Držák Vřetene

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 8:06

a kdo ho ma teda většího? v te záplavě balastu to nějak nejde poznat, krom toho, za se už par dni bavite o hovne
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

26. 8. 2016, 9:07

filla píše:a kdo ho ma teda většího? v te záplavě balastu to nějak nejde poznat, krom toho, za se už par dni bavite o hovne
Že by ten kdo ten držák bude mít z smysluplnýho materiálu (litiny), s smysluplnýma kótama (průměr tý díry a tolerance roztečí těch závitů) a obvyklým polohováním na pero nebo na svrtaný kolíky? :D
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 11:12

Bavím se jak se tu řeší ptákovina (Josef má pravdu) honíte setiny tolerance na rozteči závitů a napadlo už někoho přeměřit šroub, kterej do toho butete šroubovat? Mně jen tak pro srandu ano .... krabice imbusů M6 od běžnýho dodavatele strojařských normálií a ejhle .... M6 šroub má téměř vždy (z toho co mi tu na stole leží) průměr 5,75mm. Tak na co pak honit +/- pět stovek když samotný šrouby jsou o desetiny menší a díky tomu budou v závitu trochu plavat. :)
Osobně nemám problém tyhle tolerance (+/-0,05) na svý mašině udržet, ale bohužel neumím to ve zde očekávané cenové relaci. Takže hodně zdaru výrobci a pro zadavatele .... hoň setiny v otvorech pro ložiska, v uložení vedení atd, ale proboha tohle je držák a bude se to v daný koncepci "kroutit" ..... pokud to chceš přesný tak vezmi kostku a udělej to z jednoho kusu, tyhle "light" šroubovanice jsou vždycky na pí.... :wink:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8166
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 11:19

Já osobně ten výkres úplně chápu a neměl bych s ním problém - tolerance polohy těch děr přeloženo do lidštiny prostě znamená "vrtat na cnc mašině a ne na stolní vrtačce podle čar nakreslených tupou tužkou podle školního pravítka". Bohužel z kapacitních důvodů nemůžu nabídnout, že bych to vyrobil.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 11:24

prochaska píše:přeloženo do lidštiny prostě znamená "vrtat na cnc mašině a ne na stolní vrtačce podle čar nakreslených tupou tužkou podle školního pravítka".
Teď jsi to pohnojil ,už nebude o čem psát další čtyři stránky :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

26. 8. 2016, 12:45

Tak jsme si nakonec včera domluvily že to budu dělat já a v rozumných tolerancích.
No a když zadavatel poptával materiál (on sám jinde) tak ten u koho poptával materiál se nabídl to rovnou vyrobit i když za vyšší cenu a zadavatel to vzal.
Takže mi včera večer poděkoval za nabídku a že je již zadáno.

Možná je někdy lepší postupovat na přímo a poptávat materiál a říct co z toho chci vyrobit. A ejhle řešení je na světě.
Pro zadavatele poučení a možná do budoucna rychlejší cesta.
Nevím kdo je nakonec výrobce, ale určitě se to dozvíme a pak i reference z výrobku.

Osobně jsem si oddychl že nejsem oním výrobcem :) i když jsem se do toho na začátku namočil,
protože zdejší medializace je už tak velká že bych nerad dostal špatou referenci kdybych náhodou nebyl ve stovkách požadované přesnosti :)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

26. 8. 2016, 12:50

fmodel píše:Teď jsi to pohnojil ,už nebude o čem psát další čtyři stránky :lol:
Neboj se o prostor pro diskuzi jste nepřišli... :) pro grafomany apod. připravuju vlákno: Kdo poradí - nákup nebo výroba 4-té osy vs. cena.

Sleduj během odpoledne přibude polemika v této rubrice :wink:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

26. 8. 2016, 5:18

prochaska píše:Já osobně ten výkres úplně chápu a neměl bych s ním problém - tolerance polohy těch děr přeloženo do lidštiny prostě znamená "vrtat na cnc mašině a ne na stolní vrtačce podle čar nakreslených tupou tužkou podle školního pravítka". Bohužel z kapacitních důvodů nemůžu nabídnout, že bych to vyrobil.
Ufff. Konečně další člověk, co chápe význam toho, když "elektrikář" načmárá do výkresu nějaký "nadstandardní" tolerance :lol:

Přesně tohle ty tolerance znamenají :!:
prochaska píše:"vrtat na cnc mašině a ne na stolní vrtačce podle čar nakreslených tupou tužkou podle školního pravítka".
Opravdu nic jiného za tím není :)

"Nový" výrobce si z dobrých důvodů přál zůstat v anonymitě.
(ještě by ho někteří podřízli, že umí za levno vyrobit v super kvalitě a kazí jim tak možnost se napakovat na nezkušeném hobíkovi který cenu sám nedokáže odhadnout :oops: )

Každopádně děkuji všem zůčastněným za plodnou diskuzi - ani jsem takový "zájem" nečekal :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 8:38

CZ_Pascal píše: "Nový" výrobce si z dobrých důvodů přál zůstat v anonymitě.
(ještě by ho někteří podřízli, že umí za levno vyrobit v super kvalitě a kazí jim tak možnost se napakovat na nezkušeném hobíkovi který cenu sám nedokáže odhadnout :oops: )
Máme tady krtka jdem ho zaříznout! :lol: :lol:
Víš asi je to trochu jinak, když mi zákazník nadělá ve výkresu nesmyslný tolerance tak se ptám chcete to s těmahle tolerancema za 50 litrů nebo to stači na těch pěti důležitejch místech, a zbytek co mašina dá třeba za 10litrů :wink: No a většinou je tam hromada tolerancí na ho.. protože když to děláš na CNC tak se většinou vejdeš i do nesmyslu ,ale na konci nepodstupuješ trapný hledání chyb.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 8. 2016, 11:18

ono když jasně napíše, že je třeba psychiatr a nerozumí strojařině, ale celkem jasně napíše k čemu to je, tak mu to rozumnej člověk vyrobí a nehledá v tom vědu.. když to pak ten psychiatr sešroubuje a pujde mu to složit a bude to plnit fukci, tak v tom nikdy žádné setiny ani třeba desetiny hledat nebude...ono při dnešní kvalitě konstruktérů a dodávané dokumentaci by byla polovina dílů nevyrobitelná a nebo neskutečně drahá, já třeba po dohodě se zadavatelem měním každej druhej výkres :D naprostá většina nerespektuje rozumné rádiusy rohů, nakreslej ti díl kde je dutina vysoká 30mm s rádiusem R1, když jim tam mrsknu R4 tak to ani nepoznaj a vyjde to na desetinu atd..vše je o dohodě a o nějakém nadhledu k čemu to má být...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“