HSMWorks

CAM software
Odpovědět
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

5. 12. 2010, 2:44

Dobry den,
nemate nekdo informaci o HSMWorksu. Uvazujeme o jeho zakoupeni.

Predem diky
Naposledy upravil(a) tralalacz dne 23. 10. 2012, 8:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2010, 5:49

Pro uzivatele znale pracovat v Solidworksu je velmi prijemny na obsluhu a nauceni se s nim pracovat protoze prevzal celou filozofii ovladacich prvku ze Solidworksu, pouziva jeho souborovy system a vubec je to pekne integrovano a dobre to spolupracuje. Na frezovani OK.

Na druhou stranu je to velmi mlady SW a ma mnoho much a nedodelku (pracuji na tom).

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

6. 12. 2010, 8:43

Radek-B píše:Pro uzivatele znale pracovat v Solidworksu je velmi prijemny na obsluhu a nauceni se s nim pracovat protoze prevzal celou filozofii ovladacich prvku ze Solidworksu, pouziva jeho souborovy system a vubec je to pekne integrovano a dobre to spolupracuje. Na frezovani OK.

Na druhou stranu je to velmi mlady SW a ma mnoho much a nedodelku (pracuji na tom).

RADEK
Ktery soft nema muchy?!?
SolidCAM ma velke problemy s posprocesory a vycuranosti obch.zastupcu.
Edge CAM je neohrabany (mame a chceme s nim skoncit)
Surfcam - ma hodne vyhod, ale spatne obchodni zastoupeni
NX - priserna zruda nez se nekam propracujes
GibssCAM - vyborny jen na soustruhy, na frezach je slabsi
AlphaCAM - ujde na 3osy CNC

Chtelo by to HSMWorks vyzkouset, ale kde sehnat? Reference jsou zatim nejlepsi. Nevis, kde anonimne stahnout? Ti obchodnici jsou pekne doterni.
Chceme se rozhodnout do kvetna 2011 - nakup noveho stroje

Dik TralalaCZ
Uživatelský avatar
Pimpel
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 12. 2010, 8:12
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 8:33

tralalacz píše:
Radek-B píše:Pro uzivatele znale pracovat v Solidworksu je velmi prijemny na obsluhu a nauceni se s nim pracovat protoze prevzal celou filozofii ovladacich prvku ze Solidworksu, pouziva jeho souborovy system a vubec je to pekne integrovano a dobre to spolupracuje. Na frezovani OK.

Na druhou stranu je to velmi mlady SW a ma mnoho much a nedodelku (pracuji na tom).

RADEK
Ktery soft nema muchy?!?
SolidCAM ma velke problemy s posprocesory a vycuranosti obch.zastupcu.
Edge CAM je neohrabany (mame a chceme s nim skoncit)
Surfcam - ma hodne vyhod, ale spatne obchodni zastoupeni
NX - priserna zruda nez se nekam propracujes
GibssCAM - vyborny jen na soustruhy, na frezach je slabsi
AlphaCAM - ujde na 3osy CNC

Chtelo by to HSMWorks vyzkouset, ale kde sehnat? Reference jsou zatim nejlepsi. Nevis, kde anonimne stahnout? Ti obchodnici jsou pekne doterni.
Chceme se rozhodnout do kvetna 2011 - nakup noveho stroje

Dik TralalaCZ
Za zkoušku stojí ESPRIT :) www.espritcadcam.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 8:46

ta predposledni veta z posledniho prispevku od tralalacz a posledni prispevek od pimpel zni docela komicky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 8:49

Pridali soustruzeni ,, konecneee ,, slibovali to zakaznikum na zacatek tohoto roku. Sice je to zatim na rozbiti masiny ale je to tam. :D

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
Pimpel
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 12. 2010, 8:12
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 8:54

robokop píše:ta predposledni veta z posledniho prispevku od tralalacz a posledni prispevek od pimpel zni docela komicky
??? možná jsme nejedl stejnou vtipnou kaši :)
PC - HSMW
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 8. 2009, 8:20
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2011, 2:44

Dobrý den.

Zahlédl jsem komunikaci ohledně CAM produktech, zvláště o zájem otestovat HSMWorks. Jelikož zde zastupuji firmu 1C Pro s.r.o., domnívám se, že nejlepší cestou je obrátit se přímo na nás, na výhradního distributora tohoto systému - http://www.1cpro.cz, nebo http://www.hsmworks.cz. Systém Vám bude zapůjčen pro odzkoušení bez jakéhokoliv problému.

