Upnutí desky na stůl

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7216
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

13. 1. 2016, 11:45

tak si ji na jedné straně na třech místech podlož, třeba matičkama
v těch samých bodech ji z druhé strany přitáhni upínkama, třeba zase přes nějaké matičky
ofrézuj si 4 plošky nebo víc plošek podle potřeby
sundej to, desku otoč, podlož ji v těch ofrézovaných místech a nějak přitáhni - upni, aby to leželo na těch ofrézovaných ploškách
ofrézuj horní plochu
sundej, otoč a ofrézuj druhou plochu
jestli je to nějaká osmička plech o rozměru 500x500, tak se na to rovnou vys..., to nejde
resp. ne že by to nešlo ofrézovat, ale stejně to bude křivé
pak musíš změnit konstrukci toho co vyrábíš, aby to bylo vyrobitelné
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

13. 1. 2016, 11:51

Tady je jen doplnění toho, co psal Grad a odkaz s tabulkou a v češtině.
A dalo by se to celkem jednoduše vyrobit...
http://www.kipp.cz/cz/cs/Produkty/Ovl%C ... %BEky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 1. 2016, 3:05

Podobne sikovne a drahe serepeticky by tady mohl nadrtit nejaky ochotny soudruh co ma centrum. Verim, ze se najde pekna fronta zajemcu.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 1. 2016, 3:42

Že jo, třeba za 20 Kč. ..to by se určitě našlo spoustu zájemců. . Ale kolik lidi by zaplatilo třeba 50% cenu? Tak aby se to vyplatilo s tim dělat? Zase jen pár a už se to nevyplatí dělat. .. ono kdo to centrum má tak na něj má práci a většinou lépe placenou než dělat něco pro hobiky. .. ja si taky kolikrát říkám, že je něco drahe že to udělám za polovinu.. jenže v tom jednom kuse mě to stojí vic
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 1. 2016, 3:54

Nemuzes vsechno brat pouze pres prachy. Podobne vecicky stoji stoji nesmysly, proto k nakladum je myslim hodne daleko. Vyrobit neco pro lidi z fora je bohuliba cinnost. Tusim, ze napises: na tu seru :-( 20 kacek je jeden extrem a cena vyrobce myslim druhy. Lidem co si hrajou a maji doma stroje, stejne staci casto jen obrobeny polotovar. Pokus nestihas svoji praci, tak to resit pochopitelne nebudes.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2016, 3:58

používám tyhle ,táhnou dolů ,4ks a taky tato velikost :)
http://www.kastr.cz/bocup.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 1. 2016, 5:33

největší problém je že nejvíc ukrojej nenažraný prodejci typu hoffman, tam je napálené všechno tak 2x tolik co jinde.. ale zase mají všechno a posílaj pěkný katalogy.. kdyby to stálo o 20% řeknu OK.. ale 2x tolik co jinej překupník je dost.. není problém udělat takovouhle přiblblou upínku.. ale když to budu dělat jako bohulibou činnost pro 3 lidi protože víc jich nebude.. tak mě to v nákladech bez zisku vyjde nastejno.. musím dojet koupit materiál obrobit do kalírny, povrchovka brusič a co já vím co všechno.. brusič si řekne třeba 500 ať brousí jeden kámen nebo třeba 20najednou.. kalírna to samé.. obrábění přípravky, vymyslet postup atd hromada času.. speciální nástroje... takže tady sice můžeme po někom chtít ať to vyrobí.. ale nikdo takový se z výše uvedeného bohužel nenajde... taky znám pár krásnejch věcí které jsem si chtěl udělat ale prostě je koupím protože jinak by to trvalo roky.. a radši dělám to co umím a zaplatí mi to co si chci koupit..

nejvíc mě dostávaj dnešní překupníci práce.. blbeček kterej neumí vůbec nic, nic nemá, dohodí ti kšeft za 1000 a pak to přefakturuje za 2000.. ty to vyrobíš zaplatíš materiál nástroje máš na tom 500 a on 1000 .. já třeba nikde nic neinzeruju, skoro nikomu nic nedělám a stejně mi 5x do měsíce choděj emaily od podobnejch blbečků i když jim píšu že nic pro nikoho nedělám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2016, 6:34

btw onehda me prekvapilo WNT ktere nabizelo potahovak kulatiny pro nc soustruhy za cca 40 kkc
za odbery udelali kamaradskou cenu 35 000,- kc
narazili jsme na vyrobce z cech co to pro wnt dela prodaval to za 7000,-
doslo to i s logem wnt :-D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2016, 6:45

robokop píše:btw onehda me prekvapilo WNT ktere nabizelo potahovak kulatiny pro nc soustruhy za cca 40 kkc
za odbery udelali kamaradskou cenu 35 000,- kc
narazili jsme na vyrobce z cech co to pro wnt dela prodaval to za 7000,-
doslo to i s logem wnt :-D
Jenže tos to u WNT nedočet do konce, je tam hvězdička a ta znamená že za tu cenu to dostaneš s krásnou prostitutkou na týden. :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 1. 2016, 8:15

To Ras: bohuzel nelze rict jineho nez ze mas pravdu.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 1. 2016, 8:18

robokop píše:btw onehda me prekvapilo WNT ktere nabizelo potahovak kulatiny pro nc soustruhy za cca 40 kkc
za odbery udelali kamaradskou cenu 35 000,- kc
narazili jsme na vyrobce z cech co to pro wnt dela prodaval to za 7000,-
doslo to i s logem wnt :-D
A je to takova blbost ze se to da vyrobit i za polovinu...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2016, 8:23

vpodstate jo
ale za tu 7 kdyz nemas cas tak neresis

ja resil ty priruby na kratky kuzel na soustruh
potreboval jsem 4ks *2500 a jsem za desitku

material na 5 ks stal 800,-
pretocit celo vyvrtat diru a udelat v ni kuzel
vyvrtat a vyzavitovat 4 diry
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 1. 2016, 8:40

jasně jeden kus (víc jich nepotřebuješ) nemá smysl řešit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2016, 8:43

no leda bych potreboval rychle menit prumery
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

27. 1. 2016, 7:36

Zdar,

Potřeboval bych upnout plotnu tl. 18mm na stůl frézky tak, aby netrčely úpinky a abych ji pak mohl opracovat čelní jednobřitou frézou (fly cuter) na jedno upnutí (nebudu tam ubírat moc materiálu spíš jen srovnání takže hloubka úběru max 0,5mm
pro velikost nemůžu upnout do svěráku (cca250x400mm)

tak sem nahažte zkušenosti s upínáním, klidně i fabrické speciální úpniky, ale ty budou jen pro inspiraci nehodlám je kupovat spíš něco vyrobit.

Jediný co mě napadá, do plotny vyvrtat z boku třeba 8mm díru a doní nasunout kulatinu co trčí z čela úpinky ale úpinka musí být i se šroubem max. vysoká 17mm
NO ale těm dírám z boku bych se chtěl vyhnout, nechtěl bych tam dávat přídavek na díry a pak odřezávat po opracování materiál postižený dírou na úpinku,

přikládám něco na inspiraci
ale je to na výrobu trošku složitý :D
upínače do drážky.jpeg
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“