deskproto

CAM software
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 5:04

v te hlasce to mas napsany, nejdriv vytvor 2D operaci a potom otevri vykres
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 1. 2016, 5:31

filla píše:v te hlasce to mas napsany, nejdriv vytvor 2D operaci a potom otevri vykres
Tomu právě moc nerozumím-mám zvolit jestli jde o 2D/3D? A jak se to dělá?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 5:38

karelsklo píše:
filla píše:v te hlasce to mas napsany, nejdriv vytvor 2D operaci a potom otevri vykres
Tomu právě moc nerozumím-mám zvolit jestli jde o 2D/3D? A jak se to dělá?
v levem panelu>part>add 2D operation>vznine nova polozka ve stromu>pravy klik>operation parameters a tam vyberes vykres a nastavis parametry obrabeni
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 1. 2016, 6:07

Aha,díky.No na to bych sám nepřišel.Teď tam mám např.výkres který má 2 hladiny a v jedné chci konturovat tož co s tím?
Přílohy
Photo0135.jpg
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 6:27

karelsklo píše:První problémek s dp...Nejde mi tam natáhnout výkres,píše to něco ve smyslu že je buďto prázdný nebo nepodporovaný.Je to dxfko z corelu takže tam by problém být neměl.

Ohledně sheetcamu bych se chtěl zeptat Boba co dělám blbě při vrtání-všechno vyplním ale operace prostě neproběhne.Neudělá to simulaci a sice se dá vygenerovat G-kód ale Zko jen popjede o 20 mm nahoru a to je vše.Ani se nezobrazí žádná chybová hláška...
Jinak díky za rady,nájezd po rampě v Z funguje dobře.
Doufám, že máš nazvaný ten vrták jako drill, ale pro jistotu, klikni na Tools-klikni na Tool table, klikni na Drill a podívej se jestli máš v Tool lenght offset nastavenou 0 - pokud ne tak ji nastav, tady by mohl být problém - tedy pokud máš vše ostatní nastavené správně. Víš Tvůj problém je v tom, že skáčeš z jednoho SW na druhý jako blecha, a pak v tom máš zmatek. Rosťa.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 1. 2016, 6:57

Bob píše:
karelsklo píše:První problémek s dp...Nejde mi tam natáhnout výkres,píše to něco ve smyslu že je buďto prázdný nebo nepodporovaný.Je to dxfko z corelu takže tam by problém být neměl.

Ohledně sheetcamu bych se chtěl zeptat Boba co dělám blbě při vrtání-všechno vyplním ale operace prostě neproběhne.Neudělá to simulaci a sice se dá vygenerovat G-kód ale Zko jen popjede o 20 mm nahoru a to je vše.Ani se nezobrazí žádná chybová hláška...
Jinak díky za rady,nájezd po rampě v Z funguje dobře.
Doufám, že máš nazvaný ten vrták jako drill, ale pro jistotu, klikni na Tools-klikni na Tool table, klikni na Drill a podívej se jestli máš v Tool lenght offset nastavenou 0 - pokud ne tak ji nastav, tady by mohl být problém - tedy pokud máš vše ostatní nastavené správně. Víš Tvůj problém je v tom, že skáčeš z jednoho SW na druhý jako blecha, a pak v tom máš zmatek. Rosťa.
Vrták mám opravdu pojmenovaný jako vrták (ač jinak jsem sám vrták :D ),ten délkový offset takhle určitě nastavený nemám-to bude asi ono...
S tím přeskakováním už to tak holt je,někdo po ženských někdo po SW... :D
Když člověk do kebule "stahuje" víc věcí naráz tak to sice dýl trvá,dělají se zmatky ale přece jen se dá trošku získat přehled.Já vím,těžko může mluvit o přehledu někdo jako já když neumí od ničeho nic ale přecejen-dělám to prostě takhle a nepředělám se... :D
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2016, 7:15

Co k tomu dodat, je to Tvoje cesta, no a někdy i cesta může být cíl............. Rosťa
Odpovědět

Zpět na „CAM“