57hs22 + M880A , half-coil 68V/5.4A ??

tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 9:26

dobry den.
v datasheetu krokace leadshine 57hs22-A se mi libi krivka half-coil, 68V 5,4A.
lze to takto zapojit s driverem leadshine m880a ?
krivka je , ale ani zminka o tomto zapojeni jak v driveru tak krokace ?
pokud to jde, ktere barvy mam na motoru pripadne "vynechat" ?
snazil jsem se to nejka najit, ale tyhle informace se strasne prolinaji a tohle jsem konkretne nenasel.
zdroj mam naplanovanej z cncshopu RPS608/60v/8.5A, tak jestli nebudu potebovat spis 48V ?
elektronika bude univerzalni i pro jinou mechaniku, tedy kupovana na maximalni motory, co kdyby ..
diky za info.
tomik.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 4. 2016, 9:57

tomik.tk píše:dobry den.
Ahoj :) Ty už máš ty 57hs22-A nakoupený?
tomik.tk píše:v datasheetu krokace leadshine 57hs22-A se mi libi krivka half-coil, 68V 5,4A.
lze to takto zapojit s driverem leadshine m880a ?
Supply voltage up to +80VDC, Output current up to 7.8A - jo, lze.
tomik.tk píše:krivka je , ale ani zminka o tomto zapojeni jak v driveru tak krokace ?
pokud to jde, ktere barvy mam na motoru pripadne "vynechat" ?
57HSxx_half-coil.png
Tj. na A buď modrej s červenym nebo žlutej se zelenym, B analogicky (buď hnědej s černym nebo oranžovej s bílym). Jestli prohodíš A a B nebo plus a mínus je fuk, ovlivní to jen směr otáčení.
tomik.tk píše:zdroj mam naplanovanej z cncshopu RPS608/60v/8.5A, tak jestli nebudu potebovat spis 48V ?
Plánovanej mi přijde tak akorát.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 10:41

mimo zdroje je uz vsechno na stole.
kupoval jsem neco uz rozdelanyho a dokupuju zbytek.
primo v datasheetu z cncshopu l 57hc22 neni zapojeni half-coil namalovany.
a driveru M880A taky ne.
diky za info.
proste se to vyzkousi :) .
tomik.
Thomeeque píše:
tomik.tk píše:dobry den.
Ahoj :) Ty už máš ty 57hs22-A nakoupený?
tomik.tk píše:v datasheetu krokace leadshine 57hs22-A se mi libi krivka half-coil, 68V 5,4A.
lze to takto zapojit s driverem leadshine m880a ?
Supply voltage up to +80VDC, Output current up to 7.8A - jo, lze.
tomik.tk píše:krivka je , ale ani zminka o tomto zapojeni jak v driveru tak krokace ?
pokud to jde, ktere barvy mam na motoru pripadne "vynechat" ?
57HSxx_half-coil.png
Tj. na A buď modrej s červenym nebo žlutej se zelenym, B analogicky (buď hnědej s černym nebo oranžovej s bílym). Jestli prohodíš A a B nebo plus a mínus je fuk, ovlivní to jen směr otáčení.
tomik.tk píše:zdroj mam naplanovanej z cncshopu RPS608/60v/8.5A, tak jestli nebudu potebovat spis 48V ?
Plánovanej mi přijde tak akorát.

T.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 4. 2016, 10:48

tomik.tk píše:a driveru M880A taky ne.
Já ho tam vidim :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 10:59

http://www.cncshop.cz/PDF/57HS09-22.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cncshop.cz/PDF/M880A.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
proste ne :shock: ?
priapadne uvitam link kde to je, protoze to potrebuju videt ne dokazovat ze to tak neni :)
diky.
tomik.
Thomeeque píše:
tomik.tk píše:a driveru M880A taky ne.
Já ho tam vidim :)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 4. 2016, 11:08

Figure 6: 6-lead motor half coil (higher speed) connections

Ale v pohodě, je to pro 6-lead variantu (u 8-lead se spíš používá paralelní zapojení, proto tam asi half-coil neuváděj), takže bys musel u 8-lead varianty trochu dedukovat co a jak, což neni úplně ideální, pokud si nejseš jistej v kramflecích.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 11:32

zapojeni bude startovat na lab. zdroji s omezenim, merit mam cim(dmm/oscilo), z oboru jsem , takze na pokusy bude cas.
finalni zdroj koupim az ve finale.
diky za info.
tomik.
Thomeeque píše:
Figure 6: 6-lead motor half coil (higher speed) connections

Ale v pohodě, je to pro 6-lead variantu (u 8-lead se spíš používá paralelní zapojení, proto tam asi half-coil neuváděj), takže bys musel u 8-lead varianty trochu dedukovat co a jak, což neni úplně ideální, pokud si nejseš jistej v kramflecích.

T.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

28. 4. 2016, 1:30

no, když už seš z oboru (a máš na to i požehnaný věk) -
driver je vlastně proudový zdroj - zobrazená křivka ukazuje moment při nějakém proudu - tedy pokud napětí na driveru ho tam dokáže protlačit. Tedy = na napětí nešetři.

