Altivar 58 modul displej - modul

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

15. 10. 2017, 9:58

Nazdarek chalani ... nepovaluje sa niekomu doma dispej na predaj alebo požičanie na altivar 58? Kupil som tento menič bez displeja s tym že ho potrebujem dat na leštičku - potrebujem regulovat otačky na motore potenciometrom, tak som si myslel že displej nepotrebujem ... ale je nejako divne nastavený... ževraj bol na dopravníku no a že sa dá resetovat a nastavit jedine s tym dispejom
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 10. 2017, 7:09

Ahoj, má to mít integrovaný modbus, možná by stačil jednoduchý kabel a nastavit z PC (ale jen jsem to prolít)..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

15. 10. 2017, 7:46

Thomeeque píše:Ahoj, má to mít integrovaný modbus, možná by stačil jednoduchý kabel a nastavit z PC (ale jen jsem to prolít)..
Nazdárek Tome, no praveže mam kamarata čo programuje vo viacerých jazykoch a vyzná sa hodne do takychto vecí .... ked som s nim volal či to možem kupit tiež prebehol manual a že nemal by byt problem spravit kabel, že mi napiše do PC jednoduchý program pod linuxom kde budem riadit otačky, vypinat a zapinat motor .... nič viac nepotrebujem ... akurat ked som mu menič doviezol... začal sa s tym hrat zistil že tam je iná komunikačná karta ako je v tychto meničoch ked to kúpiš nové .... tych komunikačných kariet že sa da do toho kupit viac druhov a že sa ani nedá zistit čo je to za kartu lebo nieje tam žiadne označenie na tej karte čo je vo vnutri. Že je nastavený do nejakého dialkového riadenia a že vobec nereaguje na lokalne vstupy. A že resetnut sa to ževraj dá jedine s tym displejom - riadacim modulom. Tak skusil či sa to neda riadit aspon tym potenciometrom no aj to by mi stačilo a že ani to sa vobec nepodarilo rozbehnút. Proste vobec s tym nerozchodil motor.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 10. 2017, 7:58

Aha. Z návodu to vypadá, že se to zapojuje přímo do konektoru pro keypad, ale kdo ví, to by asi tvůj kamarád nepřehlédl. Jinak tedy ješte bys potřeboval něco jako toto..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

15. 10. 2017, 8:04

Thomeeque píše:Aha. Z návodu to vypadá, že se to zapojuje přímo do konektoru pro keypad, ale kdo ví, to by asi tvůj kamarád nepřehlédl. Jinak tedy ješte bys potřeboval něco jako toto..
nooo myslim že spominal že si robil kabel sam ... original servisny kabel je k tomu jak sa nemylim RS485/RS232 ... ale tak on je fakt hodne šikovný chalanisko čo sa týka elekroniky tak myslim že by to nepriehladol ... praveže namiesto toho displeja mi to chcel spravit tak že z toho RS485 čo je na meniči mi to napoji na pc s linuxom a budem to ovladat tak. Len ked je to nastavené pre nejaky dopravník tak sa bojím dvoch vecí ..... kúpim ten dispej na ebay - majú to tam okolo 100€ a bude tam nahovno komunikačná karta ... kupim inú komunikačnú kartu... bude treba ten displej na resetovanie meniča ... no a ked kupim oboje a spočítam to s cenou meniča ... mohol som mat nový menič napríklad z činy.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 10. 2017, 9:41

Ještě to možná jednou zkontroluj.
Ten měnič by se měl dát nastavovat i přes nějaký jejich speciální SW.
Nastavit to třeba přes ten zmiňovaný Modbus asi nepůjde, protože napřed se asi bude muset ten Modbus povolit a nakonfigurovat.
Ale ty obslužné programy (aspoň na měničích, které mi chodí rukama) chodí na stejně nízké úrovni jako připojený displej, takže tady by se to vyresetování a základní nastavení mělo dát udělat.

Jinak já mám ve svém domácím skladišti Altivar 31. Otevřel jsem ho, jestli by se ten displej nedal vyndat. Ale je to připojeno moc drátama a evidentně to není dělané na snadnou přenositelnost, takže asi mají ty dispeje v různých verzích měničů různé.
To se Schneiderovi moc nepovedlo. Já mám třeba displej ke svým oblíbeným měničům Fuji, a ten funguje od nejjednodušších maličkých měničů až po monstra, co prolomí stůl.
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

15. 10. 2017, 9:51

Mex píše:Ještě to možná jednou zkontroluj.
Ten měnič by se měl dát nastavovat i přes nějaký jejich speciální SW.
Nastavit to třeba přes ten zmiňovaný Modbus asi nepůjde, protože napřed se asi bude muset ten Modbus povolit a nakonfigurovat.
Ale ty obslužné programy (aspoň na měničích, které mi chodí rukama) chodí na stejně nízké úrovni jako připojený displej, takže tady by se to vyresetování a základní nastavení mělo dát udělat.

