Elektronický regulátor otáček minisoustruhu

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2014, 8:25

pri psani prispevku mas pod textovym oknem dve zalozky "moznosti" a "priloha"
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Jara

15. 10. 2014, 8:38

dobrý,konečně ...foto moc zdařilé není, jistě zkusím během pár dnů i to PDF,protože chci pár věcí objasnit
Přílohy
002.JPG
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 10. 2014, 8:46

Jojo, PDF printer je SW, který by v PC neměl chybět. A ten Bullzip je fakt dobrý a je grátis. Používám ho k maximální spokojenosti už spoustu let.
Jara

16. 10. 2014, 5:14

pro Mex...díky za inspiraci v tom nákupu IO. 10 ks TDA za 10 USD je cena krásná. Už jsem si tu stránku uložil. Free shipping. Já se s těma šikmoočkama z Číny domlouval asi před rokem v angličtině,a oni chtěli za shipping 30 USD. No mám jich taky pár objednaných v GESu,až budou skladem. Ale je zde jeden problém v tom nákupu z Číny. Aspoň u mne který má účet u Čes. spořitelny (která je rakouská)...za nákup v cizí měně si účtují poplatek za převod,který je určitě víc než cena těch čipů. Máš to nějak vyřešené? (možná musíš mít i účet v devizách,aby jsi poplatek neplatil,nevím)
Brzo sem dám další kolem vysvětlení obvodu regulátoru,ale musím se nejdřív zbavit té kraviny,co jsem včera stáhnul...na převod do PDF. A nainstalovat Vámi doporučovaný program....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2014, 5:21

paypal vyresi ty bankovni poplatky
tvari se to pak jako platba kartou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 10. 2014, 8:16

Těm čínským šopům se platí buď kartou nebo PayPalem. Při platbě kartou tě to nestojí nic navíc, u platby PayPalem to něco málo stojí tím, že PayPal má trochu horší kurz než při platbě kartou (ale ne o moc, o nějaká malá procenta).

PayPal si určitě pořiď, třeba na eBay se většinou vůbec jinak nedá platit. Zřízení i vedení je zdarma, jenom ti při zřízení strhnou nějaké 4.5 USD na zkoušku, že ti karta funguje. Při první platbě ti je pak zase vrátí.
Karta musí mít povolené internetové platby, platí pro platbu kartou i pro zřízení PayPalu.

Platba PayPalem je naprosto bezpečná (tvé číslo účtu zná jen PayPal, což je velká a seriózní firma). U platby kartou je teoreticky bezpečnost nižší (což platí obecně o platbách kartama), ale ještě jsem neslyšel o nikom, kdo by měl nějaký problém.

Já jsem objednal desítku těch TDA1085C. Všechny je nepoužiju (nebo aspoň ne hned), zejména když zatím nemám žádný motor. Tak ti klidně nějaké přenechám.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 10. 2014, 8:21

Mex píše:Těm čínským šopům se platí buď kartou nebo PayPalem. Při platbě kartou tě to nestojí nic navíc, u platby PayPalem to něco málo stojí tím, že PayPal má trochu horší kurz než při platbě kartou (ale ne o moc, o nějaká malá procenta).
no, to neni uplne pravda. paypalu plati procenta obchodnik.

uctovanou menu lze u zakaznika nastavit. idealne si to nechavat strhavat z konta v puvodni mene - konverzi provadi Tvoje banka za kurz deviz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 10. 2014, 8:55

oscar píše:no, to neni uplne pravda. paypalu plati procenta obchodnik.
Citace: Při platbě kartou TĚ to nestojí nic navíc, u platby PayPalem to něco málo stojí tím, že PayPal má trochu horší kurz než při platbě kartou
Ano, obchodníka to něco stojí. Stejně jako ho něco bude stát i platba kartou.
Ale kupujícího (tedy mě) to nestojí nic navíc proti ceně, kterou má obchodník na webu.
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2014, 9:01

to Mex:

Neviem, či to ešte neni moc priskoro :), ale keď ten regulátor spravíš, tak jeden bych si "zamluvil". Teda v prípade, ak by si ich dával do sveta...
Naposledy upravil(a) WatchManiac dne 16. 10. 2014, 9:01, celkem upraveno 1 x.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

16. 10. 2014, 9:01

Mex:
tak jednodusseji: platba paypalem ma naprosto stejny kurz jako platba kartou.
lepsi?
Jara

16. 10. 2014, 9:11

No já něco nakupoval v Polsku,kde mi sdělili,že platba kartou není možná,musel jsem ve Zlotých...převodem z banky...a pak jsem čučel na pálku,co si banka vzala. A koukal jsem na to foto ...nevím která předchozí verze se mi tam zobrazila,ale vývod z 13 pinu jde na G triaku. Ale to napravím...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2014, 9:19

Na to jak se tady vyjadřoval několik stránek zpátky mu docela ochotně radíte :lol:

Není nad nezištnou pomoc členů fóra, kde a jak ušetřit nějakou kačku, nemám pravdu? Ještě že je český národ tak úžasně gumový, tahal bych se za nos a čekal u lesa..... :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 10. 2014, 9:44

oscar píše:Mex:
tak jednodusseji: platba paypalem ma naprosto stejny kurz jako platba kartou.
lepsi?
Dnešní kurz pro převod USD/Kč je na PayPalu 22.034 Kč za 1 USD. Kurz pro převod při platbe kartou mám 21.48 Kč za 1 USD.
Pokud se to dá nastavit tak, aby převod dělala karta, na kterou je PayPal pověšen, tak to je fajn informace, díky za ni.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 10. 2014, 9:47

tumlik píše:Na to jak se tady vyjadřoval několik stránek zpátky mu docela ochotně radíte :lol:
Tys neslyšel o odpouštění napraveným hříšníkům?
Jara

17. 10. 2014, 4:40

Chlapi nechte hloupých keců...raději bych kdyby někdo ještě zkusil realizaci toho datasheet. zapojení TDA. Mě se to prostě nezdařilo, ale u těch mých činných jsou jiné odpory,a kapacita v připojení k tachu. Když jsem to měl na poli...zapojení tacha datasheet. začlo dělat problémy. Přeházel jsem odpory,kapacitu dle pračk. zapojení,bylo to pak OK. A bacha na připojení,a rozvody N...je to na to hodně citlivé. A nedaří se mi odinstalovat ten PDF creator...takové basmec,znovu a znovu se tam instaluje....
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“