Pro všechny, co si myslí že pod 10 tisíc postaví CNC

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

12. 9. 2016, 6:30

Bob: ale zas to musíš brát tak, že ty díry nakřivo co vyvrtal do překližky jsou možná první, který kdy do něčeho vyvrtal
a jestli je samouk a nemá doma nikoho, kdo by třeba vzal pravítko a nejdřív mu na tu překližku namalovat čáru, tak to má těžký
i když to nakonec frézovat nebude, tak pořád je to nějaká zkušenost, třeba jak vyvrtat díru
lepší než aby seděl v hospodě a hulil
ale že by občas potřeboval od někoho pár facek třeba za to, že se ani neobtěžoval říct " děkuju, ale nechci, protože....." za ten svařenec co mu někdo dával, to je taky pravda
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2016, 7:31

Mex píše:On ti ten Lify nějak osobně ublížil že máš takovou potřebu se do něho pořád strefovat? Thomas mu to napsal slušně a hlavně věcně.
Pokud si projdeš mé příspěvky, zjistíš, že mnohokrát jsem Lifymu napsal pár drobných rad slušně a věcně. A nebyl jsem to jen já, ale spousta jiných, ovšem kdykoli se Lify pochlubí výsledkem, je zcela zřejmé, že ze všech těch rad nepochopil vůbec nic, ačkoli je zdánlivě akceptuje - viz fotka výše. Což, po pravdě řečeno, mne docela se.e, protože to je házení hrachu na zeď.
Mimochodem, někdy v dubnu jsem mu psal, že se může zastavit u mne ve firmě, kde bych mu jednak ukázal, jak jde taková mašinka jednoduše zkonstruovat a byl jsem i připraven, že v případě, že ho otipnu na vážný zájem mu jeden prototyp půjčit na pohrání. Odpovědí bylo jen velké mlčení, stejně jako na nabídku kompletního stroje za odvoz nebo výdělku peněz na brigádě od jiných kolegů z fóra.
testone píše:... ty díry nakřivo co vyvrtal do překližky jsou možná první, který kdy do něčeho vyvrtal a jestli je samouk a nemá doma nikoho, kdo by třeba vzal pravítko a nejdřív mu na tu překližku namalovat čáru, tak to má těžký i když to nakonec frézovat nebude, tak pořád je to nějaká zkušenost, třeba jak vyvrtat díru
Pokud vím, tak Lify tu psal, že je železniční modelář, dochází do nějakého modelářského kroužku a v sousedství má technického rádce. Takže proto bych předpokládal nejen určitou zručnost, ale i minimálně základní technické znalosti.
Nemluvě o tom, že za 9 měsíců trvání tohoto vlákna postavil už dvě kostry strojů, které obratem zavrhl, takže i z toho už nějaké zkušenosti má.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2016, 5:09

Malej dotaz, mažou se nějak ty uzavřená ložiska uvnitř, než se nasadí na tyč? (třeba mazivo do vozíku linearů)
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

14. 9. 2016, 5:19

Teď jsem na seznamováku do pátku tak nebudu psát :)
No už nevím kdo mi nabízel to v tom dubnu (to už ai nepamatuji) :cry:
Fakt mám chuť se na to .... a prodat to a nestavit nic :/
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2016, 5:34

piskoteek píše:Malej dotaz, mažou se nějak ty uzavřená ložiska uvnitř, než se nasadí na tyč? (třeba mazivo do vozíku linearů)
Ale ano, tedy pokud to dotyčný chce mazat. Já mám v domečku zalisované 2ks toho kuličkového pouzdra. Mezi těmi kul. pouzdry je 6mm volný prostor, do kterého zvenku je zašroubovaná tlaková maznice . Ale v těch dvou kuličkových pouzder se musí upravit stěrací kroužek, ten co bude uvnitř toho domečku - tak že se opatrně odřízne ta čásť toho kroužku cca 1 -2 mm co stírá ( nejlepší je ten stěrací kroužek vytáhnout ven a po úpravě ho dát zpátky ). Samo že tuto úpravu, musíme dělat před zalisováním těch kuličkových pouzder, protože pak už se k nim moc dostat nedá. A už můžeme dekalamitkou natlačit tekutý tuk - 00, nebo 000 dovnitř těch kuličkových pouzder, já ho tedy tam pomalu natlačím, až to pomalu prostupuje ten tekutý tuk ven přes ty venkovní stírací kroužky - mazaní těch kuličkových pouzder provádím tak cca 50 - 100hod provozu. Dá se tento popis pochopit? Mě je to tedy jasné, ale pro druhého to být jasné zcela nemusí. Rosťa
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2016, 7:59

Sice jsem se zařekl, že už s tímhle vláknem nechci mít nic společného, ale nedalo mi to.
Lify píše:No už nevím kdo mi nabízel to v tom dubnu (to už ai nepamatuji) :cry:
22.4. jsem ti napsal:
... kdybys potřeboval poradit, pomoct, případně se podívat, jak a z čeho se dá takový jednoduchý stroj postavit, tak se máš ozvat.

