Pruda

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

29. 5. 2016, 8:47

Zdravím
Chtěl bych poprosit všechny kteří mají komplexy z některých gramaticky či jinak špatně napsaných příspěvků, aby si to rozdávali třeba tady. Myslím, že nejsem jediný, kdo má nastaveno sledování např. sekce prodej za účelem nepropásnout nějaký dobrý kup, ale číst povinně některé nesmysly, kdo je větší debil, protože nenapsal správně "i/y", to fakt hodně lidí asi nebaví. Problém je v tom, že to číst musím, jinak mi nedojde další upozornění na prodej něčeho co by se mi mohlo hodit.
Např:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=20773" onclick="window.open(this.href);return false;
Ve vší úctě, toto jsem nepobral vůbec:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=20578" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejde jen o sekci prodej, takové to obskurnosti mimo mísu se válí všude. Možná by nebylo naškodu vytvořit pro některé něco jako RING, kde by se vyzývali navzájem na konfrontaci a ukájeli svoje ega, i když tvrdí, že o ego vůbec nejde. Je mi vlastně úplně jedno o co jde. Jsem si jistý, že nejsem sám.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem S.

P.S. Než někdo vyzve mne, chci na svoji obhajobu říct, že tímto nechci nikoho urazit, nebo hanit, jen bych byl rád aby se dané sekce a příspěvky udržely v rovině tématu v co nejvyšší míře, je mi jasné, že komentáře do fóra patří a nebráním se jim, pouze však pokud jsou k věci.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 5. 2016, 9:04

Chapu tvoje rozhorceni. Urcite bych ho, ale nesmeroval na soudruhy, kteri se snazi udrzet kulturu tohoto fora. Dokoncene zakladni vzdelani ma snad vetsina inzerentu, proto udrzet pravdidla ceskeho jazyka snad neni zase takovy problem, obzvlast i/y atd. Napadat cizince je samozrejme nesmysl, nasi AJ se take snad nesmejou :-)
U inzerenta (a tim urcite NEmyslim uvedene vlakno) co ma 10 prispevku na prodej a v kazdem desitky hrubek, je to spis napoveda, ze vycoroval nekomu dilnu a jmenuje se Lakatos ...
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2016, 9:13

ještě k pravopisu
to se tu řeší už hezkou řádku let
troufám si ale tvrdit, že za posledních cca 5 let se množství těch základních do očí bijících gramatických chyb typu i/y v textech pravidelně přispívajících výrazně snížilo
buď se to autoři
a) naučili
b) pořídili si soft, který to hlídá za ně
c) přestali na to sr...., protože jim to někdo vytknul a jim samým to začalo být blbé
.....
přispívám-li do psaného fóra, je slušností používat v rámci možností spisovný jazyk
pokud se na to vy...u, je to docela obyčejná urážka ostatních, kteří to čtou
asi jako když přijdu do místnosti, je obecnou slušností pozdravit
výmluvy na dis.. něco neberu
chápu, že takový člověk to měl ve škole ve srovnání s ostatními těžší
tady ale jsou dospělí svéprávní lidé a pokud takový člověk dokáže rozeznat 30 dalších písmen a umístit je v textu na správné místo, tak určitě (byť s nějakým úsilím navíc) dokáže umístit i to i/y
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:20

rikal jsem si jestli mam zasahnout ale pozdeji v tom tematu s vrtaci tyci jsem pochopil ze nejde o poruchu ale o to mit vymluvu
presne jak pise testone
ostatni pismenka umistuje dobre
jde o to jestli chce nebo nechce a dnes je moderni nechtit a mit na to idealne vymluvu odborne potvrzenou lekarem

treba me se nechce psat s hackama a carkama
mam vcelku kvalitni vymluvu ze v pc nepouzivam narodni klavesnici protoze me to obtezuje prepinat

svym zpusobem asi obtezuju nektere kteri radsi ctou s hacky a nutim je dekodovat to moje psani
alespon se snazim umistovat to i y i kdyz taky nejsem vzdy uspesnej

ono je nekdy lepsi napsat ze jsem linej a prdim na vas nez hledat na internetu kterej ze dys.. to mam bejt abych mel na to same vymluvu