Domnívám se, že s výsledkem budete spokojen, neb uživatelé tento CAD/CAM systém velmi dobře hodnotí, a mnozí z nich odešli od jiných CAM systémů ihned poté, co HSMWorks odzkoušeli. Ověřili si, že heslo "profesionální výsledky při jednoduché obsluze" je platné. Dnes to hodnotí tak, že by již nikdy nešli zpět k předchozím produktům, a ani k jiným.

Takže je to skutečně jen na Vás.
Pavel Cuc
1C Pro s.r.o.
Radcina 18, 161 00 Praha 6
tel.: +420 602 273 852
e-mail: pcuc@1cpro.cz
www.1cpro.cz
Stchepa
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 3. 2011, 1:29

3. 3. 2011, 2:00

Zdravim a chci reagovat na produkt HSMWorks, který jsem si měl možnost vyzkoušet (frézování) a celkem jsem s ním byl spokojený. Jak už bylo konstatováno pokud máte zkušenosti se Solidem je velice dobrá volba, protože se velmi jednoduše používá, je přehledný a celkem dobře s ním provázaný. Samozřejmě je to velmi mladý produkt a proto bude mít i své mouchy, ale jaký CAM ne. Mínus může být pro někoho kdo neumí anglicky, protože je dosti špatně přeložen návod do češtiny (české slova střídají anglické a občas nějaká témata pro změnu nejsou přeložena vůbec), ale někoho kdo má zkušenosti s CAMsystémy to nemusí trápit a jistě si poradí. Největší navýhoda spočívá právě v návaznosti na Solidworks a proto nejde spustit jako samotná aplikace, nejdříve si musíte zaplatit a nainstalovat Solid a pak teprve HSM což je velmi drahé. Snad s tím do budoucna výrobce a distributor něco udělají (možná už udělali).
PC - HSMW
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 8. 2009, 8:20
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2011, 2:31

Jsem rád za zmíněnou rekaci, ohledně vyzkoušení a hodnocení produktu HSMWorks, neb vyznívá příznivě.

Dovolím si pouze dvě upřesnění.

Ohledně produktů
Není pravdou, že se musí zakoupit nejdříve SolidWorks, a pak teprve zkoušet HSMWorks. HSMWorks existuje ve "dvou" verzích, a to jak pro stávající uživatele CAD systému SolidWorks, tak pro zcela nové uživatele, kteří SolidWorks nemají. HSMWorks lze dodat jako plnohodnotný CAD/CAM "bundle" obsahující jak SolidWorks, tak HSMWorks. Takovýto "bundle" je za velmi příznivou cenu, jak to u takových "bundle" produktů bývá. Přitom se jedná o plnohodnotný CAD SolidWorks a plnohodnotný CAM HSMWorks. Takovýto "bundle" je možné zapůjčit pro otestování.
Zápůjčka není jen "nějaké" DEMO produktu, ale plnohodnotný systém, který je omezen jen časově, takže je možné odzkoušet vše důležité i s potřebnými výstupy. To znamená s odzkoušením postprocesorů atd.

Ohledně lokalizace
Je pravdou, že v dřívějších verzích se vyskytovaly nepřeložené texty, ale to již opět neplatí. Stejně tak jak se vyvíjí produkt, tak se postupně zpracovávají i tyto věci. Dnes je HSMWorks lokalizován na téměř 100%. Říkám téměř, neb jsem i technik, a vím, že s postupným vývojem se opět vyskytnou určité výrazy, které se postupně budou lokalizovat. To je ten neustálý vývoj.
Ale jednoduše se dá říci, že dnes HSMWorks obsahuje na 100% lokalizované Uživatelské prostředí, Nápovědu a Výukové manuály.

Více se dozvíte na stránkách http://www.1cpro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Pavel Cuc
1C Pro s.r.o.
Radcina 18, 161 00 Praha 6
tel.: +420 602 273 852
e-mail: pcuc@1cpro.cz
www.1cpro.cz
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

3. 3. 2011, 5:49

Pokud někdo potřebuje hlavně soustružit a také frézovat ve 2.5D tak vřele doporučuji KOVOPROG od Peška&Brtna-computer service, Tábor. Demoverze je na NETu. Je na něm plná verze, s omezením výstupu do NC programu. Soustružení v něm provozuji dvacet roků, frézování jen na hobby. Na profesionální frézku jsme se v podniku nedomluvili. Soustružení je ale dle mne špička, má podporu stovek postprocesorů a tvůrce je ochoten okamžitě reagovat na potřebu změny v postprocesoru dle vašich požadavků a ochotně přijmou i připomínky k vlastnímu produktu. Nemaji-li na některou verzi Stroj+systém postprocesor, vytvoří jej. Na požádání pro vás vytvoří nabídku. Pokud si ještě pamatuji, tak se cena tvoří ze základu + počet postprocesorů.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8172
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2011, 6:53

