Zajímavé nabídky strojů

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 4. 2024, 12:19

Nabídka pětiosého frézovacího / soustružnického obráběcího centra Mazak Integrex 400-2Y

Max. délka obrobku 1508 mm
Max soustružený průměr 610 mm
Max průměr nad ložem 390 mm
Rozjezdy X/Z - 580/1605 mm
Vřeteno otáčky (main sp) 6000 rpm
Vrtání vřetene 88 mm
Počet pozic v zásobníku nástrojů 40

Ovládání:
Mazatrol PC Fusion 640 MT

Vybaveno:
3-čelisťové w/centrifugal adjustment sklíčidlo
různé čelisti
různé upínače nástrojů

cena: 600 tis. Kč
mazak-model-integrex-400.jpg
Přílohy
mazak-model-integrex-400_2.jpg
mazak-model-integrex-400_3.jpg
mazak-model-integrex-400_4.jpg
mazak-model-integrex-400_5.jpg
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 4. 2024, 7:35

V čem je zajímavost nabídky at si rozšířím obzory ? Odžitý stroj, který bude za měsíc na šrotáku za 50k ve výkupní ceně železa. Potom se možná stane nabídka zajímavou.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 4. 2024, 8:30

Mě se to líbí, ale nemam teď přebytečných 600k :lol:
Argumenty:
- soustruh XYZC + 5-tiosá frézka (celkem 6 řízených os)
- 40 pozic nástrojů bez nutnosti používat poháněcí držáky (2. vřeteno)
- automatická luneta
- univerzálnost
- Mazak
- soustruh s řídícím systémem Mazak velké plus
- velikostně ještě přijatelný stroj
- jednodušeji udržovatelný stroj s dobrou dokumetnací (lepší než německé mašiny)
- díly sehnatelné i jinde než u Mazaku za zajímavější ceny
- když vidím na inzerci a v nabídkách běžně za 350-450 tříosé stejně staré ojetiny tak mi šestiosej Integrex přijde za 600 jako zajímavá nabídka :lol:

Když bys měl zakázky na tento typ stroje co by sis pořídil? Tohle stojí nové od 10 mega vejš. A dneska už to v té kvalitě ani asi nedělají, takže se to vyplatí udržovat třeba ještě dalších 10 let.
Počítám, že takovejhle stroj se do dvou let zaplatí sám, když pojede na dvě směny.
(ale asi myslíš, že jsou i jiné dobré investice - jako třeba nějakej novej číňanskej stroj na dotace a pak sosat dál nějaký dotace /nejlépe koupit čínskej router a říkat že má firma CNC řezat nějaký písmenka na zdi domů :lol: / a pak firmu prodat za balík... to je asi teď modernější a lukretivnější)
Tohle neni mašina pro hobíky, ty to asi neocení.
A samozřejmě je nutné ověřit stav mašiny před nákupem, z obrázků a textů prodejce se nic nepozná. Dobrej technik s dobrým obráběčem jsou schopný mašinu jakž takž posoudit při návštěvě a náklady na prvotní údržbu cca taky. Případně si člověk může zaplatit firmu co to projede celý se sondama s protokolama.

Nabídka mi přišla e-mailem ze zahraničí, tak jsem si říkal, že bych se podělil. Chodí jich desítky týdně, ale tahle se mi zdála po hodně dlouhé době jako zajímavá. A je tady diskuzní forum, tak přesně z toho důvodu se to sem hodí dát... a jsem rád za tvou reakci na zamyšlení :wink: :lol:

Ale kdybys to někde viděl za šrotovou cenu dej vědět :lol: jdu do toho hned :twisted:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2024, 9:40

Zabudol si uviest rocnik...
Realne am niekto ma na taky stroj robotu na 2 smeny tak si ho leasne novy, kedze nema cas 2-5 mesiacov toto davat do slusneho a spolahliveho stavu...
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

5. 4. 2024, 8:04

Ano děkuji za připomínku: ročník 2001

To máš asi pravdu, ale je tady pár argumentů:
- ne každý dosáhne na leasing 10 mega
- daná práce nemusí být na celou dobu splácení leasingu
- přípravit ti jej může firma nebo někdo na zakázku
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

5. 4. 2024, 8:19

Súhlasím s Elbartom.
Naviac si myslím že v prípade zakázok nieje moc priestor na nepodarky, prestoje či procesné anomálie z dôvody schovaných škriatkov v konštrukcii či systéme daného stroja.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 4. 2024, 8:22

Mám pocit, že před svojí strojařskou meno pausou si tady překupy strojů zkoušel a nedopadlo to uplně dobře ... 23 starý stroj, který 23 roků drtil výrobu, tak si nějak myslím zda si z nás děláš srandu. Dej si na to kilečko, dovez ho z Dánska, kde se momentálně nachází, když to bude umytý, ale tohle opravdu NEvyjde :-)
Miki2t
Příspěvky: 472
Registrován: 22. 9. 2010, 9:02
Bydliště: Levice SR

5. 4. 2024, 8:28

martasg1 to myslí dobre, stroj je to síce starý, ale ak ich sledujte na inzerátoch tak ceny od priekupníkov sú častokrát o dosť väčšie.
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

5. 4. 2024, 9:07

Je to o úhlu pohledu. Ty staré stroje jsou většinou ještě poměrně poctivě udělané a dají se zrepasovat. A na nové stroje také není moc spoleh. Vloni jsme kupovali dva soustruhy s protivřetenem. Dodací termín dva měsíce se protáhl na rok ! Jeden stroj ještě vůbec neběží, protože trochu spletli zadání a budou vyměňovat vřeteno. Takže tahle obluda by se mi ještě před pár měsíci docela hodila // ten velký průchod vřetenem //.

