označení nástrojů a jejich zkušenosti v provozu

Odpovědět
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 7:27

čágos pánové chtěl bych tady založit vlákno jen na pojem označení nástrojů,zkušenosti,a k čemu sloužej různý čísla.

např. mám ozn. Sp45nc HSS Co5-------- na co to lze použít :?:
nebo HSS Co 8%
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 7:46

Kazdy vyrobce nastroju ma katalog a nebo i nekolik , kde ke kazdemu nastroji udava k cemu jsou urceny. Udava tam take rezne rychlosti,otacky a doporucene velikosti trisky na zub nebo otacku.

Bavit se o tom ze s nastrojem ktery obsahuje cobalt se vetsinou dobre o brabi nerezi je blbost. Ono to zalezi i na tom jaky ma clovek stroj a skusenosti.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 7:51

Nojo ale když ona se třeba vrtákem "kobalťákem" vrtá nerez opravdu líp než normálním HSS :-)
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 11. 2008, 8:01

prochaska píše:Nojo ale když ona se třeba vrtákem "kobalťákem" vrtá nerez opravdu líp než normálním HSS :-)
Všechno co je měkkčí než on se jím vrtá líp
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 8:20

Josef píše:
prochaska píše:Nojo ale když ona se třeba vrtákem "kobalťákem" vrtá nerez opravdu líp než normálním HSS :-)
Všechno co je měkkčí než on se jím vrtá líp
No to jo, ale normální nerez (myslím teď ňákou 17240 nebo tak) je měkká jak sejra a stejně dokáže vrták pořádně oddělat a ten Co vydrží o dost déle. Co frézy to nevím, na nerez beru jen sk.
Aleš Procháska
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 8:25

Bavit se o tom ze s nastrojem ktery obsahuje cobalt se vetsinou dobre o brabi nerezi je blbost. Ono to zalezi i na tom jaky ma clovek stroj a skusenosti.

RADEK[/quote]

ale proto se ptám co znamená různé označení a těch co stím dělaj jaký maj zkušenosti, katalog je jedna věc a praxe druhá, přece nechci podepsat třetí světovou,ale jen zkušenosti a ne jen odkaz na katalog ve kterým je někdy pro nezkušeného problém se vyznat.
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 8:44

ted mě eště napadlo , co kdyby kažkej napsal řeznou rychlost , obrátky, průměr nástroje,jakej nástroj ,jakej materiál a jakej stroj , a pak bude pořádná představa :D ale ted vážně mě šlo jen oto jestli někdo bude na ten či onen nástroj podat informaci ,pokud chce někdo odkazovat na katalog tak at si založí svoje vlákno . mě jde jen o názor třeba: mám takovej a takovej stroj a jedu s takovím nástrojem do masa tolik a tolik posuv . jasný.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2008, 9:05

Na řezný podmínky je tu myslím i zvláštní fórum a stejně tam asi má smysl psát jenom veci co nejsou v katalogu nebo jsou tam jinak. Jako třeba vrtání do Delrinu, spirálový vrták HSS, bez chlazení, hloubka 10D: řezná rychlost 15 m/min a posuv 1600 mm/min (stejný pro průměry 1 - 10, pokud se použijí nižší než vypočtené otáčky tak proporcionálně snížit). Jinými slovy mnohem menší otáčky než katalogové a mnohem vyšší posuv než katalogový.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“