Řezání vinilových desek

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 6. 2016, 9:28

Možná jste si všimli, že stará LPíčka prožívají renesanci. Ne jako nosič signálu, ale jako bytový doplněk. LPíčko s vyřezaným motivem v podobě hodin je fakt pěkné. ALE !!!!!! Pro laser je to spolehlivá derniéra. :oops: Deska se docela dobře řeže, musí se to rychle a několik řezů aby se stačil vinil spálit a né roztavit, každá je trochu jiná, ale jde to nastavit aby to vcelku spolehlivě fungovalo. Naprosto šíleně to kouří a pěkně hnusně to smrdí. Vyřezaná deska páchne ještě týden. V duchu si říkáte, "práce (rozuměj peníze) nesmrdí. První várku jsem dělal 100 kusů, celkem 3dny práce. Při čištění laseru jsem zjistil, že mám nějak špinavé lineáry. Za další dva dny už byly třeskutě rezavé. Jakékoliv čištění mazání nepomáhalo. Z vozíků tekla rezavá sračka a nepomohlo vyměnit vazelínu, za dva dny to bylo stejné. Pak jsem pálil druhou a třetí várku po pár kusech. Situace se dál zhoršovala. Demontáž celého laseru, vyčištění a objednávka nových lineárů. Po týdnu opět z vozíků žlutá sračka, vazelína na lineáry půl kila za 1500 opět v prd...eli. To byl začátek. Pak začla série naprosto neidentifikovanejch závad, jako třeba uprostřed gravírování se změní intenzita paprsku, gravírovaný obrys je rozmazaný ...., po chvíli se to zase spraví. Protože mám samozřejmě nasmlouvanou práci nemohl jsem čekat na novou mašinu a musel to opravit. Komunikace s českým dovozcem byla stejně plodná jako s třeba s Papuáncem. Náhradní díly - musel bych se podívat, cenu musel bych spočítat ..... No nic nakonec jsem závadu objevil a sice neopravil, ale přemostil a laser makal dál. Udělal jsem velkou důležitou zakázku a hnet následující den ZASE CHYBA !!!! "Machine datumming error", nevadí, vyměním switch. Nevymměnil jsem nic. Upadnul konektor, potom druhý. Teď mám celou mašinu rozebranou, připravené nové lineáry a dělám kompletní kabeláž v místech, kam se mohl dostat kouř a pak se uvidí. Při čištění skříně jsem zjistil (voda mi začla žrát ruce), že PH těch sraček je větší než 12!! To je skoro louh. Celkový zisk z akce VINIL cca 7000, náklady cca 15000 + zatím dva týdny práce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jinak vím, že vinil už pálit nebudu a další čínský stroj si v Čechách kupovat taky nebudu.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2016, 9:39

Vinylové desky se používaly na odizolování lakovaných Cu drátů. Zatlačit drát páječkou do desky a vytáhnout. Vyvalí se oblak smradu a drát je ožraný až na měď. Třeba to s tím nějak souvisí...
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8917
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 6. 2016, 1:13

lubbez píše:Možná jste si všimli, že stará LPíčka prožívají renesanci. Ne jako nosič signálu, ale jako bytový doplněk.
I jako nosič signálu :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 6. 2016, 2:07

Já vždy odizolovával drát acylpirinem a taky to páchlo.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“