Držák Vřetene

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

25. 8. 2016, 3:18

Grell píše:Jde změřit sražení díry pro závit přes kuželový dotek na výškoměru. A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
To je jako opravdu myšleno vážně? :shock:
Ptal jsem se na polohu závitu - ne na polohu nějakého sražení nebo dokonce :shock: předvrtané díry.
Na výkrese je rozteč ZÁVITU - ne rozteč díry a nebo sražení :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Grell
Příspěvky: 91
Registrován: 12. 8. 2013, 1:40
Bydliště: Vsetín

25. 8. 2016, 4:02

milan584 píše:
Grell píše:Jde změřit sražení díry pro závit přes kuželový dotek na výškoměru. A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
To je jako opravdu myšleno vážně? :shock:
Ptal jsem se na polohu závitu - ne na polohu nějakého sražení nebo dokonce :shock: předvrtané díry.
Na výkrese je rozteč ZÁVITU - ne rozteč díry a nebo sražení :mrgreen: .
U stroje který má přesnost +- 0,005 a opakovatelnost +-0,002 se pozice závitu (v těchto tolerancích) = pozici díry i sražení.

Jinak máš trošku mezery ve vzdělání. Předvrtaná díra = malý průměr závitu. Takže ano přes váleček a přesně.

Další blbost co jsi napsal je, že na výkrese je rozteč závitu. To ani nedává smysl. Na výkrese může leda tak být rozteč os děr se závitem. (Slovo děr je poměrně důležité.) Jestli umíš udělat vnitřní závit bez díry chci určitě vidět fotku. :lol:

Jestli to furt nechápeš klidně ti to nakreslím... ale ne zadarmo. :mrgreen:
Vedoucí vývoje / Technolog / Programátor / Obsluha CNC / Kontruktér / Podržtaška / Pi*us k ruce
S50CNC, CKE 6150Z, Lynx 220 LSA, Lynx 220 Alpha, DNM 500,Haas VF-2SSY, Haas ST-30SSYT, Citizen A20 VII EVO
EdgeCam 2014/2016, SpaceClaim 2015
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

25. 8. 2016, 4:13

martasg1 píše:No tak se poďme dohodnout na rozumné toleranci a pak se nebojím to pustit na svojí mašině s mými slabšími zkušesnostmi :)
No ale vždyť od začátku říkám že se chci domluvit na tolerancích které je výrobce schopen vyrobit ale zároveň aby to nebylo o několik řádů jinde.
Více přes SZ. Protože občas to tady nějako nechápu :oops:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 8. 2016, 4:52

Grell píše: A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
Do závitu? A měříš s jakou přesností?

Pascale, pokud ti to nikdo neudělá, tak si sežeň matroš a já ti to udělám, ale ne hned. Teď není čas. Tolerance obvyklé (pro závity).
Máš zásluhy na překladu Machu, tak proč ne.
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

25. 8. 2016, 5:12

Josef píše:
Grell píše: A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
Do závitu? A měříš s jakou přesností?

Do 5 stovek určitě. Stačí otočit vrták a stopku zasunout do vyvrtané díry. Jde snad o to, aby to šlo změřit při výrobě. Pokud to nebude dělat úplnej blbec tak se do tý tolerance vejde. Když bude sedět díra tak přeci nemusíš měřit znova po závitování.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

25. 8. 2016, 5:47

Josef píše:
Grell píše: A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
Do závitu? A měříš s jakou přesností?

