor protivretena
kdyz ho odepnu stykacem, umrou vsechny usb periferie
jeste ze mam usb jen na klavesnici a mys pro ladeni
jinak pro jistotu jsem osadil za stykac kondiky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 3. 2016, 3:03

robokop píše:tak kdyby nekdo rikal ze se to nedeje tak vcera jsem ozivoval motor protivretena
kdyz ho odepnu stykacem, umrou vsechny usb periferie
jeste ze mam usb jen na klavesnici a mys pro ladeni
jinak pro jistotu jsem osadil za stykac kondiky
Tak to je výborné, máš ideální testovací prostředí.
Když se povede dosáhnout stavu kdykoli dokázat vyvolat problém, tak je to ten nejlepší předpoklad k tomu to opravit, resp. naučit se to dělat spolehlivé. Je to nesrovnatelně snažší než stav, kdy se někdy něco občas náhodně podělá.
Pokud máš čas se tomu chvilku pověnovat, tak se tady můžeš snadno naučit dělat spolehlivé USB.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2016, 3:41

No byli to znackove komponenty nehlede na to ze nema smysl po nekom z intelu predelavat motherboard atd...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 3. 2016, 4:36

robokop píše:No byli to znackove komponenty nehlede na to ze nema smysl po nekom z intelu predelavat motherboard atd...
Mainboard ne, ale tam (snad) problém nebude.
Zato udělat pořádně kabeláž (stíněné kabely, a ne takové ty nitě, co se prodávají za 10 Kč) už asi bude ve Tvé moci.
A taky vyzkoušet citlivost na to rušení - vypnout motor s připojenými USB periferiemi, pak totéž s odpojenými, pak totéž s připojenými ale slušnou kabeláží atd.
Elektroniku děláš a znáš, takže zrovna Tobě určitě není třeba napovídat. :-)

Jo a hlavně to nejpodstatnější: přistupovat k testům nepředpojatě. Pokud to má k něčemu vést, tak je třeba se oprostit od přístupu, kdy po každém dílčím zádrhelu řekneš "... nojo, vždyť jsem to říkal/věděl, že to dopadne blbě ...".
Možná to skutečně dopadne blbě a tuhne USB řadič na mainboardu, ale bylo by dobré to exaktně zjistit, nikoli to jen přepokládat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2016, 5:35

Tuhne ten radic ale nezoufam usb jsem v designu vyloucil az na okamzik ladeni konfigurace (klavesnice a mys). Potom s nim pocitam pouze na usb flash disky takze se to nebude krizit s behem programu.
Proste s usb na rizeni stroje ze zasady nepocitam protoze muj cas je drahej a tudiz je to pro me mrtve. Jsou vetsi kabrnaci co na to maji vic penez a renomovanejsi firmy a dosli ke stejnemu zaveru predemnou.

Tj. Chci tim rict ze nejlepsi praxe je tam to USB nepotrebovat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 3. 2016, 5:47

robokop píše:Proste s usb na rizeni stroje ze zasady nepocitam protoze muj cas je drahej a tudiz je to pro me mrtve.
Škoda, byla to pěkná příležitost.
Mně se ještě nikdy taková konstelace, abych uměl na žádost složit třeba USB, nikdy nenaskytla. Kdyby naskytla, tak bych se z ní určitě snažil vytěžit maximum.

Aspoň jednu věc bys mohl vyskoušet, to bude jen minimální zdržení. Zkus prosím ten motor vypnout bez připojených USB periferii, a ty připoj až potom (abys ověřil, jestli to USB jede).
Pokud to nepřežije ani takhle, tak je to naprosto nepochopitelné, protože USB řadič je prostě integráč jako každý druhý, tak když netuhne třeba karta VGA, není žádný důvod, aby tuhlo zrovna USB.
Díky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2016, 9:05

je to desne jednoduche nasimulovat tady je asi 100W asynchronak na stykaci
pri vypnuti toho motoru stykacem pod zatezi radove do 3m vzdalenosti od tohoto zdroje ruseni odumrou USB
jeden PC po odpojeni a pripojeni usb komunikace opet nabehne
druhe pc se musi vypnout zapnout aby to zaclo zase fungovat

v jinem pripade jsem zazil to same ve stejne konfiguraci akorat ten motor mel tak 300W

ano mas pravdu vpodstate by to tuhnout nemelo z principu ze netuhne nic jineho nicmene asi je nekde chyba a me v zasade nezajima kde, ja nemuzu resit cizi chyby
ne nadarmo se do prumyslovych provozu pouziva vic nez casto treba optika nebo ruzna vylepseni, 232 se prevadi na 485 ktera je odolnejsi atd... proste se dela vse proto aby to bylo odolnejsi

usb ma u nekterych zarizeni problem samo o sobe i bez ruseni kdyz se pouzije prodluzovacka

nicmene jsem to zazil uz tolikrat .... a vpodstate se na zaklade empirickych dat da prohlasit ze USB je jedno z nejnachylnejsich externich rozhrani kterymi dnes bezna PC disponuji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2016, 9:35

vyroba drzaku nozu

https://www.youtube.com/watch?v=eGOMWFKqyLg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Gnr3RycZwms" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=BchqQ4uJrRA" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=MMdQOpmG1SE" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

29. 3. 2016, 5:30

.. dobrá mašinka (ta frézka) - ty poslední videa, bez chlazení a ani nepískne ..
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 3. 2016, 6:18

jen ty otacky kdyby byli vyssi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2016, 8:00

Zase kousek
Drzak encoderu s ulozenim hridelky v loziscich a pruznou spojkou
Přílohy
IMAG0395.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

26. 4. 2016, 6:25

Pepa z depa píše:.. dobrá mašinka (ta frézka) - ty poslední videa, bez chlazení a ani nepískne ..
co to je za frézku? je tady někde ve vláknu?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2016, 6:29

ne neni
je to jedna prestavba co jsem delal pro kamarada
ted si na ni muzu obrabet

frezovani nerez
https://www.youtube.com/watch?v=oPFy0vrMp0A" onclick="window.open(this.href);return false;

nekdy k tomu stroji doplnim vic info
mam k tomu svoleni
hodne stroju co delam nemuzu zverejnovat protoze si to klient nepreje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

28. 4. 2016, 10:40

aha díky.....
vypadá to jako nějaká nástrojařská frézka....
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“