podlaha do dílny

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 7. 2016, 12:00

lezou .... zjevně bez potíží
nejsou to v pravém slova smyslu drátky, je to ocelový plech tl. odhadem tak 0,3mm tloušťky nastřihaný stejně jako babičky řezaly nudle do polívky na proužky cca 0,5mm šířky a 50mm délky
konce mají ohnuté délce asi 5 mm do hoooodně otevřeného N aby mohly přenášet tah
přece jen je to jednodušší na výrobu než to štípat z drátu
při tloušťce 16 cm betonu B25 s touhle výstuží to bez problémů snáší provoz 3,5t VZV atd
na tloušťce 13 cm stojí 16t odvalovačka
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2016, 7:35

opravdu lezou bez problémů . ale klasickou armatůru to v pevnosti zdaleka nepřekoná . zato v pracnosti to je zas obráceně :D
ale to už hodně odbočujeme od tématu.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2016, 8:01

největší zábava nastává, když je potřeba tento beton rozbit
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

22. 8. 2016, 1:00

Měla jsem v bytech v domech z let 1932-1938 lité broušené teraco v předsíních,koupelnách a WC v jedinm kuse a velká spokojenost ,protože jsem mohla mít ponk v těch předsíních a klidně svařovat,demontovat na podlaze motory ,něco upadlo a nic nebylo znát...
Další místnosti měly xylolit =beton+dřevěné piliny atd. Viz. Googl....docela moderní ,ten už byl choulostivý jako dřevěná podlaha...
Existuje fígl na gatt - přidává se do záměsové vody na 200 litrů kilogram mazlavého mýdla ,současně je i pak nepropustý pro rozlitou vodu ,říká se tomu mýdlobeton a je známý hlavně mlynáři ho používali - od nich to vím
:P :D
frantisekpisa
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 1. 2017, 10:15

24. 1. 2017, 10:23

V naší firmě dělala podlahu firma JA Clean a naprostá spokojenost
http://www.jaclean.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3297
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 1. 2017, 11:27

teraco vyzkoušené trvanlivé odolné tečka.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 1. 2017, 12:16

Jo,jo, zastanci terasa meli pravdu, cas to jasne ukazal. Nastesti to nemam problemo uznat. Epox byla dobra a prakticka zkouska. V garazi nema chybu, ale do dilny opravdu ne. Vejdu tam s nohama od snehu a valim se na zemi, olej na botech ci zemi a zase se valim. S ledovou plochou plne srovnatelne. Cokoliv spadne je vystipnuta dira. Do nove dilny se tedy vratim zpet k betonovym sedivkam teraso dlazdicim 400x400x40-50mm. Cena 1/3 epoxu a je pravdou, ze v dilnach to mivaji na podlahach desitky roku, nejsou na tom moc videt odery, daji se tahat stroje po trubkach a neklouze to. Proste to uznavam a pisu meli jste pravdu BORCIII.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 1. 2017, 12:28

úplně dokonalý je položit ty teracový dlaždice na sraz beze spár a povrch pak přebrousit
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 1. 2017, 12:40

a není pak už lepší nalejt kvalitní beton (nemyslím tím míchanej z míchačky) a přebrousit to, prostě to co se používá v halách?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3297
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 1. 2017, 12:53

záleží kolik metrů přivezeš mix betonu roztaháš zvibruješ stáhneš pak se dá i i ručně do čerstvého vsypat sítkem na nudle cement a uhladit ale pořád to bude nasákavé, ale kvalitně a odborně zpracovanému betonu se to nevyrovná i to teraco trochu nasaje mám ho v jedné menší dílně.
jednou jsme dělali ručně v naší hospodě terasové lité schody obarvili beton smíchali s kamínkama odlili do zašalovaných schodů a pak se to ručně brousilo flexou diamanťákem zasucha humus práce ale vypadá to po 20-ti letech furt pěkně. zkoušel jsem i na vyloupanou epoxidovou podlahu v hale různé stěrky některé i celkem drží ale stejně se to pak odloupne a musí opravit znovu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3297
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 1. 2017, 12:55

a v té menší dílně to teraco s podkladovým betonem taky nebylo levné cca 600kč / m2 jen matroš
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

24. 1. 2017, 4:18

Mě taky čeká dodělat v dílně podlaha, mám tam teď jako podlahu jen základní desku domu. Chtěl bych to ale trochu tepelně odizolovat od té základovky, přičemž aby to bylo únosné pro větší frézku a soustruh tak uvažuji, že bych dal lepenku, pak srovnal nerovnosti pískem, na to položil naležato ytong 5, pak folii a nahoru nalít beton 5cm s kari sítí a uvibrovat dohladka. Není to blbost?
MAS FU2A, TOS SM16A
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

24. 1. 2017, 4:38

Carl_FM píše:Mě taky čeká dodělat v dílně podlaha, mám tam teď jako podlahu jen základní desku domu. Chtěl bych to ale trochu tepelně odizolovat od té základovky, přičemž aby to bylo únosné pro větší frézku a soustruh tak uvažuji, že bych dal lepenku, pak srovnal nerovnosti pískem, na to položil naležato ytong 5, pak folii a nahoru nalít beton 5cm s kari sítí a uvibrovat dohladka. Není to blbost?
Je, a pořádná.
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2017, 4:41

Carl_FM píše:Mě taky čeká dodělat v dílně podlaha, mám tam teď jako podlahu jen základní desku domu. Chtěl bych to ale trochu tepelně odizolovat od té základovky, přičemž aby to bylo únosné pro větší frézku a soustruh tak uvažuji, že bych dal lepenku, pak srovnal nerovnosti pískem, na to položil naležato ytong 5, pak folii a nahoru nalít beton 5cm s kari sítí a uvibrovat dohladka. Není to blbost?
Přoč ytong? zbyl ze stavby ?
a těch 5 cm je dost málo už jen tu kari sít do toho schovat bude prdel .Podle mých zkušeností to ani nejde schovat kari sít do 5 cm . A na pevnosti to spíš ubere :D
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 1. 2017, 6:25

ten ytong má být jako tepel izolace místo polystyrenu předpokládám kvůli tuhosti.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“