btw osobne bych byl taky z tech co by podporili zruseni iy kdyby se o nem hlasovalo
zvukove je to stejne tedy to je nadbytecne resit pri psani
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 5. 2016, 9:28

robokop píše:ale pozdeji v tom tematu s vrtaci tyci jsem pochopil ze nejde o poruchu ale o to mit vymluvu
z čeho jsi to pochopil? konzultoval jsi to s nějakym odborníkem na tyto poruchy?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:32

staci si to precist
jak psal testone ostatni pismenka umistuje spravne

btw leta jsem pusobil ve skolstvi jako pedagog a vim ze se za tyhle slovicka schovava lenost kantora nebo zaka nejspis obou
driv stacilo rict ze to je lempl
dnes je na to odborny posudek

oficialne mam asi 5 takovychto poruch ale nikdy jsem se na ne nepotreboval vymlouvat

btw to s tim kastrovanim bylo dost prez limit to nepochybne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 5. 2016, 9:36

ono naopak dnes to mají ti s lékařskou zprávou, že jsou dis.. snažší, normální dítě píše diktát z ČJ udělá 3 chyby dostane 2ku, Pepíček má potvrzení od doktora, že je debil, udělá chyb 8 a má 1ku, udělá 15 (z 18ti možnejch) a má za 2 a ve finále stejně všichni dostanou na vysvědčení 1 nebo 2, dřív tyhle děti šoupli do zvláštní a porovnávali se s rovnými, dnes je snaha je integrovat mezi normální děti, které tím strašně demotivují.. a vstupují do života s takovýmto náhledem, že se ani nemusí snažit, protože ve finále mají stejnou známku jak Pepíček-debil....školství tím nehorázně slábne, ale na druhou stranu nám vznikají ideální zaměstnanci do montoven, skladů a podobných provozů, které tady máme
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 5. 2016, 9:42

robokop píše:staci si to precist..
Já myslim, že jsou různý stupně a druhy a že to těžko můžeš házet do jednoho pytle.. no nic, souhlas se slezákem, tečka.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:45

myslim ze by to zvladnul taky napsat spravne kdyz by se vic snazil

ale nemusi protoze je dys...

jeste na okraj
ve skolstvi se psalo dys
bylo uplne jedno jaky druh te poruchy to ma byt
proste to byl hajeny lempl a hotovo

nikoho nezajimalo ze ty decka meli navic a ze mohli tyhle veci nejak prekonat jen kdyby se snazili a pracovalo se s nimi

zadne dys v konecnym dusledku neni potreba a myslim ze to vlastne ani neexistuje
kazdej je v necem vic nadanej nez v jinem nekdo vic cte jinej je zrucnej a taky nejsou dys...neco

az se to bude nekomu hodit nekdo vymysli dys...zrucnost a dys...ctivost
a pak se zacnou lidi skatulkovat zase takhle
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2016, 10:27

omlouvám se za špatné i/y v předchozím textu
v daném kontextu je správně dysfunkce, byť existuje i výraz disfunkce
zdroj:
http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=dysfunkce&ref=disfunkce" onclick="window.open(this.href);return false;
tamtéž
"poznámky k heslu: rozdíl mezi disfunkcí a dysfunkcí je velmi jemný a v některých kontextech jsou tato slova zaměnitelná; dysfunkce se používá v medicínské terminologii"
....
ani já nejsem neomylný
nicméně ve výrazech typu
muži pracovali
ženy pracovaly
vibrace
snad chyby nedělám
......
pro odlehčení jedna mnemotechnická politicky nekorektní pomůcka :D
ženy pracovaly (s tvrdým ...)
něco podobného pro strojaře
toleranční pole pro díry se udávají velkým písmenem, např. H7
pro hřídele malým
no a do díry se snad chodí s velkým, že ano.... :D
.....
docela by mě zajímalo, podle čeho autor té normy pro lícování použití velkého písmene pro díru určil :D :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