A ještě:
Všechny možné rady jsi už dostal, vybrat si z nich už musíš sám. Ale možná by bylo nejlepší nejdřív dvakrát měřit a pak teprve řezat.

Od té doby si už nejméně dvakrát řezal, ale ani jednou neměřil.
Lify píše:Fakt mám chuť se na to .... a prodat to a nestavit nic :/
Místo nějakých ohavností si raději znovu pročti podrobně celé vlákno, vytáhni si všechny odpovědi na své otázky, roztřiď je podle tématu (kov/dřevo, tyče/šuplíky, portál/konzola atd.) a znova pečlivě prostuduj. Pak zjistíš, že máš v ruce celkem konkrétní návody na stavbu několika různých jednoduchých strojů včetně nabídek kooperace při výrobě.
Přeju ti hodně úspěchů!
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 9. 2016, 7:23

hobbyrobot píše:
Lify píše:No už nevím kdo mi nabízel to v tom dubnu (to už ai nepamatuji) :cry:
22.4. jsem ti napsal:
... kdybys potřeboval poradit, pomoct, případně se podívat, jak a z čeho se dá takový jednoduchý stroj postavit, tak se máš ozvat.

Lify píše:Fakt mám chuť se na to .... a prodat to a nestavit nic :/
Místo nějakých ohavností si raději znovu pročti podrobně celé vlákno, vytáhni si všechny odpovědi na své otázky, roztřiď je podle tématu (kov/dřevo, tyče/šuplíky, portál/konzola atd.) a znova pečlivě prostuduj. Pak zjistíš, že máš v ruce celkem konkrétní návody na stavbu několika různých jednoduchých strojů včetně nabídek kooperace při výrobě.
Přeju ti hodně úspěchů!
Promiň to mi nějak vypadlo :/
No zatím prodám tyče a ložiska a jestli něco postavím otázka budoucnosti :/ protože nemá cenu stavět něco co vím že bude nepřesný - tudíž bych teď volil šuplík když tak a konstrukci volil až po nakreslení , spočítání ceny a konzultaci s vámi :)
Tak a už se moc těším na kritiku :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

16. 9. 2016, 7:47

Myslím si že konečně dojde na moji radu ohledně vedení si deníku otázek / odpovědí ...
takové FAQ ...
stáhi si celé svoje vlákno a máš to pohromadě - stačí to proškrtat/ promazat zbytečnosti ...
:D :P
je to moje dobrá zkušenost ,připisuj si poznámky k fotkám ..atd.
může se ti to hodit i ve škole...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 9. 2016, 8:01

pavlaxy píše:Myslím si že konečně dojde na moji radu ohledně vedení si deníku otázek / odpovědí ...
takové FAQ ...
stáhi si celé svoje vlákno a máš to pohromadě - stačí to proškrtat/ promazat zbytečnosti ...
:D :P
je to moje dobrá zkušenost ,připisuj si poznámky k fotkám ..atd.
může se ti to hodit i ve škole...
Hele ted jak jsem byl na Campu tak jsem si na to vzpomenul a začal si toto dělat :) a nejvíc mě zaujalo toto http://www.spacecraftreplicas.com/plans/cnc-router" onclick="window.open(this.href);return false; na šuplíkových pojezdech a je to celkem "jednodušší" verze než ty předtím ? musím se dohodnout s panem učitelem jestli by mi nevyrobili nějaké díly na frézce :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 9. 2016, 9:24

Ikdyř pokud by mi to vyrobili čtvrťáci na CNC frézce, tak bych zůstal u té verze co mám :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2016, 12:37

No radě to zabal úplně, 2 roky jen zde čti a nic nepiš. Bude to pro všechny to nejlepší co můžeš udělat...
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

19. 9. 2016, 6:51

No objednal jsem šuplíkové pojezdy- zítra dorazí pokud se mi nepodaří udělat toto https://www.youtube.com/watch?v=DKB9md4XrIA" onclick="window.open(this.href);return false; alespoň aby to jezdilo , tak se na to už úplně vykašlu a prodám a už nic stavět nebudu
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2016, 7:06

Lify píše:No objednal jsem šuplíkové pojezdy- zítra dorazí pokud se mi nepodaří udělat toto https://www.youtube.com/watch?v=DKB9md4XrIA" onclick="window.open(this.href);return false; alespoň aby to jezdilo , tak se na to už úplně vykašlu a prodám a už nic stavět nebudu
Nevzdávej to, i tohle řešení je pořád mnohem lepší než svěrák a pilník.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

19. 9. 2016, 7:13

Zkoušel jsem to vypilovat a stejně mi to drhlo :/ šuplíky stály i s dopravou jen 217 Kč a překlžku už mám a tyče M10 taky tak snad se zadaří konečně po 8 měsících
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2016, 6:18

Po 8mi mesicich?
To uz bys toho cinanka mel kolikrat zaplacenyho?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“