Frézka Heckert

obrabeni na klasice
Odpovědět
akrij
Příspěvky: 129
Registrován: 9. 8. 2009, 7:12
Bydliště: Dymokury

21. 5. 2010, 8:37

Nemáte někdo zkušenosti s touhle mašinou ? Kamarád ji koupil zároveň s jinejma strojema, otázka zní, jestli má smysl k tomu zapojovat elektrokrabici co k tomu byla zapojená....praktické využití ? Napadá mě jestli bez té bedny bude fungovat ? Předpokládá že bude využitá občas, když bude potřeba - dělá spíš zámečničinu a kovařinu.

První fotka je štítek frézky, další přepínače na elektrobedně a poslední je štítek elektrobedny.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Stejná se prodává na aukru, je jen mladší o 9 let, jinak stejná.

http://www.aukro.cz/item1048444074_auto ... ckert.html

Děkuji za názory a rady.
Sieg iKC4, SU32, Strigon ME1000, TOS 1U
Goor
Příspěvky: 82
Registrován: 23. 3. 2009, 5:38

22. 5. 2010, 8:16

Mám zkušenost s menší mašinou, s typem FSS 315. Tohle jsou mašiny vhodné snad jen na hrubování, ta kterou mi přidělili byla za trest.... Nevím jak ta FSS 400, ale ta 315ka měla vodicí plochy měkké, netvrzené a jezdily po tom plochy obložené snad ferodem, nebo něčím takovým. O přesnosti nešlo ani mluvit. Ten rozvaděč se bude muset připojit, vzpomínám si, že to bylo řízené elektronikou, mělo to i nějakou eeprom paměť.
Ta 400ka je ale o něco starší, já měl stroj z roku 1987 tuším. To bude možná výhoda, měla by být elektricky jednodušší. Každopádně je to mašina na hrubou práci, ideálně na ní udělat na hrubo a dokončit jinde.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“