Kleštinová univerzála

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

23. 4. 2009, 10:32

stelerp
Příspěvky: 26
Registrován: 17. 10. 2008, 9:12

23. 4. 2009, 10:42

To 'šikmé oko' si ty mašiny nikdy nenechá překotrolovat a seřídit?? :shock:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 4. 2009, 11:25

Jinak ale ten upínač když mě došel tak jsem čučel jak blázen.Nádherný povrch ,všechno broušené na brusce nakulato.řekl bych opravdu perfektně zpracované,už jsem se těšil jak do toho upnu kleštinu a budu soustružit dal jsem tam ještě šestnáctku broušený trn do kleštiny a hází to 0,5mm,to je i na čínu docela hodně :lol:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 4. 2009, 7:35

Blbej dotaz (neuraž se, jen zkouším najít řešení) - máš to správně vycentrovaný na tom soustruhu? Jako třeba jestli čínský osazení není 4 palce a ty máš na soustruhu 100 mm nebo tak?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 4. 2009, 7:52

prochaska píše:Blbej dotaz (neuraž se, jen zkouším najít řešení) - máš to správně vycentrovaný na tom soustruhu? Jako třeba jestli čínský osazení není 4 palce a ty máš na soustruhu 100 mm nebo tak?
Ne v pohodě,já se jen tak neurazím :lol: :lol:
Vysvětlím:P příruba je stáčená tzn. upnutá na SV18 sjeté čelo do rovinnosti a povrch na průměr 126mm(průměr upínače).Následně soustruženo osazení na přírubu,což je 95mm stylem líznout zkusit,líznout zkusit atak až ta příruba tam jde nasadit opravdu ztuha,Házivost na tom osazení co jsem soustružil je 0,000005 :lol: Následně nasazený upínač a změřena házivost vnějšího těla(tedy to co je rozdíl mezi upínacím průměrem95mm a vnějším tělem) házivost 0,04 je to krize ale dá se s tím něco dělat.
Původně jsem tu dutinu ani neměřil,protože když jsem to zapnul tak jsem to viděl pouhým okem :( následně jsem nasadil přesný broušený trn do kleštiny a obvodová házivost byla 0,5mm :!: :!:
tento kus je opravdu zmetek :lol: a to doslova

což je i na čínu docela dost krize :lol:
mimochodem prodejce je velice solidní pán který má ještě jednu,kterou proměří, pokud bude házivost do 0,02 tak beru, to se dá fortunou doupravit.Jinak slíbil,že pokud bude taky v haj..lu tak mě vrátí peníze

:wink:
Uživatelský avatar
Jojanisberg
Příspěvky: 221
Registrován: 2. 9. 2008, 4:36
Bydliště: Jihlava

24. 4. 2009, 8:31

tak sem teda koukal :D ty máš nějakýho sponzora na hodinky :D :D ,
dvě tři zkoušky upínání a rozlučka :D :D
Johanisberg
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 4. 2009, 10:46

:lol: tady ten pupitas je nesmrtelnej,mám stejnej na nástrojové brusce a už třikrát jsem si ho vrazil tou pacičkou do hlavy až mě tekla kriv :lol: když jsem čučel na břity
a pořád měří jak divej :lol: :lol:
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2009, 6:40

Cinani jsou opravdu bozi. U nas jeden prodejce zelezarstvi rozsiril sortiment o tyhle cinske produkty.Klestiny,upinace a pod.Kdyz se mu 70 % vratilo jako zmetky,tak udelal velkou vyprodej vse za 100 Kc,aby se toho alespon zbavil.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2009, 10:48

řekl bych že tak jako na západě bude i v asii fungovat třídění zboží dle kvality podle země určení :) tzn. tam kde je velkej trh a odběr A ,menší B pak C atd. no a když dojde objednávka z čech tak jsme u zetka :roll:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2009, 1:15

Nebo brát z Ebay - tam maj teď prodejci strach jen se klepou, protože debilní ebay pravidla neumožňují dát negativ prodejci, ale jen kupec může ohodnotit prodejce. Takže pokud není zboží tip top, kupec dá negativ bez mrknutí oka. A z toho plyne - pozor na nákupy mimo ebay platbou přes paypal přímo. Dostanete minimálně c-čko a nemůžete se bránit.:lol:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2009, 10:34

Tak bych řekl,že je to zřejmě běžná věc taková házivost,došlo mě to ve stejný krabici co je na prvním obrázku :lol:
http://www.cnccookbook.com/CCColletChuck.htm

měl jsem stejné pocity "I was out around 0.002" before truing. Now this is the most I'm out. Looks like maybe 2 or 3 tenths. I should be so lucky as to hold that tolerance when I get it all put together!" :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2009, 11:10

Hehehe :)) Pěkné!! A navíc konečně můžeš vidět jak to tam mam chycený on to montuje na muj soustruch :lol: :lol: :lol: Tyhle weby kde je krok po kroku ukázáno jak se matroš upíná a obrábí jsou dokonalé - nekonečná lidská vynalézaovst třeba s tou vodováhou - to je jasná přesnost na stfky :lol: :lol:

Chvíli sem dumal na co ta má to ložisko na konci klíče do univerzály přišels na to?? :lol: :lol: Mě nezbylo než si to přečíst a dobře sem se zasmál!! :lol:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2009, 8:28

:lol: No chvilku jsem na to čučel a pak mě to trklo :lol: protože to trvá docela dlouho naž tam tu kleštinu zašrůbuješ :D no ale potom je tam, a ty tak na půl otáčky povoluješ nebo utahuješ.
Radši bych dal čtyřhran do akuvrtačky, když bych to měnil častějc
no ale on si to ošéfoval takhle "great idea" :idea:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2009, 12:42

z toho všeho teda plyne, že to má uvnitř hodně malý stoupání závitu a tedy k utažení kleštiny je potřeba podstatně menší síly, než je potřeba k utažení obrobku v univerzále OK - je tak?? A předpokládám že tak kleštinová univerzála je normálně průchozí..?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2009, 1:04

tumlik píše:Radši bych dal čtyřhran do akuvrtačky, když bych to měnil častějc
Já toho moc nenasoustružím ale stejně mám u soustruhu akušroubovák bez akumulátoru, připojený na 24 V co je v soustruhu kvůli lampičce. Takových šroubováků co byla levnější celá nová sada než samotný náhradní akumulátor se všude povalují mraky tak proč je nevyužít :-) Navíc je to i s momenťákem, takže když dělám třeba z trubek tak mám pak všechny úplně stejně zmuchlaný :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“