Pár dotazů začátečníka neznalého věci

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2010, 11:48

za tyhle penize urcite poridis daleko vic muziky jinde
zadej si tu poptavku na foru nebo se jukni na www.gravos.cz ted tam mam objednanou masinu co meli na modelhobby za necelych 40 000,-
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kimal
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 11. 2010, 8:48

12. 12. 2010, 1:02

To máš sice recht, i když se dá získat v EU cena okolo 120000,-Kč vč. DPH, což je i pro mne velmi mnoho peněz. Ale odpadá mi tím komplikované zjišťování a učení se práce s dalším software, protože z toho, co jsem viděl u Rolandu, s jejich softwarem pracuji podobně jako když řežu na plotru, dále pak se nemusím bát toho, že mi z toho polezou nepřesný kusy, mám na to klasickou dvouletou záruku a servis 80 km od baráku. Prostě, abych to zjednodušil, potřebuji mašinu, která bude přesná, bude mít obráběcí pole minimálně A4 (lépe by bylo samozřejmě A3), bude jednoduchá na ovládání a zadávání pokynů pro data vytvořená v corel draw, bude se software, který umí vyfrézovat z obyčejného rastru fotku na předmět, zvládne obrábět minimálně barevné kovy a výšku osy z min 40 mm, ať pod to něco strčím. A když už to tam strčím, tak stroji řeknu povelem, teď máš osy x a y v bodě 0, a starej se (velmi zjednodušeně a laicky napsáno) :-))
kimal
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 11. 2010, 8:48

12. 12. 2010, 1:13

to robokop:
říkáš hobby mašinu a to je právě to z čeho mám u stroje strach. Koupím hobby udělám na tom nějaký kov, něco pos..e nebo to nebude přesné nebo milion dalších věcí a výrobce mi řekne, co chceš, však to je hobby stroj.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2010, 2:07

ee nerikam hobby masinu, to je profi masina mam to taky na profi veci a primarne hlinik

pokud vim tak rolandi jsou primarne spis na mekci matrose alespon mi to rikal jeden majitel roandu
o to vic teda doporucuju prostudovat ten web
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

12. 12. 2010, 7:04

Můžeš napsat, co konkrétně je za ty peníze?
(Jsem ve fázi, že bych i něco koupil, ale nevěřím, že za 40k Kč je celý stroj.)

Díky, Radek
robokop píše:za tyhle penize urcite poridis daleko vic muziky jinde
zadej si tu poptavku na foru nebo se jukni na http://www.gravos.cz ted tam mam objednanou masinu co meli na modelhobby za necelych 40 000,-
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2010, 7:15

bylo to uvedeny na veletrhu modelhoby za zavadeci cenu, je to oznacene GV21 2A zbytek najdes na www.gravos.cz
za ty penize jsem se dlouho nerozmejslel, stroje gravos znam dlouho (spolupracoval jsem s gravosem) ale nebyvali takhle cenove dostupne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2010, 7:16

S Rolandom sa da ist maximalne do hlbky na jeden zaber tak max 0,1mm. Je to proste "orezavatko" ktorym mozno naozaj IBA popisovat predmety, aj to s velkou namahou. celkovo ked si pozriete videa, ktorymi sa roland prezentuje, ide vacsinou o hracky na folie a podobne. Priamy a asi najvacsi konkurent, Vision engravers, je podla mojho nazoru v pevnosti, presnosti aj variabilite omnoho dalej.
Software na videach z jutubu sa mi zdalo, ze je podobny Aspire, v ktorom sa pracuje prijemne a intuitivne. Praca v Aspire je zase pribuzna Artcamu. Ani neviem, co som tymto chcel povedat - su to moje skusenosti.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2011, 3:04

Zajimave, ze nikdo nezminil TRONa, na nerez to asi teda nebude to prave orechove ...
Uživatelský avatar
Pavelono
Sponzor fora
Příspěvky: 390
Registrován: 28. 1. 2008, 1:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2011, 9:02

jirkal píše:Zajimave, ze nikdo nezminil TRONa, na nerez to asi teda nebude to prave orechove ...
Co bys rád dělal na Tronu, nerez ? Tron zvládne tvrdé dřeva a sem tam i dural pokud to není složitý obrobek.
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2011, 10:53

No vsak sis to asi spatne precetl - myslim ze krome nerezu, na gravirovani apod TRON vyhovi ...
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“