Pascale, pokud ti to nikdo neudělá, tak si sežeň matroš a já ti to udělám, ale ne hned. Teď není čas. Tolerance obvyklé (pro závity).
Máš zásluhy na překladu Machu, tak proč ne.
Děkuji za nabídku. Zatím jsem (opět) domluven s Martsag1, že se mu pokusím sehnat matroš a věřím tomu že s výrobou (kvalitou) nebude problém. Jen jsem nějako znervózněl když se odmlčel :oops:

Nicméně tohle rozhodně není poslední díl který potřebuju vyrobit :!: takže jsem rád že se nakonec najde pár lidí kteří jsou ochotni to udělat za pro hobíka dostupné ceny.
Čas taky není takový problém. Jen to musí jít podle nějakého domluveného plánu, abych věděl že tehdy a tehdy s tím prostě můžu počítat. A jestli to bude za 14 dnů nebo měsíc už mě tak moc netrápí.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 8. 2016, 6:57

Kratus píše:
Josef píše:
Grell píše: A nebo tam jde vrazit přesný váleček a změřit to přes něj.... :wink:
Do závitu? A měříš s jakou přesností?

Do 5 stovek určitě. Stačí otočit vrták a stopku zasunout do vyvrtané díry. Jde snad o to, aby to šlo změřit při výrobě. Pokud to nebude dělat úplnej blbec tak se do tý tolerance vejde. Když bude sedět díra tak přeci nemusíš měřit znova po závitování.
A už jsi to někdy opravdu zkoušel? Změřit nejprve díry pro závity (přesně přes válečky) a potom hotové závity?
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

25. 8. 2016, 7:29

Josef píše: A už jsi to někdy opravdu zkoušel? Změřit nejprve díry pro závity (přesně přes válečky) a potom hotové závity?
Já nevidím důvod, proč bych měl měřit závit. :? Stačí, když to zkontroluje po vyvrtání děr.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 8. 2016, 10:13

Kratus píše:
Josef píše: A už jsi to někdy opravdu zkoušel? Změřit nejprve díry pro závity (přesně přes válečky) a potom hotové závity?
Já nevidím důvod, proč bych měl měřit závit. :? Stačí, když to zkontroluje po vyvrtání děr.
Prostě proto, že ten závit je tolerovaný v pěti stovkách....
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

25. 8. 2016, 10:26

Josef píše:
Kratus píše:
Josef píše: A už jsi to někdy opravdu zkoušel? Změřit nejprve díry pro závity (přesně přes válečky) a potom hotové závity?
Já nevidím důvod, proč bych měl měřit závit. :? Stačí, když to zkontroluje po vyvrtání děr.
Prostě proto, že ten závit je tolerovaný v pěti stovkách....
Tolerance závitu je 6H! Tolerance rozteče děr je 0,1mm. Jinou toletanci tam nevidim.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2016, 12:10

Neměří se spíš poloha závitu tak, že se tam zašroubuje závitový kalibr a ten se pak měří? Závit je definovaný na středním průměru, takže když tam dám váleček, měřím něco jiného než polohu závitu :-)
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

26. 8. 2016, 6:50

prochaska píše:Neměří se spíš poloha závitu tak, že se tam zašroubuje závitový kalibr a ten se pak měří? Závit je definovaný na středním průměru, takže když tam dám váleček, měřím něco jiného než polohu závitu :-)
Mladý má svůj svět...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 8. 2016, 7:07

zkoušel jste to někdo v praxi měřit? myslím měřit rozteč děr před závitováním a potom rozteč skutečných závitů? docela by mě zajímalo jakej to hodí rozdíl..

a když už takhle teoretizujete nad totální kravinou :D jak se změří rozteč závitu kterej bude vytočenej ručně a bude lehce šikmo? bude se měřit hned na povrchu? o kus vejš bude uplně jiná
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

26. 8. 2016, 7:22

Právě, že zkoušel a je to rozdíl. Ten závitník díru přesně nekopíruje záleží na mnoha okolnostech. Proto jsou obvyklé tolerance takové jako jsou. Neříkám, že to nejde přesně, ale za jiné prachy. A ještě, pro mne +- 0,05 mm je furt pět stovek (sice na obě strany), ale nikdy desetina. Tak jsme se to učili kdysi, dnes možná jinak.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 8. 2016, 7:29

a jakej to hodí rozdíl?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“