MOTOR MOUNT průměr 80mm pro čínské vřeteno H2O

Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 4. 2016, 9:29

Načnu nové téma jak je v záhlaví ...
Jaké máte kdo zkušenosti a který typ je podle Vás výhodnější ...
Samozřejmě jde mnohdy o subjektivní hodnocení nebo je ovlivněno Vaším strojem kdy to jinak nešlo ...
Aby to nebylo tak jednoduché jen něco prostě koupit zkuste ukázat i právě vlastní výrobek což je asi nezajímavější :wink:
MOTOR MOUNT průměr 80mm pro čínské vřeteno H2O
MOTORHALTERUNG
DRŽÁK
Klema ... no nazývejme to jak je kdo zvyklý a přidám několik fotek jejich řešení ...
také jednu dvojici od zdejšího člena ,která je na rozdíl od těch z eBay ocelová a není to alumíniový odlitek ...
A )
261695355028_6.jpg
B )
300961173210_2.JPG
C )
Motor Mount 80mm B_1.JPG
D )
DSC_0191.jpg
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2016, 1:45

No ja mám typ B, relatívne v pohode...
P1160411.jpg
akurát to po čase prasklo :( :( :( Pravdepodobne ako sa to zohrialo...
Jo a je to dosť krivé, aspoň to moje - osa otvoru na vreteno nie je v žiadnom prípade rovnobežná ani kolmá s vonkajšími hranami...
P1160412.jpg
Ten typ D sa mi páči. Snád možno keby to bolo trošičku hrubšie. To tam asi dám pri výmene. Kto to tu ponúka???
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

2. 4. 2016, 11:08

Na typu C ) je docela dobře vidět pórovitost odlitku ...co reklamace ?
Již se moc neobjevuje ...
Déčko bylo v inzerci ...
Uvažuji o nějakém ocelovém...
Také mne napadlo zda by snad robokop nebyl ochoten nějaké odlitky vyrobit při příležitosti opakování akce "Lití v Lomnici nad Popelkou"
Kvalita odlitků byla výborná .
:D :P
mara35
Příspěvky: 98
Registrován: 11. 7. 2012, 7:12

2. 4. 2016, 6:49

Ty ocelove mam navic jestě jednu sadu navic jsou to přesne ty na fotce.
Ma je ode mne napr i Azamo a dalši
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22403
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2016, 7:21

no kdyz by bylo realne to zopakovat (zalezi na majiteli tovarny)
tak by jsme to mohli udelat
mozna by to slo i v ramci toho na necem obrobit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

2. 4. 2016, 7:40

No samé prima zprávy ..
hezky se to rozjíždí ..
Děkuji předem robokope
:D :P
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 4. 2016, 3:25

Zdá se že se tady nic neděje ...
Tedy se zeptám zda někdo vyráběl držák :
1) z kusu trubky a navařených dílů ...
2) výpalek a z jak tlustého materiálu ...
a pak dále opracovával...
Jaká technologie se vám jeví jako ekonomická ...
nebo spíše dostupnější ...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 4. 2016, 3:30

podle mě je nejekonomičtější ta varianta z kousku odřezku třeba 20ky AL desky viz to D.. vyrobitelné celkem jednoduše stačí na to třeba 20mm dlouhá 10ka fréza a kousek odpadu (případně materiál za cca 100ku).. jakejkoliv tubus musíš obrábět vyvrtávací tyčí což je složitější, svařenec někde vařit pak obrábět, odlitky odlejvat to je všechno drahá varianta pokud toho neděláš stovky kusů..
nicméně pokud nemáš frézku, případně nějakého laciného vola :D tak je nejekonomičtější to koupit.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 4. 2016, 4:57

2RaS: :D :D jasně že máš pravdu (všechno si koupím co nemá cenu vyrábět -třeba celý stroj i s obsluhou) ono to tak dopadne :twisted:
..."A což takhle dát si špenát" ... :mrgreen:
Výpalek z ocelového plechu TL=20mm s přídavkem pro otvor ...
soustružit otvor průměr 80mm ..
vyvrtat otvory pro šrouby a závitovat ..
říznout kde se má svírat - třeba i ruční pilkou ..
...no ano zapomenula jsem na spodní dosedací plochu :oops:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 4. 2016, 5:48

ono je to těžké.. někdo je schopen si vyrábět i spojovací materiál.. já zastávám názor, že to co někdo vyrobí levněji než já sám, tak nemá smysl vyrábět (ale samozřejmě si musím započítat svůj čas) ale už jsem tento týden slyšel dvakrát názor, že jsme na hobby fóru a tady platěj jiné názory.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 4. 2016, 7:25

