Voron 2.4 Level Zero

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 8. 2023, 1:47

Moc čteš reklamy. :lol: Kamarádi z webovýho prostředí :lol: :lol: Jak webík zvládne zvládne typ materiálu a barvu? Ale nic, dělám si srandu, až budeš tisknout, uvidíš sám. Každý to má nastavené jinak někdo chce znát tiskárnu do detailu, někdo chce tisknout. Když jsem si před lety kupoval prvního Ultimakera, měl jsem za sebou tři tiskárny. Zvolil jsem Ultimakera který stál tehdá 56 tisíc. (Průša 15) Od té doby jsem vytisknul cca 50-70 kilo filamentů všech značek. Tisknu na sklo, dnes nejvíce PLA nebo ABS. Za ty roky jsem na tiskárnu ještě nesáhnul, kromě občasného mazání, výměny trysek a samozřejmě čas od času leveling (tiskárna nemá auto)
tiskarny.jpg
Tohle všechno jsem psal o té levé.
dvoubarevný tisk
dvoubarevný tisk
Tohle umí ta pravá (tohle je ABS) tady většinou tisknu z CP různých barev.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 8. 2023, 5:39

Kupuješ pěkné kousky, dobré značky a neřešíš cenu, proto budeš vždy spokojený :-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2023, 6:36

Lubbez no vidis ale treba ja bych se s kvalitou vytisku na tve fotce nespokojil to je u me tak za 3- az 4. Nekdo ma nizsi nekdo vyssi naroky. Kazdy to ma jinak.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dawe
Příspěvky: 2536
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

20. 8. 2023, 7:03

elbarto píše: 20. 8. 2023, 9:18... Tohle ložiško jsme jako jednu z mála věci na Ali nenašli tak zakoupeno v česku, konkrétně v industrial.cz na černáku. GLXS 5. Kvalita je děsivá viz foto. Najdete li i Čínana písněte...
Da se casto nahradit GEBK5S, ktere na Aliku koupis bez problemu. Tohle Mochu bude nejspis dobre
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 8. 2023, 10:32

robokop píše: 20. 8. 2023, 6:36 Lubbez no vidis ale treba ja bych se s kvalitou vytisku na tve fotce nespokojil to je u me tak za 3- az 4. Nekdo ma nizsi nekdo vyssi naroky. Kazdy to ma jinak.
To víš, já nejsem tak šikovnej jak ty. Zkus něco postnout abych se přiučil.
edit: jo a nekoukal ses náhodou na brim? Ta klávesnička sedí v 0,1mm a nic jsem na ní neupravoval. Brim tam je protože ABS a duotisk. :D
Naposledy upravil(a) lubbez dne 23. 8. 2023, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2023, 10:45

az budu tisknout tak postnu, ale aby jsi pak nebyl zklamanej z toho ze tiskarna z trojku strci to z te fotky do kapsy
mas tam nerovnomerne vrstveni v Z a pretoky pri zavirani vrsku
naposledy byli vasnive debaty na facebook skupine 3d tiskaru a kdyz jsem tam postnul nejake fotky tak uz zbylo jen hrobove ticho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 8. 2023, 11:11

Dawe píše: 20. 8. 2023, 7:03 Da se casto nahradit GEBK5S, ktere na Aliku koupis bez problemu. Tohle Mochu bude nejspis dobre
... šikula, děkuju.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

21. 8. 2023, 5:35

zverodoktor píše: 19. 8. 2023, 9:51 Prosím vás môže ma niekto uviesť do problematiky čím je ten Voron také terno oproti ostatným 3D tlačiarňam? V poslednej dobe scénu 3D tlačiarní moc nesledujem a evidentne už mám medzery. Po prečítaní tohoto vlákna mám pocit, že Voron musí byť domáca skladačka vesmirnej lode a po dokončení bude tá tlačiareň schopná samostatne uskutočniť intergalaktický let :) .
Zažiješ, co bys s jiným hlavolamem :lol: nazažil, naučíš se řadu nových nadávek a můžeš o tom (jak to nějak složit) tlachat týdny a měsíce až roky na netu.
A to se fakt vyplatí!
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 8. 2023, 9:44

Mechanika hotová, řemeny natahané a napnuté, osově docela srovnané a pomalu se vrhnu (až zase najdu chvilku času) na elektriku. Jsem zvědavý hlavně na konfiguraci chobotnice :-) Jsem pro Voron vlastně ideální respondent a tester. Elekrikářsky znalý s ČVUT a vyhlaškou a paragrafem 8 a už i "nějakou" praxi v elektro :-) v první stavbě 3D. Cílem nejsou komerční tisky, ale prototypy v maximální dosažitelné kvalitě což nebude v začátcích asi uplně snadné.

