Konverze číňana

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2007, 4:25

Původně jsem s tím začal, ale když jsem viděl co mě čeká, rohodl jsem se začít zkušební výrobou CNC frézky ze dřeva. A dobře jsem udělal, můžu říci s odstupem roku práce a sbírání zkušeností se stavbou frézky. Největší problém totiž je, že číňani jsou prasata a +- milimetr na vedení je vůbec netankuje. Takže nejdříve je potřeba soustruh opravit jak má být a pak až připravovat na omotorování. Také je potřeba se smířit s tím, že např osu X nikdy nedotáhnu do takové pozice, abych nemusel použít softwarový vyrovnání vůle. Pravda, nikdy nelze říci nikdy, ale cena za srovnání věcí do roviny není přímo úměrná celkovému stavu věci a navíc jse o osu X kde je dostatek prostoru k manévrování a tolik to nevadí. Jak probíhala příprava před rokem je zde a budu to postupně updatovat. http://dilna.aeroomni.com/html/soustruh.html
V této chvíli vyrábím úplně novou matici, protože závit v ní byl mimo osy o celý milimetr!! byla upnuta, na jednom šroubku a nastavení předpětí měla přímo žalostné. Výsledek bylpřímo úměrný odvedené kvalitě práce - vůle 0,25 mm na posuvu, tedy půl mm v průměru. Při ruční práci je to samože jedno ale pro CNC už je to nepřijatelná vůle.. Podařilo se mi koupit tarapézový závitník takže no problém.
makoo2
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2008, 5:27

24. 1. 2008, 9:26

zdravim ... chcel by som sa spytat, ci nemate niekto skusenost s kombinovanym strojom HQ500 - zaujimalo by ma prevedenie , ci je to pouzitelne na amaterske pouzitie ... alebo radsej nekupovat
Přílohy
hq500
hq500
makoo2
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2008, 5:27

24. 1. 2008, 9:28

CNCHQ500
Přílohy
cnchq500.bmp
(267.3 KiB) Staženo 293 x
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2008, 2:14

Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“