Zajímavá nabídka to tedy podle mého je - i když ne pro každého.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

5. 4. 2024, 9:08

elbarto píše: 5. 4. 2024, 8:22 tak si nějak myslím zda si z nás děláš srandu. Dej si na to kilečko, dovez ho z Dánska, kde se momentálně nachází, když to bude umytý, ale tohle opravdu NEvyjde :-)
Tak to si Ele přestřelil... a teď se chytni za nos :lol: stroj jsem naopak podcenil, protože si myslím, že by to šlo usmlouvat.
A tady máš důkaz na fotce.
Ještě jsem se s tím přeložil a fotky ořezal aby byly detailnější.
Kdybych to prodával já dal bych to do prodej.
Tady jsem založil vlákno jako je třeba levné soustruhy, s názvem zajímavé nabídky a můžou sem dávat všichni.
Ale to už tak bývá... za dobrotu.... a dál to zná každý. :lol:
Mě se stroj líbil tak jsem se chtěl podělit a třeba slyšet názory a to se mi zatím plní dobře, reagujete a za to díky :wink:
Zájemci e-mail s kontakty zadarmo klidně přepošlu, může si nechat klidně zasílat spam do svého mailu od prodejce.
Ale od tebe to beru - ty jsi věčný remcal přeci a to je tvé plus zde :wink:
A jsem rád, že se tu najdou i lidi co příspěvek nebo vlákno ocení.
Jak jsem psal není to pro hobíky a lidi co mají doma větší mašiny tak ví o čem to je.
Budu rád když sem občas někdo hodí také nějakou zajímavou nabídku a rozvine se diskuze zda opravovat a repasovat či nikoliv a případně za kolik.
Přílohy
mazak2.PNG
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2024, 11:24

shaolin píše: 5. 4. 2024, 8:19 Súhlasím s Elbartom.
Naviac si myslím že v prípade zakázok nieje moc priestor na nepodarky, prestoje či procesné anomálie z dôvody schovaných škriatkov v konštrukcii či systéme daného stroja.
Na toto som prave narazal... Myslim ze nove stroje vedia byt produktivnejsie ako tie do roku 2005 napr. A stou spolahlivostou/ poctivostou neviem, najstarsi stroj mam 2012 a menila sa tam len tazna tyc vretena, dalsie 2 stroje bez opravy, len bezna udrzba, teda na sustruhu 3x geometria revolveru za 9 rokov, ale komu sa tukanec nepodari za taky cas :D
Co sa tyka financovania tak konkretne ten moj pofiderny haas to ma cez ich financovanie bez dokladovania a vybavovaciek na splatky az do 6 r. takze ked robis tak to zaplatis.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

5. 4. 2024, 11:29

kiko01 píše: 5. 4. 2024, 11:24 Co sa tyka financovania tak konkretne ten moj pofiderny haas to ma cez ich financovanie bez dokladovania a vybavovaciek na splatky az do 6 r. takze ked robis tak to zaplatis.
Kolik platíš na jeden stroj třeba konkrétně tenhle měsíční splátku leasingu bez DPH? Teda jestli to není moc osobní otázka...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Miki2t
Příspěvky: 472
Registrován: 22. 9. 2010, 9:02
Bydliště: Levice SR

5. 4. 2024, 12:09

Kiko porovnávaš Haas za 80k€ s integrexom za 1M€.

Haas na leasing si môže dovoliť aj garážový majster. Ale na toho integrexa ti vyjde splátka 15k€ mesačne, samozrejme ak máš obrat aspoň 1M a niekto ti ten leasing poskytne
Takže tá stará haraburda pred generálkou môže byť pre väčšinou malých firiem jediná cesta.

V tých rokoch mali tie integrexy problémy s hlavami a ten systém tiež nieje bohvieaký spoľahlivý .na väčšinu elektronických prvkov si odkázaný len na autorizak. Takže starý" spoľahlivý "stroj to veru nieje.
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2024, 5:36

Miki2t píše: 5. 4. 2024, 12:09 Kiko porovnávaš Haas za 80k€ s integrexom za 1M€.

Haas na leasing si môže dovoliť aj garážový majster. Ale na toho integrexa ti vyjde splátka 15k€ mesačne, samozrejme ak máš obrat aspoň 1M a niekto ti ten leasing poskytne
Takže tá stará haraburda pred generálkou môže byť pre väčšinou malých firiem jediná cesta.

V tých rokoch mali tie integrexy problémy s hlavami a ten systém tiež nieje bohvieaký spoľahlivý .na väčšinu elektronických prvkov si odkázaný len na autorizak. Takže starý" spoľahlivý "stroj to veru nieje.
Jasne, cenova hladina je mi znama, myslel som to vseobecne, a ak mas robotu na taky stroj tak aj robota nan je adekvatne zaplatena, teda mala by byt :)
Inak na mazaky aj klasicke 3-5-osky som zatial moc chvaly nepocul co sa tyka spolahlivosti takze na tom asi nieco bude.
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2024, 5:41

martasg1 píše: 5. 4. 2024, 11:29

Kolik platíš na jeden stroj třeba konkrétně tenhle měsíční splátku leasingu bez DPH? Teda jestli to není moc osobní otázka...
Mam posplacane takze nic asi 3 roky, ale ze by som to nejako extra financne momentalne pocitoval sa neda povedat 🤣
Ked nesplacas stroj tak treba aj tak peniaze inde...
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“