Menší, nebo stolní soustruh do garáže

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

9. 8. 2017, 2:42

Dobrý den,

Poptávám, zda se někomu "neválí" menší, nebo stolní soustruh vhodný na soustružení cca do průměru 100 mm, ale spíše menších. S možností řezání metrických závitů. Přesnost bych si představoval, ani nevím jak to popsat, proto uvedu konkrétní příklad: Jako jeden z projektů bych rád vyrobil několik pístů do airsoftových (čti vzduchovek na kuličky z plastu) zbraní, které budou zřejmě z nějakého lepšího hliníku, možná bych zkusil nějaké nerezové. Velikost tohoto je přibližně do průměru 40 mm. Obejdu se bez řezání závitů (tedy kompletně bez strojního posuvu) pokud nebude jiná možnost. Točná délka stačí cca těch 250 mm. Potřebuji natáčecí nožový držák. Tyto funkce by zřejmě splnil soustruh MN80, ale ten je nad moje finanční možnosti. Tím se dostávám k cenové relaci, kterou disponuji pro tento projekt. Mohu dát maximálně 15 tisíc za stroj, nejlépe i s nějakým základním příslušenstvím (nože, otočný hrot apod.)

Prosím, neukamenujte mě, poraďte, zda je toto reálné, případně jestli by mi vyhověl třeba nějaký ten hobby stolní soustruh jako Proma SM-300E nebo tak nějak se to jmenuje, jsou všechny stejné. Přidávám fotografii pístového mechanismu kuličkové zbraně.

Díky, Martin
Přílohy
Píst do elektrické kuličkovky
Píst do elektrické kuličkovky
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10121
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2017, 4:20

https://www.youtube.com/watch?v=1-L1aS5HMxo" onclick="window.open(this.href);return false;
Bože tak mladej a tak odvážnej :lol:
Koupit asi jde ale těch problémů než to bude soustruh a né hračka :cry: Třeba ti někdo z kluků poradí menší zlo ,jen nevím jestli se do tý ceny vejdeš.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2017, 4:32

fmodel píše:https://www.youtube.com/watch?v=1-L1aS5HMxo
Bože tak mladej a tak odvážnej :lol:
Koupit asi jde ale těch problémů než to bude soustruh a né hračka :cry: Třeba ti někdo z kluků poradí menší zlo ,jen nevím jestli se do tý ceny vejdeš.
boze tak starej a zkusenej a neumi dat video do prispevku :mrgreen: :idea: :mrgreen:
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

9. 8. 2017, 4:39

fmodel píše:https://www.youtube.com/watch?v=1-L1aS5HMxo
Bože tak mladej a tak odvážnej :lol:
Koupit asi jde ale těch problémů než to bude soustruh a né hračka :cry: Třeba ti někdo z kluků poradí menší zlo ,jen nevím jestli se do tý ceny vejdeš.
:-D Docela dobrá reakce. No spíš to je tak na ty zimní smutný večery. Ještě bych sem asi dokázal nacpat SN18, ale to je tak maximální rozměrová hranice. Jen se bojím, že v téhle cenové relaci SN18 nemám šanci a pokud by to snad vyšlo, tak na tom určitě neudělám takovou přesnotu co potřebuju.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10121
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2017, 6:11

filla píše: boze tak starej a zkusenej a neumi dat video do prispevku :mrgreen: :idea: :mrgreen:
A facebook taky nemám :wink: :oops:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5211
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 8. 2017, 10:14

Hoffec píše:Dobrý den,

Poptávám, zda se někomu "neválí" menší, nebo stolní soustruh vhodný na soustružení cca do průměru 100 mm, ale spíše menších. S možností řezání metrických závitů. Přesnost bych si představoval, ani nevím jak to popsat, proto uvedu konkrétní příklad: Jako jeden z projektů bych rád vyrobil několik pístů do airsoftových (čti vzduchovek na kuličky z plastu) zbraní, které budou zřejmě z nějakého lepšího hliníku, možná bych zkusil nějaké nerezové. Velikost tohoto je přibližně do průměru 40 mm. Obejdu se bez řezání závitů (tedy kompletně bez strojního posuvu) pokud nebude jiná možnost. Točná délka stačí cca těch 250 mm. Potřebuji natáčecí nožový držák. Tyto funkce by zřejmě splnil soustruh MN80, ale ten je nad moje finanční možnosti. Tím se dostávám k cenové relaci, kterou disponuji pro tento projekt. Mohu dát maximálně 15 tisíc za stroj, nejlépe i s nějakým základním příslušenstvím (nože, otočný hrot apod.)

Prosím, neukamenujte mě, poraďte, zda je toto reálné, případně jestli by mi vyhověl třeba nějaký ten hobby stolní soustruh jako Proma SM-300E nebo tak nějak se to jmenuje, jsou všechny stejné. Přidávám fotografii pístového mechanismu kuličkové zbraně.