Jinak já mám ve svém domácím skladišti Altivar 31. Otevřel jsem ho, jestli by se ten displej nedal vyndat. Ale je to připojeno moc drátama a evidentně to není dělané na snadnou přenositelnost, takže asi mají ty dispeje v různých verzích měničů různé.
To se Schneiderovi moc nepovedlo. Já mám třeba displej ke svým oblíbeným měničům Fuji, a ten funguje od nejjednodušších maličkých měničů až po monstra, co prolomí stůl.
Dakujem za rady :) som trochu pogooglil a program PowerSuite zvlada jak tak čitam zakladne nastavenia ... a nastavenie vstupov čo je pre mna to podstatné aby to fungovalo aspon na ten potenciometer. Tak som to preposlal kamaratovi a snad by to mohlo ist.
T.Andrlik
Příspěvky: 314
Registrován: 24. 10. 2014, 3:50

15. 10. 2017, 11:00

Tento měnič mám, i s panelem. Celkem jsem se natrápil, než jsem soustruh roztočil, je tam spousta kokotin ktere je nutno nastavit uplne mimo tovarni nastaveni. Nejake koeficienty setrvacnosti, dynamiky atd... s tovarnima hodnotama motor vselijak skubal, kolisal, atd.. pamatuju, ze jsem nad tim nadaval asi 3 dny.
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

15. 10. 2017, 11:06

T.Andrlik píše:Tento měnič mám, i s panelem. Celkem jsem se natrápil, než jsem soustruh roztočil, je tam spousta kokotin ktere je nutno nastavit uplne mimo tovarni nastaveni. Nejake koeficienty setrvacnosti, dynamiky atd... s tovarnima hodnotama motor vselijak skubal, kolisal, atd.. pamatuju, ze jsem nad tim nadaval asi 3 dny.
Cau cau ... tak toto si ma moc nepotešil ..... keby sa s tym nedalo pohnut a naozaj by som musel ist do tovarneho nastavenia ... možem sa ti ozvat že by som ti poslal menič zaplatil poštovne tam aj nas5 a resetoval by si mi to? Aspon aby som potom s tym ten motor rozhybal .... a potom už by som si panel bud zohnal alebo by som to skusil riadit cez ten potenciometer a uvidel by som jak sa motor správa
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 10. 2017, 11:10

T.Andrlik píše:Celkem jsem se natrápil, než jsem soustruh roztočil, je tam spousta kokotin ktere je nutno nastavit uplne mimo tovarni nastaveni. Nejake koeficienty setrvacnosti, dynamiky atd...
Probůh a ten měnič nemá autotuning? :roll:
Vždycky jsem měl Schneidera za solidní firmu.
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

16. 10. 2017, 8:37

Tak zistenie .... menič nereaguje vobec na 485-ku takže sa nespojí s powersuite...podla manualu by malo byt na 485tke pin4 - zem voči pin3 - cca 2V, voči pin7 - cca 3V a voči pin9 cca 5V ....no a je tam pin3 - 0V, pin7 - 3,8V a pin9 11V, takže nieje vobec isté či by s tým ten displej vobec spolupracoval. Asi bude treba naozaj zohnat inú komunikačnú kartu ... je ich cca 20 typov a bohužial na tych kartach nieje označenie aka karta to je ... je tam len seriové čislo a podla toho sa to najst nedalo.

Mex: autotuning to samozrejme má
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 10. 2017, 1:41

Je mně blbé se už podruhé ptát, jestli jseš si jistej. Ale stejně se zeptám.
Jseš si jistej?
Podle datasheetu je tam konektor, který slouží jen pro komunikaci s panelem nebo s PC. Takže by to nemělo záviset na nějaké další I/O kartě.
Navíc ten měnič snad musí jet i bez té dodatečné komunikační karty. Tak ji prostě vyndej a zkus to bez ní.

Edit: Ještě dodatečně dopisuju.
Kde jsi našel, co by na těch pinech mělo být? Podle http://static.schneider-electric.us/doc ... DB0002.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; je RS485 zapojená na 4 (GND), 3 (A), 7 (B). Tak pokud jsou vevnitř pull-up/down odpory a sběrnice není zakončená, tak tam klidně může být 0V na pinu 3 a 3.7V na pinu 7.
Sedí to i s tím, že Schneider používá opačné značení, tj. A- a B+.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“