Obrázek
Dawe
Příspěvky: 2536
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

21. 8. 2023, 10:50

elbarto> za malo.
prikladam jeste poznamky k tem loziskum co mam z minulosti, kdyz jsem se v tom potreboval zorientovat:
Balljoints alternative - Spherical Plain Bearings DIN ISO 12240-1 serie K

FLURO serie GLXS : Spherical Plain Bearings with outer ring, from free-cutting steel, zinc plated and regreasable
GLXR (detto but outer ring INOX)
Fluro katalog: https://www.industrial.cz/documents/6g8 ... hlavni.pdf
Fluro Intechange table: https://www.fluro.de/index.php/en/produ ... n-bearings
GLXSx (GLXS5, GLXS8, GLXS10...)
Otacky vysoke (S5 1200 rpm)
Staticky vysoke (S5 19.8kN)
Dynamicky stredni (S5 3.3kN)
Vykyv nizky (S5 11.5 deg)
Fluro materials:
Sliding pairing: Steel on high-performance bronze
Outer ring: Free-cutting steel, 12L13, turned
Insert: Special high strength bronze to CuSn8
Ball: Bearing steel to 100Cr6, Aisi 52100

Hirschmann SSCx (SSC5, SSC8, SSC10,...)
Hirschmann SSC materials:
Sliding pairing: Steel on high-performance bronze
Outer part: Free-cutting steel 1.0718, burnished
Bearing shells: Cu Sn 8/Cu Zn 40 Al 2 F59
Inner ring: Roller bearing steel 100 Cr 6, material 1.3505, hardened, ground and polished

Askubal Sx (S5, S8, S10,...)
https://www.askubal.de/en/products/rod- ... n-bearings
Otacky stredni (S5 390 rpm)
Staticky nizke (S5 15kN)
Dynamicky stredni (S5 3.5kN)
Vykyv vysoky (S5 13deg)

IKO PB5
contact Steel on Steel - not applicable

LS Bearing, manufactured by Fujian Longxi Bearing(Group) Corp., Ltd., is one of the top 10 bearing manufacturers in china.
LS GEBKxS (GEBK5S, GEBK8S, GEBK10S,...)

MOCHU LS GEBKxS (GEBK5S, GEBK8S, GEBK10S,...) rebranded LS Bearing:
Inner Ring Material: 52100 Chrome Steel, Chromium Plating On Inner Ring ( S meaning in designation)
Inner Ring Hardness: HRC58-64
Outer Ring Material: Carbon Steel
Contact: brass
Otacky tbd (S5 xxx rpm)
Staticky nizke (S5 7.8kN)
Dynamicky stredni (S5 3.3kN)
Vykyv vysoky (S5 13deg)

ENB-04-0657 nomenclature:
https://dpk3n3gg92jwt.cloudfront.net/do ... lature.pdf
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 8. 2023, 12:36

To dawe: uvidim co z industrial.cz na reklamaci odpoví. Bohužel je vidět, že jejich nákupčí loví ještě v temnějších vodách než je Aliexpress :-(
To sancho: vrstevníci u pivka už baby řešit odmítají, tak máme alespon téma :-)
Dawe
Příspěvky: 2536
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

21. 8. 2023, 1:20

elbarto> to co mas na obrazku je dost hruza, svedci spis o prasackem zachazeni nez o puvodu. Klidne muzou byt znackova Fluro. Ony jsou to vsechno loziska s vnejsim krouzkem z mekke automatovky, takze se narazi raz dva, musi se na to davat pri zachazeni pozor.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
miv
Příspěvky: 782
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

22. 8. 2023, 8:54

elbarto píše: 21. 8. 2023, 9:44 Mechanika hotová, řemeny natahané a napnuté, osově docela srovnané a pomalu se vrhnu (až zase najdu chvilku času) na elektriku. Jsem zvědavý hlavně na konfiguraci chobotnice :-) Jsem pro Voron vlastně ideální respondent a tester. Elekrikářsky znalý s ČVUT a vyhlaškou a paragrafem 8 a už i "nějakou" praxi v elektro :-) v první stavbě 3D. Cílem nejsou komerční tisky, ale prototypy v maximální dosažitelné kvalitě což nebude v začátcích asi uplně snadné.

