Převodová kola

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2511
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2009, 1:11

Ahoj sháním do svého „modelu AVELING&PORTER“ převodová kola nejlépe loukoťová jako jsou na obrázku. Tyhle jsem na AUKRU nevyhrál tak se ptám jestli někomu nezbyla po konverzi starého soustruhu podobná. Potřebuji z nich sestavit dvou rychlostní převodovku. Ideální by byl modul 2,5 průměr do cca 25cm.
Přílohy
kola.jpg
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2009, 9:10

Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2511
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2009, 9:23

Dík za upozornění.
Řekl bych že tvůj úsměv je zcela na místě. Minimálně za 4tisíce a ještě osobní převzetí v Olomouci, tak to by mě ty čtyři kolečka co potřebuji na tenhle model vyšli pěkně draho.
Přílohy
aveling.jpg
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

1. 9. 2009, 9:26

Podobnu sadu koliesok som dostal k deličke v drevenej bedničke len som ešte neprišiel nato ako sa tie kolečka použivaju :shock:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2009, 9:44

:D mohu vysvětlit obecně, pokud někdo nebude chápat tak polopaticky 8)
kola se používají na frézování závitů , frézování šikmých ozubených kol tedy obecně šroubovic a hlavně na diferenciální dělení :!: s pomocí děličky.Šroubovice- pohon děličky přes ozubený převod od posuvového šroubu
diferenciální dělení-natáčení vřetene děličky do plusu nebo do mínusu vůči dělícímu kruhu

tabulky na skladbu kol mám origo od děličky(v některých knížkách je to blbě přepsaný) až to naskenuju tak to sem dám a ušetříš mraky peněz páč normálně se to prodává :lol:

je tam přímé dělení,diferenciální dělení a šroubovice ,mám tabulky s posuvovým šroubem stoupání 6mm(šroubovice) :wink:

Osobní převzetí bude asi kvůlivá váze protože ta sada je docela těžká,jinak ty kola jsou litinová
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

2. 9. 2009, 6:45

Uff ja som ktomu žiaden navod ani tabulku nedostal ak vieš oskenovať budem rad :wink:
Odpovědět

Zpět na „Nákup“