Upnutí desky na stůl

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 7:39

je to max ctrnact dni co se to tu resilo a dost obsahle
hledej
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

27. 1. 2016, 9:52

robokop píše:je to max ctrnact dni co se to tu resilo a dost obsahle
hledej
no to hledání sem jaksi nepořešil...
Možná sem debil, ale jak tady to vyhledávání funguje?
Napíšu třeba slovo:"úpinka" a pak mě to přesměruje na googl a napíše že nic neašla a ve vyhledávacím řádku googla se objeví: site:www.c-n-c.cz úpinka.
Může mě prosím někdo vysvětlit jak to vyhledávání na ccn funguje...na googlu hledám normálně a na ccn sem nenormální :D
Předem dík a nemějte mě za debila, ale někdo se musel zeptat :oops:
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

27. 1. 2016, 10:11

...Nejlépe fungující máš napsat tohle " upinka site:www.c-n-c.cz" do googlu...

Takže vyhledávání nepodporuje háčky a čárky?
Je jedno jestli hledané slovo píšu před nebo za "site:www.c-n-c.cz

toť všechny moje neodpovězené otázky k vyhledávání.

Našel sem toto vlákno:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=52&t=19199" onclick="window.open(this.href);return false; to bude asi ono co psal robokop

Ještě sem našel tohle:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=53&t=8970" onclick="window.open(this.href);return false;

Dík chlapáci
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=53&t=8970" onclick="window.open(this.href);return false;
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

27. 1. 2016, 4:46

Minulý týden jsem frézoval desku na sílu z 20mm na 16.4mm pod brus.Udělal jsem pár snímků. Obrábění je z horizontky - otázka je zda bys na to měl dost široký stůl.
upinky2.jpg
Přílohy
upinky1.jpg
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

27. 1. 2016, 8:29

jo tak nějaká fotka y paxe, dík.
no právě stím místem...na fa3u jsou jen 3 t-drážky...tak nevím při šířce plotny přes šířku stolu frézky kam bych umístil dorazové šrouby...
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1009
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 9:40

Já raději používám http://www.c-n-c.cz/search.php" onclick="window.open(this.href);return false; označené jako OLD (stejně prohledává i nejnovější příspěvky).
Nepodařilo se mi zjistit jak donutit Google, aby mi výsledky řadil podle datumu.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

27. 1. 2016, 9:58

Hoj, ano nedávno se to tady řešilo

mě se moc libilo tohle a asi si to budu dělat. je to strašně jednoduché a upínaci síla je slušna..
Přílohy
upinače.pdf
(219.05 KiB) Staženo 502 x
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

28. 1. 2016, 12:06

to je pěkný nápad

imbus s excentrickou hlavou a mosazná podložka - třeba 6-tihran, při přitažení excentr utahuje mosaz proti obrobku a současně to asi drží kamen na místě.
- a červík, který drží kamen proti posuvu před utažením.

Imbus excentr - asi by mohlo stačit stočit excentricky hlavu klasického
podložka mosaz - nebo jiný materiál asi šestihtan být také nemusí
a červík - přesněji kamen s dvěma závity zkusím nahradit druhým klasickým kamenem který nedovolí prvnímu uhnout

- nápad na vyzkoušení :-)
Přílohy
kameny.jpg
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 1. 2016, 12:17

když se podíváš na ten manuál tak tam je posunutí toho šestihranu o 1mm takže bohatě musí stačit jen ofrézovat hlavičku klasického imbusu... ty šestihrany bych koupil mosaznou tyč na soustruhu vytočil kapsu pro hlavu imbusu a napíchat a je to hned.. k té T drážce ještě se dělá jedno řešení které mi připadá lepší v tom, že je matice rozřízlá podélně a ten šroub se neopírá o spodek T drážky ale přímo o vlastní matici, kterou rozevírá a nedeformuje spodek T drážky a nemusí se to podkládat podložkou tak jak píšou u tohoto řešení.. kdyby jste to někdo dělal tak se můžeme dohodnout v hromadné kooperaci
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

28. 1. 2016, 12:31

Habešan píše:Já raději používám http://www.c-n-c.cz/search.php" onclick="window.open(this.href);return false; označené jako OLD (stejně prohledává i nejnovější příspěvky).
Nepodařilo se mi zjistit jak donutit Google, aby mi výsledky řadil podle datumu.
Vtipný. Na "OLD" mě vůbec nenapadlo klikat :roll: a jako debil vyhledávání pracně generuji přes Obsah fóra → Zobrazit aktivní témata → Zpět na pokročilé hledání
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2016, 4:40

Kvako1 píše:Hoj, ano nedávno se to tady řešilo

mě se moc libilo tohle a asi si to budu dělat. je to strašně jednoduché a upínaci síla je slušna..

teoreticky bych mohl vyjet treba 500 paru sroubu a sestihranu na automatu, bude to skoro zadarmo
doufam ze to neni pod nejakym patentem nebo tak neco
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 1. 2016, 6:58

otázkou je kolik lidí by to chtělo, kolik lidí je pro to ochotno resp spíš schopno něco udělat, kolik by za to kdo byl ochoten zaplatit a kolik stojí hotovej kus již vyrobenej aby to náhodou nestálo 200 aby se to vůbec vyplatilo dělat (i když odhaduju že taková blbost bude stát minimálně 1000) až bude tento balík neznámých známý, můžou se dohadovat konstrukční detaily jaká velikost by se dělala v jakém počtu atd

dokážu si představit, že si pro sebe 10kousků udělám a to jestli jich bude 10 nebo třeba 100 je už výrobně skoro jedno.. cena zušlechtění bude skoro stejná na 10kusů stejně jako na 100.. ale 500kusů si myslím že je tady neprodejnejch.. samozřejmě pokud je dáš zadarmo tak se rozeberou :D , ale když vyjdu z nějaké rychlé kalkulace tak si myslím že taková upínka výrobně musí stát alespoň 200 (materiál,šrouby, frézování/soustružení, zušlechtění, černění) a to by to někdo musel udělat za nebo možná spíš pod náklady.. a otázka je kolik takovejch upínek by kdo chtěl?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2016, 7:02

A co takhle upnout to na vakuovej stul.
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

28. 1. 2016, 8:53

CAWEDOG píše:A co takhle upnout to na vakuovej stul.
to by bylo hezký... nebo tak koupit upínací magnet na frézování....No konec snění de se do reality.
Většině lidí včetně mě jde tady oto, aby to funkčně uplo za rozumný náklady...pokud budu mít tech ploten ofrézovat 5000ks no tak můžu investovat do upínání, ale pokud 10 za rok no tak pak prostě samo domo :D
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2016, 9:11

To co píšeš není moc pravda.
Udělat si sám rastrovej vakuovej stul obnáší silnejší kus hliníku, u něj ofrézovat sílu a vyfrezovat treba 3mm drážky do hloubky 2,5mm do kříže v rastru 25mm.
Potom už jenom jednu dírku zboku pro sroubení FESTO a druhou zhora abys to propojil.
Potom už záleží na tom co seženes, vyvevu,vysavac a nebo ja sehnal za 600 takovej 2 pistovej kompresor vyvesu.
Rastr ti dovolí upnout ruzné tvary.

Cena není nijak závratná a pokud na to upnes plech a necháš tam asi 0,2mm tak si na tom ofrezujes vselijaky tvary.
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“