Obrázek
Jen chci podotknout, že na té tiskárně ve skutečnosti záleží výrazně méně, než na znalosti filamentů a příslušném nastavení pro každý z nich. Po 3/4 roce poměrně intenzivních zkušeností s bambulabkou jsem si tím již naprosto jistý. Ta tiskárna jako taková ti umožním rychlejší tisk a udržení konstantní kvality. Ale zcela zásadní je nastavení pro každý filament a i výrobce. To jen jako podotknutí, abys nebyl zklamaný neúspěchy, až ten projekt dokončíš a začneš opravdu tisknout. Jinak gratuluji k pokroku a přeji Ti co nejvíce dalších úspěchů.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 8. 2023, 9:01

Ano souhlasím. Voron se mi líbí, kamarádi jsou vývojáři, stále se to někam posouvá. Sežere to dost času, ale nás důchodce to nutí ještě používat mozek. Stavět Průšáka nebo nějakou Ali China běsnou stavebnici na závitovkách, bych považoval za ztrátu času.

Edit: energo řetězy na místě, extruder v kompletce, ten mi dal zabrat na posledni beta verzi s tuk tukem není manuál, hotentot na místě, tuningový dotykáč na místě. Ještě musím přepinovat end stopy X/Y, najít kam patří poslední 4 vodiče a čas odpočtu na power se blíží.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4899
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

27. 8. 2023, 8:29

... poslední kontrola ... 10-09-08-07...a cvaknutí vypínačem. Tiskoška jede a když už jsem vlákno začal, tak ho také ukončím at tady jen necintám kraviny jako 90 procent přisvěpovatelů, sorry kluci, ale to realita. Co mě překvavilo ? Překvapil mě nulový zájem lidí zde a minimální povědomí o Voronovi v česku. Hold koupit Průšáka nebo primitivní základní stavebnice láka asi většinu lidí. Dalším aspektem je sobecký přístup českého jedince. Stále častěji čtu nebo slyším názor: .."já si tím prošel sám, tak to někomu usnadnovat nebudu" a navíc radit někomu zadarmo ? Jediný, kdo je v opravdu obraze je tradičně Robocop.

Mechanicky: když si nevybereš poslední Beta verze je to relativně snadné, dvorní youtuber Voronu Scot to popisuje pro domácí kutily dost blbuvzdrozně. Bohužel jiná situace je, když si vyberu poslední beta verze ke kterým nejsou ještě žádné manuály. Potom např. extrudér s tutukem byl docela oříšek.

Elektricky: primitivní a podle návodu slepě smontuje i cvičená opice, podle Scota. Výjimkou a vyjímkou opravdu drsnou je zapojení datového pinu s TukTuku do desky a naprogmování vstupu. XY end stopky to samé. S tím jsme se jebali opravdu krutě na 10 pokusu.

Oživení. Pro člověka nepracuji s CNC nebo znalostmi Linuxu velmi složité. Nakrmit Malinu, sprárovat s chobotnicí a hlavně naadresovat ty prokleté vstupy. Daleko težší než jsem čekal. Navic pro tuktuka do chobotnice minimum informací na netu. Pro kutila z ulice myslím, tedy jsem přesvědčený nerealizovatelné. Tady už nelze Scotta slepě kopírovat. Tady to bylo mnohem horsí než jsem čekal. Na druhé straně sestava nemá žádné omezení, lze naprogramovat naprosto cokoliv to je skutečně parádní.

Co mě překvalio kladně. Motory jsou neslyšné, žádné kvičení. Tuktuk se autokalibroval v přesnosti 0.001-0.002 a chodí opravdu skvěle. Žádné papírky pod trysku, žádné nepřesné kapacitní čidlo, optika na tuktuku je užasná. Perfektní mapovaní plochy. Ovládání přes velký dotykáč oproti řádkáči dokonalé. Na Vorunu pracují stovky lidí a vývoj jde opravdu rychle.

Co spáchám. Otravný je velký počet větráku slepě hulících pod desku. Nad chobocnici i malinu to vidim na rámečky, kde bude aktivní chlazení především topících driverů. Aktuálně je sestava velmi hlučná.

Při stavbě nezemřel žádný člověk a nebylo ublíženo žádnému zvířátku. Zničil jsem jeden tištění díl, když se mi protočil insert a vyhořel jeden driver za 4USD mojí chybou. Železo OK. Po dokončení začnu stavbu třístovečky, kde po tom čím jsem prošel už to bude opravdu brnkačka .. tedy doufám než klucí hodí další "158" beta verzičku. V plánu je zakoupení vykuovačky na rozbalený filament a susičky na pár cívek. Zkrátka Voronům zdar a díííky všem vývojářům za jejich charitativní činnost !!!


P.S. Deska se po zapnutí topení poměrně dost kroutí, tedy "dost" k přesnosti v jaké se můžeme pohybovat. Máte někdo zkušenost jak tomu zabránit ? Silnější alu a vybrat dno, jiný alu, drážky či jiné záfrezy pro eliminaci ? Zatím na to ještě nikdo ve světě nepřišel, tak můžeš být první hi,hi :-)
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“