To je hnus velebnosti!

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 8:12

Pánové,
zamyslete se nad sebou laskavě!!!! Dvakrát denně se podívám na forum a poslední týden kam se vrtnu tam se někdo s někým dohaduje vyloženě o blbostech případně řeší osobní spory :x Pokud mám s někým problém tak do toho netahám spousty jiných lidí ale řeším si to sám!!

Jsem z toho co se tady děje opravdu zhnusen a přestávám zde chodit, už to není forum kde se člověk dozví nějaké novinky, finty apod. Když chce poradit tak dostane většinou rady typu děláš všecko špatně, začni znova apod....

Pokud si opravdu máte potřebu ulevovat a nadávat na sebe udělejte jedno téma, které patřičně pojmenujete a tam si dělejte co chcete a kdo bude mít zájem tak se na ten hnus podívá....
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 8:34

Vždyt' tě přece nikdo nenutí sem na forum chodit, nebo snad ano ? Pokud s tím máš problém, tak ho lehce vyřešíš tím, že sem nebudeš chodit. A forum, je od toho, že tu někdo řekne svůj názor, na něco, co se tobě nemusí líbit a pokud to nazýváš hnusem, tak je to tvůj názor, na který máš nárok, ale to je asi tak všechno co s tím uděláš, a s tím, že sem přestaneš chodit, tak forum nezanikne, bude existovat dál, prostě to ber tak, že tu jedna gloria dostala povážlivé trhliny a jiní učastnici fora, se dozvídají jak k tomu došlo, i o tomto je život, a mají možnost poučit se z chyb druhých :evil: Rosta.
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 9:29

Ačkoliv času mám velmi málo, a kvůli nadbytku práce ani o letošních Vánocích příliš nepohnu se svými CNC stroji, inkriminované diskuse jsem pročetl docela důkladně, a neberu to jako ztracený čas. Mezilidské vztahy jsou minimálně stejně tak důležité, jako odborné znalosti.
Já osobně si dost udělám obrázek o člověku podle jeho písemného projevu, ostatně tady na fóru mi ani nic jiného nezbývá :-) Jsou mi blízcí lidé, kteří umí dát dohromady smysluplné věty, tvořící smysluplný příspěvek, bez hrubých pravopisných chyb (nepočítám překlepy). A potěší i drobnosti, jako třeba přidržet Shift na začátku každé věty :P Co je ale hlavní - myslím, že počet dokončených funkčních strojů by měl být alespoň trochu důvodem k zamyšlení, jestli si jejich autor nezaslouží trochu víc úcty.

Pěkné Vánoce všem!
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 10:24

Ale to že se téma kde se chce udělat nějaký způsob jak porovnávat stroje aby výsledky byly srovnatelné a když se podívám jestli už je nějaký postup který bych dokázal aplikovat na svůj stroj a zjistit tak co jsem vůbec postavil vidím pouze jak někdo nadává na Pupakovu práci a plive po něm jak se dá...
Na forum mně nikdo nenutí chodit, ale už to bylo probíráno několikrát že tady je spousta informací zaházená zbytečnostma a stále se tak děje... Říct názor proč ne, ale trošku pořádku by možná neuškodilo, aby kdokoliv tu příjde nemusel číst spory jiných a prosedět tu desítky hodin hledáním toho užitečného....
Diskuze jsem taky pročetl, protože jsem si chtěl dobarvit obrázek na dané účastníky, ale nově příchozího to určitě nepotěší a raději odejde než by to měl číst... (Nevymýšlím si, denně to vidím ve svém mailu)
Čekal jsem, že mně pošlete pryč, takže se očekávání splnilo.... 8)
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 10:33

[quote="sysel"]Ale to že se téma kde se chce udělat nějaký způsob jak

Jak se má pohodnout svět.Také jsem už z jednoho fóra odešel ,nebavilo mě stále číst a navíc ještě trpět narážky druhých ,kde ještě admin přizvukoval.Myslím,že tady se zase tak moc neděje jde o to ,jak hodně jsi schopen to spolknout.Nikdo nemá právo Tebe a ani nikoho jiného posílat pryč.prostě to hoď za hlavu, myslím ,že jsi několikrát dokázal ,že umíš a určitě jsi schopen se nad těmi řečmi povznést.Čau Pepa
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 11:38

