Mach3 a probléms LPT

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcooo
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 5. 2007, 8:12
Bydliště: Slovensko

23. 5. 2007, 8:32

...zdravím páni, všetka česť a moja úcta Vám všetkým. Prosím o radu. Popis problému: -na lpt porte mi ukazuje *paramon* monitor stavy portu. signál DIR je v poriadku.Ked posúvam osi,tak DIR sa mení správne. Ale signál STEP , naskočí do úrovne H, a ostane tam trvalo.vôbec nedáva pri inkremente/dekremente žiadne pulzy, len trvalo úroveň H. (skúšal so to rôzne- aj zaťažiť port umelou záťažou, aj naprázdno...furt to isté) (výkonovú jednotku pre riadenie krokáčov som si postavil s radičom A2918SW a naprogramovaným Atmelom ATTiny 2313. šlape perfektne,testoval som ju na externý STEP signál(s NE555).
na LPT som ju ani nepripájal , keďže vôbec niesú prítomné inpulzy signálu STEP, len trvalá úroveň H. Poradí mi niekto ? (driver som skontroloval, nastavenia portu takisto)Ďakujem...Marek
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2007, 8:45

Tak tento problém jsem taky dlouho řešil a vyzkoušel jsem snad vše, ale rozjel jsem to až po dlouhé době kdy jsem Mach odinastaloval a podíval jsem se na demo jak nainstalovat Mach.

Zkus následující postup: 1) nainstaluj Mach 3

2) Otevři adresář Mach3

3) Spusť soubor: Driver test

4) Počkej až se načtou hodnoty a objeví
se text, že PC je pod kontrolou Mach3

5) Spusť soubor: Special driver.bat

6) Spusť soubor: driver test

Po tomto by mněl Mach3 fungovat bez problémů, aspoň u mne to tak bylo.
Pokud ti není něco jasné tak na stránkách www.machsupport.com/videos.htm je video Downloading and Installing.
V tomto videu je krok po kroku vše uvedeno a je to i s komentářem v angličtině
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“