Díky, Martin
Je to nereálné - na to co chceš dělat. Jde o to, že za to možná pořídíš ten soustruh a´la Sieg 3 - (Proma, Asist, Noel, CQ atd.) ale potřebuješ ho seřídít a pak příslušenství k němu bude stát minimálně tolik....
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 5:38

kdyz ten soustruh a la sieg koupis dobre a nebude ten konkretni kus uplne sr...ka tak to ta tom muzes zrovna delat
kdyz to budes kupovat prez e-shop poslou ti kram co se vali v poslednim rohu skladu protoze ho nikdo nechce a budes to muset resit a budes muset delat opravy upravy atd...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

10. 8. 2017, 6:17

Zkus se podívat po bazarech. Tam jde najít hodně strojů.
Stačí Ti nějaká proma 300 a jiné podobné.
Nesmíš čekat zázraky, ale soustružit s tím půjde. Malé úběry materiálu. Polid nebudeš obrábět nerez tak stačí obyčejné nástroje za pár stovek.

Nepředpokládám produktivní výrobu ale výrobu pro vlastní potřebu.

Sám mám doma promu 500. O kousek větší. A bez problému obrábím ocel. Většinou se jde vejít do přesnosti 0,05
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 6:23

jj
paklize to chces vyrabet na kseft
poohlidni se po nekom s CNC
rucni praci s klickama tezko zaplatis v dnesni dobe
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 8:40

Měl jsem možnost vyzkoušet soustružení na malém šikmookém soustruhu, tak jak ho dodal prodejce. Bylo to naprosto nepoužitelné. Dá se z toho polotovaru (soustruh bych tomu raději neříkal) udělat soustruh, ale je to dost práce a bez vybavení to bude problém. Takže při takto omezeném rozpočtu bych se rozhlížel po nějakém starším, nebo dokonce starém soustruhu. Jenže ani u něj to bez práce nebude. Zrovna se snažím dát do pořádku starý Simonet. Ono to ve výsledku bude stát stejně jako šikmookej soustruh, práce s tím bude také hodně, ale přece jenom z toho nakonec bude švýcarskej a ne čínskej soustruh :-) S rozpočtem do 15k musíš počítat s hromadou práce, nebo s velkým štěstím. Taky počítej s tím, že na ten píst ti samotný soustruh nestačí. Budeš potřebovat minimálně soustruh a pár přídavných zařízení ......... a tisíce ti zase skáčou.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 9:06

ja jsem mel taky takovou prilezitost a videl jsem na tom delat profi praci
jak rikam to potvrzuje pouze to co tvrdim od pocatku
je to kus od kusu, jak stroje tak ucelu, tak obsluhy
vse se musi zvazit komplexne

je tu par kluku ktery dokazali ze na "kusu cinskeho srotu" jde udelat perfektni prace a vzdy kdyz neco predvedou tak tu vsichni smekaji
ale malokdo tusi ze na to dily tocej na cinankovi

pak je tu par kluku co maji svicara nebo neco jineho perfektniho ale nic k chlubeni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

10. 8. 2017, 9:16

Nemám to na kšeft ale pro zábavu. Chtěl bych si pak k tomu dodělat nějakou jednoduchou brusku na kulato a případně nějaký frézovací přípravek na jednoduché operace. Samozřejmě mluvím o cca modelářských rozměrech, ale například vybrousit vnitřek nerezové trubky asi nebude jen tak. S nějakou prací počítám, ale nemám žádné vybavení, na kterém bych pracoval, tak nevím jak bych tu renovaci realizoval. U mě asi připadá v úvahu jen vyčištění a vymezení vůlí (možná). Taky bych dodělal digi odměřování suportových posuvů ( viděl jsem to někde z posuvky zhotovené, nebo to prodává číňan na ali.).

Budu čekat a sledovat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 9:20

jak to tak ctu tak by ses mel nejdtriv k takovemu soustruhu postavit abys vedel o cem to je
pak to dokazes hrave rozseknout sam
ale ted michas veci na ktere by nekdo od masiny nepomyslel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Hoffec
Příspěvky: 111
Registrován: 9. 8. 2017, 9:23

10. 8. 2017, 9:57

Však já nikde netvrdím, že jsem fachman. Chci se to naučit, nejaké hrubování bych zvládl, ale nějakou jemnotu jsem zatím nedělal.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2017, 10:33

robokop: šikmookejch soustruhů už jsem viděl víc. Nové jak přijdou z obchodu spíš ve stavu "polotovar u kterého jsou zemědělské vůle", ale i viděl jsem i vymazlené na kterých se dá dělat slušná práce. Všechny ty funkční za sebou měly desítky hodin úprav a ladění. Ten švýcarský dědeček na tom asi nebude o moc lépe. Pokud má pořádně šlapat, tak si taky vezme spoustu práce. Ono není náhodou, že stará mrcha se dá pořídit za 10k a když se na ní udělá generálka, tak má hned cenu víc jak 100k. Nového miničíňana za 20k bych nekupoval, na předělávku stačí klidně i bazarovej za 10k. Nebo hlídat inzeráty a koupit něco staršího. Jak jsem teď rozebral a vyčistil ten Simonet, tak pod nánosem bordelu je pěknej soustruh a za 2k to je parádní polotovar. Scházel tomu suport, ten jsem sehnal za 8,5k .......ještě schází pinola, nové šrouby a matky do suportu a trochu toho zaškrabávání, tmelení, lakování ...... budu někde na ceně malého číňana. To je taky cesta.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“