Máš pravdu, pěkný to není, ale takový je obvykle život. Ještě toho znáš moc málo!!! Přijdeš na to časem, že to není jen pohodička, slušnost a férovost ale i tvrdej boj, srážky s povahama, který Ti hlava nepobere a někdy i celkem hnusná špína.... :wink:
Vezmi si ponaučení, protože nejmíň bolí brát ponaučení z chyb druhejch.
Já třeba nehodlám posuzovat ten boj, jen ho tiše sleduju a říkám si kde kdo ze zúčastněných udělal chybu a přemýšlím kdo má víc pravdy.
To vše ve finále využiju k tomu abych v případných podobných momentech neopakoval chyby jiných a o tom to je.... :lol:
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 11:54

sysel píše:Ale to že se téma kde se chce udělat nějaký způsob jak porovnávat stroje aby výsledky byly srovnatelné a když se podívám jestli už je nějaký postup který bych dokázal aplikovat na svůj stroj a zjistit tak co jsem vůbec postavil vidím pouze jak někdo nadává na Pupakovu práci a plive po něm jak se dá...
Na forum mně nikdo nenutí chodit, ale už to bylo probíráno několikrát že tady je spousta informací zaházená zbytečnostma a stále se tak děje... Říct názor proč ne, ale trošku pořádku by možná neuškodilo, aby kdokoliv tu příjde nemusel číst spory jiných a prosedět tu desítky hodin hledáním toho užitečného....
Diskuze jsem taky pročetl, protože jsem si chtěl dobarvit obrázek na dané účastníky, ale nově příchozího to určitě nepotěší a raději odejde než by to měl číst... (Nevymýšlím si, denně to vidím ve svém mailu)
Čekal jsem, že mně pošlete pryč, takže se očekávání splnilo.... 8)
Pryč nechoď i tohle co se děje je dobrá škola! :wink:
Ale nečekej na tomto DF víc než všude jinde. I tady jsou lidi různí. A o objektivitě to není už dávno, ale to jsem si myslel že víš. Pokud jakékoliv fórum provozuje někdo kdo má z dané problematiky kšeft tak jde objektivnost názorů stranou. A je to tak vždycky!!!

Jen pro ilustraci, před lety na jednom nejmenovaném DF jistý člověk o kterém jsem si myslel, že je odborník sepsul jeden můj výrobek. Nejdřív jsem to bral jako normální kritiku (že si tu věc osahal, otestoval a prezentuje svůj názor) ale bylo to tak agresivní a hlavně divné v tom že si vymýšlel věci který byly evidentní nesmysl. No nakonec jsem se musel ohradit a nebudeš tomu věřit ten člověk kritizoval věc kterou nikdy neměl v ruce, nikdy ji nevyzkoušel, znal ji jen podle popisu a z fotky. Ale budil dojem jak kdyby jich měl několik na testování. A věř tomu že se hned přidalo pár jedinců a taky kopali co to šlo. A chceš znát výsledek???
Za ten výrobek mám prestižní modelářskou cenu, co jsem vyrobil jsem i v pohodě prodal bez problémů a reklamaci a nyní po pár letech má ten výrobek na kontě i pohár mistra republiky a já přestože jsem tu oblast vpodstatě opustil zvažuju obnovení výroby protože prostě je jistá poptávka. Kdyby to stálo na tom hodnocení z DF tak by si to nikdy nikdo nekoupil.... :wink:

Jo a občas používám takový rčení....(snad si to nebude brát nikdo osobně :lol: ) "Neházejme perly sviním"..... :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 12:33

Kód: Vybrat vše

Za ten výrobek mám prestižní modelářskou cenu, co jsem vyrobil jsem i v pohodě prodal bez problémů a reklamaci a nyní po pár letech má ten výrobek na kontě i pohár mistra republiky a já přestože jsem tu oblast v podstatě opustil zvažuji obnovení výroby protože prostě je jistá poptávka. Kdyby to stálo na tom hodnocení z DF tak by si to nikdy nikdo nekoupil.... 
Hele bacha pánové!! Teď se řežu jinde na jinejch forech - leteckejch, protože se teď trochu musím věnovat svému zlatodnýmu řemeslu. A chvilku si tam tak povídám s frajerem co tam každému radil co a jak funguje ve velkej dopravě mezi velkýma pilotama. A pozor! Už několik měsíců! A dokonce vedl diskuze se zkušenými dopravními piloty! Bohu žel pro něj a naštěstí pro všechny, jsem tak drzej, že sem se natvrdo neváhal optat kde lítá, kolik je mu let. Chvíli se kroutil a pak z něj vylezlo 16 let a že lítá několik let na IVAO ! Což je virtuální letecká síť!! Ten kluk nikdy neseděl ani ve větroni! Všichni reální piloti byli v tu chvíli za pitomce včetně redakce oného webu! Takže pokud tu někdo někoho hodnotí, buďte tvrdí a optejte se nejdřív panáčka hodnotitele, ukaž cos postavil a pak hodnoť! Na tomto principu že přišel nějakej debílek a jen tak rozkopal někomu bábovičku už skončilo mnoho nadějných projektů!! Je to prostě tak, že šikovný konstruktér a výrobce je Bohu žel často velmi nešikovný propagátor a prodejce....

