Precise měnič

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2009, 7:56

Tak té poslední fotce říkám "pracovní nasazení" :D
kdo nic nezkusí, nic nezíská.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2009, 9:45

Neutrik dělá špičkové audiokonektory. Osazují se jimi zařízení té nejvyšší kvalitativní kategorie a zvukaři na ně nedají dopustit. Zažil jsem ve studiu, když zvukový mistr rozstříhal kapele všechny kabely s noname konektory, protože mu zůstal jeden pin z nich po vytažení v pultu :)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2009, 10:33

Tak té poslední fotce říkám "pracovní nasazení"
Ano nasazení do slova a do písmene které Kresh dobře prověřilo. NIKDY jsem neměl problém, je to dřevák mašina a běžně na ní dělám 10 mm dural záběr 8 frézou zanoření 0,5 mm. Nikdy jsem v průběhu 2 let neměnial ani uhlíky. Karbon řežu pod vodou, dost velkej problémy bylo chlazení vzduchem který zvedalo chladicí kapalinu do vzduchu a dělalo kravál. S Precise už jsem zkusil frézovat v noci ten držák na ventil k chladicímu krku. A je to paráda, zvuk řezající frézy dalece přehlušuje zvuk motoru.

Anyway, někdo tu psal, že má známýho v Precise? Zajímá mě výměna ložisek až to bude potřeba. V CZ Zje kluci mění za CZ typy ale vydrží 200 hodin originál prý vydrží 2000 hodin bez problémů.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2009, 11:38

Už tu mám koupou dotazů co je to tam všechno za hadice a zda je to navzduch atd..
1) Není to na vzduch je v tom dvoufázový motor ovládaný měničem
rozsah je od 1000 do 75 000 otáček. S frézou 2 mm frézuju 35 000
otáček.
2) Červená hadice je na vzduch pro výměnu kleštin video je tady
http://www.youtube.com/watch?v=I97Gmv_bc_w
Zdroj vzduchu mám ledničkový komporesor s hadicí napojenou přímo na výstup. Po zapnutí kompresoru dojde k vyhození kleštiny do 3 sekund.
3) Zelené hadice přivádí a odvádí vodu na chlazení spindlu Vodní čerpadlo mám z akvária to nejsilnější co měli vytahne sloupec 1,30 metru.
4) Modrý krk pro chladicí kapalinu jsme koupil na Ebay i s ventilkem.
Zbytek je třeba dodělat doma - DODO :)
Držák pro ventilek je dural hranolek 10x10x45mm a destička z karbonu a kousek upíchnutý matky M14. Taktéž do toho tlačím vodu čerpadlem z akvária. Už ho mám rok a v phodě polyká špinavou vodu plnou karbonových pilin co nezachytilo sítko na odtoku z vany pod obrobkem.
5) Takový dělo na dřeváku? Má to smysl?
Samože to má smysl, tím že spindl točí mnohem víc než Kresh, fréza proniká materiálem mnohem snáz a vznikají při řezu menší síly. Tím je eliminována slabší konstrukce mašiny.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2009, 11:33

Otestováno na duralu v 1 h po pulnoci :wink: Sousedi o patro výš klidne spej:)) Vzalo to i 2 mm do hloubky ale to už tekly slzy a pot 8)
22 000 otáček
http://dilna.aeroomni.com/video/precise_1.wmv
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2009, 10:49

Precise si sám generuje kroky když mu naložím přes 50 000 otáček. Na 70 000 už motory jedou skoro na rychloposuv. Uzemnil jsem co šlo, nejvíc pomohlo ze zásuvky vytazena zem a připojena primo na kostru Precise. Hranice začátku rušení se posunulo o 20 000 otáček výše. Pomže tato tlumiovka nebo jak se to řeší?

http://www.tme.eu/vidlice-napajeci-s-od ... _n__4.html

Kresh mi to dělal taky a tam pomohl ajednoduchá fint ave formě zapjení Kreshe na prodlužovák z vedlejší zásuvky a už se to neovlivňovalo.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2009, 3:41

Precise podal ruku, odešel ventilátor asi díky prachu z karbonu a s ním pár dalších součástek. Poslal jsem nejdřív místo do Německa Lubošovi a už je zpátky. Oprava za zlomkovou cenu a šlape jako hodinky!! Sumsumárum, mechanika na Precise máme v CZ !! Díkes!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“