Elektronický regulátor otáček minisoustruhu

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2015, 7:23

Tu to má pokračování: https://www.youtube.com/watch?v=DMilSM--rMg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2015, 9:57

https://www.youtube.com/watch?v=twVwECmVO_c" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Jara

26. 5. 2015, 6:11

To už Oleg s tím štípacím kuželem krapet rusky přehání...a měl by se podívat na délku uhlíků...pěkně to jiskří...Totiž tento štípací kužel mám...sice větší-v bázi průměr 8 cm-je to vlastně šroubovice,co se zavrtává do dřeva,a roztahuje. (mimochodem taky není v běžné prodeji-skrz bezpečnost...seženete pouze na Netu) Ale zkoušel jsem to,a dělal s tím na 3f motoru 2,2kW,1400 ot/min (lepší menší,bezpečné otáčky-doporučují kolem 900). Práce je s tím krásná a rychlá-taky přeženu-za hodinu půl kůlny našť. dřeva...ale pěkně si nachystat kupu dřeva k sobě,pevný posed ke stroji,a blízko na dosah vypínač (taky už asi zakázaný-3f stiskem vypni). Neboť -tvrdé dřevo jde štípat krásně-bříza průměr 40cm malina,ale např. špalek houževnatého,navlhlého dřeva vrby zastaví bezpečně i tento motor 2,2kW,3f. Vypnout rychle pouze vrčící motor,a pracně,ručně to uvolnit z toho měkkého,ale houževnatého dřeva-naštěstí tento kužel má v bázi díry přes střed-tak vytočit zpět žel. tyčkou. Nevím kde sehnal Oleg pračkový,uhlíkový motor 600-800W-to je blbost,možná 500W....Prostě příliš dlouhou životnost tomuto řešení nedávám...jestli nemá dobře jištěný regulátor,odpálí triak,a možná s tím i spoustu jiných součástek-a čipu-takže na nový regulátor,a nezkoušet kraviny...
Jara

26. 5. 2015, 6:39

Ten Sašena Šenroků je ale šikovný https://www.youtube.com/watch?v=k9wLRY9qsS4" onclick="window.open(this.href);return false; ...koukám že si tacho udělal sám z nějakého DVD přehrávače....ale to nám jen dokazuje,že vlastně tato regulace se dá použít k jakémukoli sériovému,komutátorovému (univerzálnímu...naše běžné spotřebiče-flexa,vrtačka,vysavač) 1f motoru-jen si přidat tacho. A konečně zde vidím kontinuitu regulace-fachčí mu správně,bez zpoždění, hned na pohyb poťáku. Takže musíme mít něco blbě...dá si někdo práci srovnat jeho schéma s naším...jde nejspíš jen o nějakou drobnost v hodnotách součástek....
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

26. 5. 2015, 6:41

Ta štípačka se normálně prodává jako příslušenství k velké cirkulárce ( mám doma ). http://www.topeni-korinek.cz/cirkularky ... i-zarizeni" onclick="window.open(this.href);return false;

Mě spíš dostaly ty otáčky u mě na cirkule je těch 1400 ot /min. Zastavit jde i 5.5kW motor co tam je .
Tohle vysokootáčkové řešení je schopné se do některého špalku zavrtat a začít docela rychle hořet :) .
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 5. 2015, 10:37

Jara píše:To už Oleg s tím štípacím kuželem krapet rusky přehání...
Nevím kde sehnal Oleg pračkový,uhlíkový motor 600-800W-to je blbost,možná 500W....
Prostě příliš dlouhou životnost tomuto řešení nedávám...
Jestli jsem to správně pochopil, tak on tam má docela festovní setrvačník, takže s tou naakumulovanou energií by to mohl dát.
Nakonec po vypnutí motoru jen setrvačností ještě naštípal několik polen.
Ale zdálo se mi, že tam neměl docela důležitý prvek, a to vodicí plech pod kuželem, který brání protočení špalku. Bez něho je do podle mě dost nebezpečné.
Jara

26. 5. 2015, 11:17

Dobrý postřeh Mexi...to mne nenapadlo-se setrvačníkem není motor až tak v přímém záběru...zas tak blbý nápad to není,ale Olega zas nenapadlo tam dát tu bezpečnostní plochu...inu..
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 5. 2015, 11:25

Ty už máš tu brusku zakrytovanou?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Jim112
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 4. 2015, 10:16

26. 5. 2015, 1:24

Tak marně přemýšlím, co vede Fahrada k tomu, že dělá mrtvýho brouka. Nejdříve svoje produkty nabízí a teď nereaguje na maily ani na SZ. Přitom včera před půlnocí toto fórum navštívil. Slušelo by se alespoň informovat, zda jeho sliby platí či ne.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 5. 2015, 1:37

Nová náročná milenka?
Šílené termíny v práci?
Čerstvě narozené dítě?
Nasranost na celý svět nebo na toto fórum?
Dal se k islamistům, a tak mu to víra nedovolí, protože Prorok o regulátorech nehovoří?

Faktem ale je, že by mohl aspoň napsat, že už na to kašle. Vyrobit tyhle nebo nějaké jiné tišťáky pro podobný regulátor není velký problém, tak kdyby napsal, že už na to prdí, už to mohlo být dávno hotovo.
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2015, 2:12

Řekl bych, že Fahrrad si spočetl finanční a časovou investici do projektu, porovnal ji se ziskem a zjistil, že dobročinnost se opravdu nevyplácí a hlad nezažene.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 5. 2015, 2:24

To je sice možné, i když málo pravděpodobné (tišťáky už měl vyrobené, dával sem fotku, takže když je zahodí, nic na tom jistě nevydělá).
Ale napsat příspěvek na fórum "Už na to kašlu" nic nestojí.
Navíc teď jsem mu to už připravil, stačí to pomocí Ctrl-C a Ctrl-V nakopírovat do příspěvku, nic dalšího ani nemusí připisovat.
Jara

26. 5. 2015, 6:14

Thomeeque píše:Ty už máš tu brusku zakrytovanou?
Čéče,představ si,ještě jsem se k tomu nedostal...ale klídek,prostě jsem chtěl ukázat jak dokáže regulátor točit...jinak nepotřebuji pálit materiál ve vys. točkách. Na přejetí nože z tvrdokovu,či při výměně kotouče i SiKa potřebuji spíš nízké,tvrdé točky,na víc to vlastně nevyužívám....
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

26. 5. 2015, 8:25

Nazdar chlapi. Nějaký čas sleduji toto téma na regulátor pračkového motoru. Je mi vás líto, že Fahrrad přestal komunikovat. Já jsem mezi tím udělal vlastní regulátor a budu jej nabízet pouze sestavený a vyzkoušený.
Regulátor je určen pro sériové motory s tachogenerátorem (pračkové). Osazeno je to zakázkovým čipem, který je určen k této regulaci, triakem a pár drobnostmi kolem. Triak 10A / 800V. Regulace funguje od 0 do 100%.
Více je vidět na fotce. Regulátory budou k dodání cca do 10dní, hned jak mně přijdou plošné spoje z výroby. Cena regulátoru bude 550,-Kč + poštovné.
Pokud bude mít někdo zájem o tento regulátor, tak mi prosím napište soukromou zprávu.
Přílohy
seriový regulator motoru.jpg
Jara

26. 5. 2015, 9:25

Ajeto,viď Pavle...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“