Moje nova F3

fotky našich strojů, aneb co máme doma
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2007, 2:03

ALUMAN: A jaká je tedy definice polymerbetonu podle odborné literatury? Také bych uvítal, kdybys mohl nějakou odbornou literaturu konkrétně uvést, rád bych si o tom přečetl víc. To zrušení kroku není z důvodu rozrušitelnosti betonu. Pro ocelové mosty to platí také :-) Prostě tam hrozí, že tu konstrukci uvedeš do rezonance a tím podstatně zvětšíš její namáhání..... třeba už k destrukci.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 2. 2007, 3:51

Taky jsem pochodoval, ale naštěstí ne moc. Jak je napsáno výše, povel "zrušit krok!" byl kvůli něčemu jinému, než betonu. Měl jsem v ruce polymerbetonovou destičku, upustil jsem ji na zem - a rezonovala víc než beton! To znamená, že měla zvonivější zvuk, než beton. Byl to vzorek materiálu, ze kterého se dělají strojní díly. Já se řídím pravidlem, že co upadne na tvrdou podložku a nějak zazvoní, nebo vydá podobný zvuk, rezonuje a basta. Případně můžeš do toho něčím klepat. Pokud poklepete na díl z oceli, rezonuje. Litina taky, dobře vybetonovaný díl je "hluchý". Ten sice rezonuje taky, ale kompenzuje se to větším množstvím (je lehčí, než železo).
Směs ocelových broků s pryskyřicí je z bláta do louže. Vyvrací argument, že se do toho bude vrtat.
ALUMAN
Příspěvky: 25
Registrován: 5. 10. 2006, 7:51

25. 2. 2007, 4:47

takže úplně základní jednoduchá definice je tady:cs.wikipedia.org/wiki/Polymerbeton
s konkrétními názvy literatury vám nepomůžu, už je to nějaký pátek co jsem to studoval, ale v každé odborné knihovně jich mají několik. S těmi mosty s vámi souhlasím, jenom jsem přesvědčen o tom, kdyby ten most byl z polymerbetonu (ha ha)
vydrží podstatně větší rezonanční zatížení.No a s tím zvoněním vám už vůbec nepomůžu protože jsem hluchej jako dubový poleno.Jinak musím říci, že si vašich přízpěvků velice vážím a považuji vás za velice vzdělané lidičky. Betonu zdar.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2007, 5:32

Jen jeden podstatnej detail.Vyzkousel uz nekdo z vas v domacich podminkach neco vylit polymerbetonem?Tedy nejakou home variantou,ne profi betonem za 5.000kc/kg? Pripada mi to jak parlamentni rozprava.
50 teorii,ale zadna praxe.
Ja jsem dneska otestoval muj pokus s Epoxy a olovem. Vyrizl jsem do toho 15mm dlouhej 6mm zavit. Sroub jsem nasrouboval az na doraz a pak stahovakem vytahoval ven.Po chvili jsem ho bezpecne pretrhnul,takze s tou pevnosti to az takova bida neni.Jekl 20x20x1.5 kterej jsem tim vyplnil se chova proti prazdnemu vyrazne lepe.Tuhost je na prvni pohled vyrazne vyssi.Vaha ovsem taky.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2007, 8:15

Aluman: dobrá, možná ten název používám špatně já. Na druhou stranu, wikipedia se nedá považovat za odbornou literaturu :-)
Pupak: stroj jsem tím žádný nevyplnoval, ale běžně z polymerbetonu (tedy betonu s přídavkem aditiv)děláme formy pro lisování kompopzitních materiálů a dokonce jsme dělali i polymerbetonové formy na lisování plechu.
Formy na lisování plastů zase děláme z pryskyřic s plnivy.
Oba druhy materiálů si dovedu dobře představit jako výpln dutin stroje. Vlastnosti to má opravdu zajímavé :-)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

25. 2. 2007, 9:16

Jen otázka, jakou pevnost měl ten šroub M6, na šroubový spoj funkčních celků se používá 12.9. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby se utáhnul na předepsaný moment, nechal několik dní a pak pokus o nové dotažení. Myslím, ale nemohu to tvrdit, že by to bylo volné. Na pokus použít šroub o uvedené pevnoti, protože např. šroub M10 o pevnosti 5.6 se natáhne jen na páku ramena obyčejné ráčny na které netřeba zvláštní síly. Já vím od zástupce firmy vyrábějící díly z polymeru pro strojírenství, že na šroubové spoje, kolíky a namáhané plochy a uzly se vkládá ocel, nebo litina. Jsou schopni udržet celkem slušnou opakovanou přesnost, ovšem forma je nekřesťansky drahá. Zaplatí se daleko později, než pro slévárnu.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2007, 6:18

Ja mam k pryskyricim dost duveru.Pred lety jsem stavel laminatovej stozar a parabolu / za rudocha / a krome nastriku tam nebyl kousek kovu.Vsechno bylo sesroubovany jen sroubama v laminatu.Vydrzelo to pres 10 let a 2m parabola tomu obcas davala pekne zbrat,kdyz to fouklo.
Rozhodne si nepamatuju,ze by se nejakej sroub povolil,coz se u duralu rict neda.
Me se to olovo libi i kvuli vaze. Ty motory maj dneska takovou dynamiku,ze kdyz zkousim frezovat treba plexi a dam tam pojezd 40mm/s tak mi cela masina poskakuje po stole.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2007, 4:25

Tak jsem se byl rano podivat na opravdovej polymerbeton na stroje a musim rict, ze me to nadchlo. Vypada to jako litina a zhruba tolik to vazi.
Dostal jsem i maly vzorek na otestovani. Da se to slusne obrabet ,ovsem chce to maly otacky.Ovsem cena 1270Kc/kg bez DPH je nic moc. Kdyz jsem si zpocital,ze bych potrebovat asi 28 kg,presla me chut.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2007, 7:02

Pro domácí použití bude bohatě stačit něco podle vlastního receptu za cenu 10x menší.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2007, 8:10

Taky si myslim.Tohle je silne predrazeny.Navic to dela Bayer a to je vzdycky hruza.Ty Nemcouri nevedi,co za to chtit.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2007, 9:09

Pupak: Nemáš někde napsané přesné označení toho matroše? Docela rád bych se mrknul co to vlastně je.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2007, 12:45

Nazev nevim.Je to prej jen nejaky cislo s N na zacatku.Ten delnas,co mi to ukazoval to sam nevedel.Vedel akorat cenu a vyrobce.Oni to nakupujou v Nemecku,pry to sem nikdo nedovazi,jen na Slovensko.
Mluvil jeste o nejaky hmote s Polska,ktera stoji 1/4, ale neni to ta kvalita.
Pro me je i za 1/4 ceny draha.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2007, 4:07

Tak sem tam volal.Jmenuje se to N13265.Trislozkovy polymerbeton.
walter
Příspěvky: 163
Registrován: 4. 12. 2006, 2:44

27. 2. 2007, 4:26

Tak jsem chvíli hledal na netu a našel jsem firmu která dodává licí pryskyřice s ocelovým plnivem Zde ji používají pro výrobu lisovacích forem, ale mohlo by to stačit. ( v rubrice tvářeci a lisovací nástroje GM 921 STAHL)

http://www.ebalta.cz/ramy/pouziti.html
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2007, 4:49

Moc pekne,ale jako obvykle nulova informace o cenach.Takze se muzeme pripravit,ze to bude darda.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“