Jinak pokud někdo ještě nechápe, proč se to tu začíná řezat, tak důvod je zcela jednoduchý! Nejde o nic jiného než zas a jen o prachy! tohle forum zašlo z nadšení. Robokop ho založil a je bez pochyby nadšenec - kdo neví proč ať koukne na jeho parostroje a starostroje:) Možná to založil opravdu jen z nadšení a možná s perspektivou že na tom někdy něco vydělá. Jenže přišla doba výdělků, v tomto případě zcela zaslouženě a to už některým lidem vadí a teď v době krize x-násobně..

To samé s Pupákem v bledě modrém. Dokud jsme všichni (včetně mě a dodnes) mohli kopírovat, to byl Pupák všem dobrý. Přiznejme si kdo z nás neprojel pupákovy stránky skrz naskrz i pozadu a několikrát dokola?

Peníze jsou hezká věc, ale nadšení je nadšení. Mě hodně pomoh starej madbox a nikdy jsem od něj neslyšel zaplať. Co dal starej madbox mě, to sem věnoval Syslovi ve stejnej míře i když mi jiní lidé a školy nabízeli vedení za peníze. Vybral jsem si Sysla, protože mi na něm imponovalo to, že akceptuje moje rady, hledá další cesty a stroj spěje rychle k cíli. Tohle je mi mnohem milejší, než vzít si peníze a pak poslouchat vychcané poznámky, že sem Ti zacvakal velký prachy furt se to nikam nepohlo.. Mimochodem tímto způsobem zdarma vedu už 10 let i výcvik pilotů reálných letadel a funguje to.

Sumasumárum, Robokop s Pupákem vydělli pár drobných, provalilo se to a je z toho závistivý halo........... Nic jinýho v tom nevidim......
Vy z Vás kdo závidíte, buďte od té dobroty a zkuste si selskejma počtama spočíst, kolik let trvalo Pupákovi a Robokopovi než se vymanili z červených čísel a mohli začít normálně existovat..
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 5:29

Díky za doplnění. Takový je bohužel život, at' se nám to líbí nebo ne.
Pro sysla : nevím jak jsi vydedukoval, že já tě posílám pryč. Já jsem prostě řekl, že máš možnost výběru, a na tobě je, jak se rozhodneš, nic víc, ani nic mín. :wink: Rosta
PavelZ
Příspěvky: 356
Registrován: 10. 3. 2008, 11:48
Bydliště: Praha

22. 12. 2009, 2:48

Bob má Sysle pravdu, já jsem dneska udělal vyjímku a napsal jsem příspěvek. Proč vyjímku? Byl jsem mimochodem taky jeden z těch (počítaje hlavně Aeroomni), kterým to admin smáznul, když se počátkem listopadu řešily cizojazyčné příspěvky zde na fóru. Já jsem se zcela ztotožnil s tím, co Aeroomni napsal v závěru toho tématu směrem k adminovi. Aeroomni to rozdejchal, já ne. Byla to moje volba. Jednou za čas sem kouknu,ale tím to končí.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 3:26

Houby s voctem rozdejchal. To že několika lidem napíšu draze získané poznatky z cizích diskuzí patřících k tématu a někdo to jedním klikem klidně jako buran smázne místo aby to jako admin rozdělil a přesunul kam to patří, tak to se rozdejchat nedá. Je potřeba stále vidět, že to je forum Robokopa a robokopův problém, koho si zvolil za admina.

Byl bych debil, kdybych sem psal další poznatky dál když vím, že se tu bezhlavě maže. Napsat poznatek stojí čas a nějakou energii. Robokopovi jsem napsal zda to míní řešit, odepsal že nemíní, čímž jasně dal najevo, že o moje příspěvky nestojí. Opakuji, je to jeho server, jeho problém.