29. 5. 2016, 11:33

Pro doplnění bych chtěl uvést, že mi nešlo primárně o tu gramatiku, ale celkově, že se do příspěvků určitého tématu sáhodlouze cpou řeči a polemiky nesmyslu. Jak jsem napsal, nebráním se komentáře, ale pokud se ten komentář zbytečně rozvádí na další dvě strany tématu a je s toho ho... Tak to mne to klikání na odpovědi vytáčí. klidně ať se napíše Lakatošovi, že je dystrotl a ať si své čorky odnese do zastavárny, ale neroztahovat to do nekonečna, je mi jasné, že i Lakatoš zareaguje a asi je třeba mu opět oponovat, proto jsem psal o tom RINGU.
Za pravopisné chyby se omlouvám, nejsem Dys. :D A měl bych to mít správně, jen mne trochu tlačí čas. (No to je mi krásná výmluva) - nemám čas to po sobě kontrolovat, můj čas je drahý, můj čas je pouho pouhé prozatím :lol:
Perun s Vámi a do nich. :twisted: :twisted: :twisted:
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

29. 5. 2016, 11:35

Taky píšu jak debil a mám papír na to že jsem lempl. Když ale nevím, hodím to do googla nebo napíšu jinak.
Pokud někdo napíše text kde řeší technický problém, který má pomoci ostatním, nikdo ho rozhodně za nějakou tu hrubku prudit nebude.
Na druhou stranu, když budme psát jako ratardi všichni tak jaká může být reakce někoho kdo jsem přijde poprvé.
Ano, podle pravidel je zakázáno zesměšnovat prodejce, na druhou stranu to dost často dělají sami. Také je zakázáno prodávat zboží z trestné činnosti a i tak tu dost často vidíme na prodej věci, které očividně někdo ukradl v práci, pak koukl kolik to stojí nové a snaží se to za půlku prodat. Vím je to lákavé , každý se snaží ušetřit a každý má také své svědomí.
Forum je od toho si pomáhat a pokud někdo radí jak postavit cnc tak proč ne se naučit lépe psát? Osobně se stydím za to jak píšu, a to jste ještě neviděli jak píšu rukou.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 1:47

Jo tak pod to se podepisu
Stacilo jemnym zpusobem naznacit ze z te hrubky nekoho bolej oci
Hnipat se v tom nema smysl
Prehnane reakce byli na obou stranach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8167
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 2:25

RaS píše:ono naopak dnes to mají ti s lékařskou zprávou, že jsou dis.. snažší, normální dítě píše diktát z ČJ udělá 3 chyby dostane 2ku, Pepíček má potvrzení od doktora, že je debil, udělá chyb 8 a má 1ku, udělá 15 (z 18ti možnejch) a má za 2 a ve finále stejně všichni dostanou na vysvědčení 1 nebo 2, dřív tyhle děti šoupli do zvláštní a porovnávali se s rovnými, dnes je snaha je integrovat mezi normální děti, které tím strašně demotivují.. a vstupují do života s takovýmto náhledem, že se ani nemusí snažit, protože ve finále mají stejnou známku jak Pepíček-debil....školství tím nehorázně slábne, ale na druhou stranu nám vznikají ideální zaměstnanci do montoven, skladů a podobných provozů, které tady máme
Nojo, ale co když takové děcko s dysgrafií třeba skvěle rozumí přírodním vědám? To ho šoupneme do zvláštní školy? IMHO se tady motají dvě věci, jednak celkem rozumná snaha vytvářet různé typy a úrovně škol tak, aby se každému dostalo maximálního vzdělání jaké je schopen přijmout, jednak naivní a škodlivá představa, že na vzdělání nezáleží, hlavně když se budeme mít rádi, čehož se dosáhne tak, že všichni budou povinně zařazeni do jediného a jednotného kolektivu :-)
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 5. 2016, 2:54

asi nic není černobílé, já mluvím o škole 1-5třída, potom ti schopnější mají možnost utéct a většinou utečou jinam.. a tam se ještě asi nedá poznat, že je někdo dobrý v přírodních vědách, ale neumí-li se pořádně podepsat a píše-li MYLUJY MOTÍLKI tak bych takového přírodopisce klidně šoupl mezi podobné exoty a nesváděl bych to na nějakou chybu.. když jsme byli malý my, tak jsme běhali venku, četli a čtením dostane člověk do hlavy strašně moc, dnešní mladí nečtou jen pařej a když čtou tak sračky na youtubu kde píše většina dys tak se to od nich snadno okouká.. ale ve finále máš pravdu, že to není o vzdělání.. ti největší hajzlové se většinou nemají špatně..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“