A z mechaniky, nějvětší moment potřebuješ, když se to rozbíhá, jakmile to už běží, tak na udržení pohybu stačí výrazně menší moment.
Ale asi to plánuješ na nějakou speciální aplikaci a proto tě rozbíhání netrápí.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 3:51

z oboru elektroniky, tedy tusim jak a co merit ..
vek opravdu netusim jak s tim souvisi ?
mechanika a motory byly dane, kupoval jsem zatim jen drivery, univerzalne i pro dalsi aplikace nebo zmenu motoru, tedy M880A. rizeni bude gravos GVE64, zatim "50" .
chtel bych aby to jezdilo svizne, krivka na motoru, ktera je nejvic plocha v celem rozsahu otacek a proto potrebuje max. napeti i proud se mi zdala idealni. prepojit to "niz" jde vzdycky.
pujde o dravirovani plast/plexi + panely al co nejmesim nastrojem 1-3mm, ale hodne drah. sablony pro kabeloive svazky, kontaktni pole atd.
pri nakupu bylo soucasti vreteno atas + menic, ale v gravosu mi pro moji praci doporucili cinu vodnika 60000rpm/300W. nevim jestli nebude potreba 1,2kw, abych to nemusel do budoucna menit.
dulezita je pridana hodnota/cas/penize, tak nechci zase uplne usetrit na spatnem miste.
vsechno je otevrene, ale urcite chci, aby vysledky byly co nejdrive.
kazda rada je draha, nebranim se nicemu.
tomik.
chb píše:no, když už seš z oboru (a máš na to i požehnaný věk) -
driver je vlastně proudový zdroj - zobrazená křivka ukazuje moment při nějakém proudu - tedy pokud napětí na driveru ho tam dokáže protlačit. Tedy = na napětí nešetři.

A z mechaniky, nějvětší moment potřebuješ, když se to rozbíhá, jakmile to už běží, tak na udržení pohybu stačí výrazně menší moment.
Ale asi to plánuješ na nějakou speciální aplikaci a proto tě rozbíhání netrápí.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 4. 2016, 4:05

Já byl pro těch 60V, protože je to už docela dost, ale zároveň je tam solidní rezerva k horní hranici napájecího napětí driveru (kvůli nárustu napětí při prudkém brždění, viz. manuál k driveru případně toto fórum, taky ten zdroj lze ±10% regulovat).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
tomik.tk
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 4. 2016, 4:17

vidim to stejne, diky.
tomik.
Thomeeque píše:Já byl pro těch 60V, protože je to už docela dost, ale zároveň je tam solidní rezerva k horní hranici napájecího napětí driveru (kvůli nárustu napětí při prudkém brždění, viz. manuál k driveru případně toto fórum, taky ten zdroj lze ±10% regulovat).
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

29. 4. 2016, 9:17

OFF topic
tomik.tk píše:vek opravdu netusim jak s tim souvisi ?
trochu mi vadí, že při registraci si z toho někdo dělá srandu a pak třeba zjistí, že by se mu zde dostupné informace hodily.

---------------
s rychlostí pohybu stroje roste i cena jeho dílů - problém nebývá maximální rychlost, kritické místo je dynamika, umět to rychle rozjet a zastavit.
Přílohy
vek.jpg
vek.jpg (7.92 KiB) Zobrazeno 5394 x
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 4. 2016, 10:09

chb píše:trochu mi vadí, že při registraci si z toho někdo dělá srandu a pak třeba zjistí, že by se mu zde dostupné informace hodily.
Kdyby se to ptalo aspoň na rok narození.. :roll: jinak člověk si z toho nemusí chtít dělat srandu, prostě to jen nemusí chtít zveřejňovat, což tady nejde (od nějaký doby je to povinnej údaj a nedá se schovat, pokud správně koukám)..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

29. 4. 2016, 12:05

myslím, že nick a věk těžko poruší nějaké soukromí ...
na druhou stranu, pokud někdo chce radu a doufá, že jiný obětuje svůj čas a poradí - pak snad budeš souhlasit, že jiná rada bude směrovat na 15 studenta ...... a jiná na 70letého důchodce.

systém neřeknu kdo jsem, neřeknu co zamýšlím dělat - ale snažte se mi poradit - a pak po několika příspěvcích zjistíš, že profíkovi radíš jak řezat pilkou, či se amatér diví, proč mu u druhu železa pořád píšeš ty letopočty. To se mi prostě nelíbí. (už jsem se jednou zařekl, že "fiktivním" členům nebudu radit - moje chyba, že to nedodržuji)

PS omlouvám se autorovi, že mu plevelím vlákno.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 4. 2016, 12:27

chb píše:myslím, že nick a věk těžko poruší nějaké soukromí ...
A já myslim, že je to každýho věc.
chb píše:na druhou stranu, pokud někdo chce radu a doufá, že jiný obětuje svůj čas a poradí - pak snad budeš souhlasit, že jiná rada bude směrovat na 15 studenta ...... a jiná na 70letého důchodce.
Čoveče, ani ne, já lidem do profilu nekoukám, než se s nima začnu bavit. A dál to pak nějak vykrystalizuje samo.
chb píše:neřeknu co zamýšlím dělat
To je špatně, souhlasim.

PS: Taky se omlouvám autorovi, že mu plevelím vlákno :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“