Například si tu dosedací plochu pěkně opiluji nejdříve nahrubo a pak ještě ,a ještě
nakonec zaškrábat ,ale na to si pořídím tušírovací desku a ,a ,...
protože jinak nemám co dělat ,
respektive mne nikdo nezaměstná abych jinému mohla svým výdělkem zaplatit to co mne vlastně baví ...
:D :P :twisted:
...a jsme tam kde turista na rybách říká místnímu domorodcovi aby nachytal více a více ryb ,aby je mohl prodat a jet na dovolenou chytat ryby ...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 4. 2016, 7:17

ono se na to nechá dívat z několika pohledů.. kdo je to vlastně hobbík? ten kdo si ukradne od huby a z ušetřenejch několika stokorun po měsících obcházení sběrných dvorů, šroťáků atd rabováním tiskáren stluče z prken něco čemu říká frézka a má radost ,že se to hejbe a je schopno mu to vyvrtat 2 díry s roztečí 30mm pro uchycení pantu na králíkárnu :) pro takovéhoto člověka je cokoliv vytvořit vlastně výzva a ani tak mu nejde o výsledek.. pak máš druhého hobíka, který pracuje třeba ve škodovce na směny a aby se v liché týdny doma nenudil tak si pořídí starší cnc za pár set tisíc, je zvyklej z práce na produktivní obrábění, špičkové nástroje a nespokojí se s nějákým HSS vrtákem z výprodeje, dělá si třeba doma nějaké modely kde musí být přesnost někde jinde a dřeváček asi nevyhoví, ale logicky nemá dost peněz na svůj koníček, stroje, nástroje.. takže občas něco vyrobí někomu po známých, načerno atd tím získá peníze, je schopen si koupit špičkové nástroje a dělá kvalitně a produktivně.. ve finále když oba hobíky sečteš.. tak ani jeden z toho nemá ve výsledku zisk, oba do svého koníčka cpou volné peníze, jen ten druhý protože občas něco co umí i prodá tak do toho nacpe víc..

takže máme dva hobíky, každý z jiného světa co se týká vybavenosti dílny a postavíš je před takovouto věc.. vyrob dvě "spony" na uchycení vřetene, je potřeba si uvědomit že ty spony od sebe budou cca 150mm a když osa jednoho z nich bude třeba o 0,05 jinde tak to bude na uložení vřetene nepoužitelné, protože bude šikmo ..

první hobík začne pilovat, o nějakých setinách se mu většinou ani nezdá a ve finále je rád když udělá díru 80mm aby se mu tam to vřeteno dostalo, proože když udělá 80,2 tak to spona stejně stáhne a když ty dvě dosedací plochy budou do desetiny tak to na gravírování steně nepozná.. svůj čas nepočítá a tak ho to vyjde pouze za cenu materiálu..
druhý si řekne, že to není zas taková sranda vyrobit, protože se k tomu postaví tak jak je zvyklý a řekne si že ty plochy těch dvou spon musejí být třeba do 0,01mm což mu jeho CNC udělá, ale pro výrobu dvou takovýchto třmenů, které se dají jinde koupit hotové si radši dojede a ten čas věnuje něčemu na čem vydělá stejně nebo i víc.. protože si uvědomuje, že vyrábět dva kousky je docela dahá věc..

a pak tady máme třetího hobíka, kterej si radši sedne do hospody k hokeji, kecá o politice a říká si jak jsou ty dva pitomí :D tak si vyber
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

7. 4. 2016, 10:53

2RaS: v tom co píšeš se shodujeme ,je dobře že se tu objeví takhle pěkně napsáno jak že to vlastně s tím Hoby- koníčkem je ..
Ono se dá říci že jakákoliv zábava - koníček něco stojí ... a modelářství je doslova bezedná jáma jak jsem už také psala ..
WatchManiac sem dal právě ten nakoupený "taky výrobek" včetně popisu jak to nemá vypadat a na začátku ..
Snad to odradí od takových "snadných" nákupů něčeho tak "jednoduchého" jako je držák vřetena ..
Časem se to dá dorovnat ,doměřit ,podložit a pak vyměnit a vadné zahodit nebo přetavit a i obrazně ve zkušenost ,která je mnohdy nepřenositelná :wink:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 4. 2016, 11:04

ano časem se to dá dodělat, dopodložit, vyhodit a koupit profi.. jen to stojí daleko víc času, peněz, všeho.. na to si, ale každej musí přijít sám.. já už k tomu dospěl.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

8. 4. 2016, 3:34

Mozno nejakeho hobika napadne urobit formu, zabalit vreteno do alobalu natesno, polozit ho na staru primernu dosku na 2 presne hranoly. Cele to zaliat polymerbetonom povedzme s kovovym plnivom tak, aby hned nad vretenom mal tenku skaru na dotiahnutie. Vyvrta diery pre uchytenie na dosadacej ploche, kludne rucnym kolovratkom.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“