Pokud napíšu další příspěvek, bude to do mého vlastního blogu, kde vím že to nikdo nesmázne. To se mi zatím osvědčilo nejlépe jak v modelařině, tak v letectví, tak na webu o půstech. Mezi modeláři se to řeže pravidelně odedávna, mezi letci od chvíle co vznikly odboráři kterým Tvrdík podepsal kolektivní smlouvu. Mimochodem zas jde jen o prachy. Sem ta prasečí chřipka přišla až před několika dny :lol: Takže nic jsem nerozdejchal, jsem pouze nad věcí a až dodělám školu, budu psát tam, kde mi to nikdo nesmaže.. Témat a dotazů od lidí je spousta, věřím že to bude blog minimálně s jedním článkem denně:) Tím zároveň oznamuji, že v žádném případě neplánuji konkurenci tomuto foru ale chci udělat něco jako čistý průvodce stavbou CNC. Můj názor je, že kdyby tu Robokop vzal opratě pevněji do ruky, že by tu nebylo tolik balastu a mohlo tomu tak být zde.. Ale kdo chce kam, pomožme mu tam.. To, co psal Pupák, že mu několik lidí týdně napíše chci stavět poraď co mám stavět, to tu jistě potvrdí každý, kdo postavil více než jeden stroj a mát u více příspěvků. Být dnes začátečník, zachovám po zběžném shlédnutí tun balastu v tomto foru navlas stejně. Zkuste se vžít na chvilku do kůže začínajícího člověka, který se pokouší v tomhle hnoji hledat nějaké informace ke stavbě. Logicky to za chvíli vzdá a napíše "stupidní dotaz" těm lidem, u kterých nabyde dojmu že by něco mohli umět a poradit. Podíváme li se však na jeho dotaz z hlediska výše uvedeného, tak on už tak stupidní není, ba naopak, napsat jedincovi o kterém si myslím že něco už zmáknul, je tou nejrychlejší cestou jak začít..
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 22. 12. 2009, 3:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 3:34

kdybych to tu vzal pevnei do ruky tak mas pravdu bylo by tu min balastu a bylo by to vic citelne ale taky by uz tu mnoho lidi nebylo

v tom cizojazycnem vlakne padly dost drsna slova a nebylo to nic moc
nicmene jak se pozdeji ukazalo forum snese daleko drsnejsi vymeny nazoru
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 3:58

No vidíš :) Měls poslechnout fory otřískanýho veterána:) Bylo jen otázkou času, kdy se ten americkej shit dostane i k nám.. Věděl jsem přesně co sem přijde, protože v amice je to o pěnězích už odedávna..

Nicméně by možná stálo za úvahu to tu nějakým způsobem pročistit aby to neodrazovalo nově příchozí. Už jsem to jednou dělal na pust.cz. Lépe řečeno dělali jsme to dva několik týdnů protože to pak šlo do tisku. Osobně už bych se na to nikdy nedal,byla to nádeničina jak sviňa,obzvláště odstraňování tisíckrát různou formou opakovaných otázek jak začít! Nakonec se ukázalo jako velice účinné začátečníky odkázat na tištěnou a vyčištěnou první část diskuze, přestat brát nový lidi, ze starých udělat učitele a ty táhnout dál až do cíle. A ono to funguje náramně:) Tak zkus nějak podobným směrem popřemýšlet..

Abych jen neplácal vodu, bejt teď v tuto chvíli Tebou, zamknu registraci a nikoho novýho sem nepustim protože už je to informací dost jak začít. Pustil bych sem jen toho, kdo už něco postavil občas na ruční registraci. Dělam to tak i na pust.cz, pustim až člověka, který si koupil knihu a podle ní udělá první 21. To už je tam pak diskuze uplně na jiné úrovni když už každý ví o čem je řeč a nedělaj tam bordel začátečníci z nichž 95% stejně jen keacá a nic nedělá..
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 4:30

No bylo by na čase to tu trochu pročistit,sám mám někdy problém najít něco staršího data a to už nemluvím o vlákně které se stočí k úplně jinému problému a to zrovna člověk nenajde a zeptat se znovu, znamená odpověd typu "jsi línej to tu pročíst" (to byl příklad)
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 4:44

No to je spíš pravdivá realita:) Noví lidi budou vždy líní to pročíst a nelze se jim divit když uvidí takoví kvanta informací - raději se optají znovu a logicky budou napadeni - to za a) Za b) opět logicky, přestanou sem chodit staří, protože je už nebude bavit odpovídat pořád dokola na otázku jak začít:)

Prostě a jednoduše, každý forum jednou vyspěje natolik, že musí být uzavřeno pro začátečníky. protože začátečníci začnou forum zacyklovávat a výsledek je zhroucení celýho fora na nepřehlednost ve velkém objemu informací často na tu samou otázku.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“