Já jsem si byl HSMworks prohlédnout & vyzkoušet, protože docela vážně uvažuju o jeho koupi. Snad neurazím mnoho lidí, ale řekl bych, že je programátorsky tak o generaci vyzrálejší než mně známí konkurenti a v podstatě už o ničem jiném neuvažuju. Navíc osobně považuju za výhodu, že jde o mladý soft a jeho autoři budou ještě před stadiem programátorské zpupnosti, takže je možné, že i budou pozitivně reagovat na připomínky.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2011, 7:45

prochaska píše:Já jsem si byl HSMworks prohlédnout & vyzkoušet, protože docela vážně uvažuju o jeho koupi. Snad neurazím mnoho lidí, ale řekl bych, že je programátorsky tak o generaci vyzrálejší než mně známí konkurenti a v podstatě už o ničem jiném neuvažuju. Navíc osobně považuju za výhodu, že jde o mladý soft a jeho autoři budou ještě před stadiem programátorské zpupnosti, takže je možné, že i budou pozitivně reagovat na připomínky.
Ja to sleduju od pocatku. Take se mi hodne libi, ovzlast velmi funkcni integrace do solidworksu ,, ale ... zatim ho nepouzivam, protoze nektere veci jsou hodne mlade a reakce tvurcu jsou oproti dealersky naslibovanym ponekud pozadu.
Take mi pripadne ze zatim maji i distributori ponekud problem s tvorbou postprocesoru. (uci se). Po prostudovani a pochopeni to lze svepomoci celkem zvladnout.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8172
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2011, 8:08

Mně zrovna ty postprocesry přišely docela ok. Nevím tedy jak konkrétní pro které stroje, ale třeba u SolidCAMu vypadají jako docela pěkně zpočátku vymyšlené, ale dodatečně dost zbastlené - jsou to vlastně tři dost odlišné posty v jednom (mluvím jen o frézování), pro 3D, pro 3D + 1D/2D indexace (tam je například dokonce neošetřená jedna singularita v matici transformace vektorů :-)) a ještě zvlášť pro 5D spojitě. Ale v tom HSM je, zdá se mi, zase nedořešené předávání atypických uživatelských parametrů (i když to asi půjde obejít) a myslím, že tam není ani možnost definice uživatelských parametrů pro konkrétní stroj, jako to je v .MAC pro SolidCAM. Já se při tom v atypických parametrech vyžívám :-) ... asi si to budu muset vypůjčit a pohrát si s tím a zjistit co a jak.
Aleš Procháska
PC - HSMW
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 8. 2009, 8:20
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2011, 6:51

Jsem rád, že je tato diskuze ohledně produktu, neb mám možnost některé věci okomentovat, a upřesnit.

Postprocesory
Bylo zmíněno: "Take mi pripadne ze zatim maji i distributori ponekud problem s tvorbou postprocesoru. (uci se).". Zde si opět dovolím tvrdit, že postprocesory jsou zpracovány na vynikající úrovni, a postprocesory jsou pro téměř všechny ŘS. Již u několika firem jsem instaloval postprocesory pro řízení 5X strojů, a postprocesory fungují naprosto bez problémů. Všichni uživatelé hodnotili postprocesoty jako nejlepší, s jakými se kdy setkali. Nebudu zde všechny postprocesory vyjmenovávat, je jich skutečně velké množství (pokud by o seznam byl zájem, mohu ho poskytnout), a všechny postprocesory jsou v základní ceně systému, a jsou "open", to znamená, že je možné je uživatelsky upravovat, nebo si vytvářet své vlastní od začátku.

Jistě každý z vás zná generátory postprocesorů z jiných CAM systémů. Nevýhodou generátoru je, že výrobce musí vytvořit nějaký vlastní "jazyk" pro zpracování NC kódů. Většinou je to vytvořeno na základě C++. Pro takový generátor se musí vytvořit vlastní prostředí, plno proměnných, které je potřeba správně ošetřit a někde uvést, jak s proměnnýma zacházet. Velkou nevýhodou je, že pokud je v generátoru chyba, běžný uživatel, a ani dodavatel není schopen toto ošetřit, a musí se obrátit na tvůrce genrátoru, aby toto napravil. To ve většině případů může vzít hodně času a pravděpodobně i nervů. No a vlastně největší nevýhodou je, že pokud je zapotřebí provést úpravy, tak je zapotřebí se naučit další "programovací jazyk spolu s prostředím", to znamená další studium navíc. A to ani nezmiňuji referenční příručku pro takové generátory, a různá omezení, neb všechno nemůže být zprogramováno. Takže uživatel i dodavatel je zavislý jen na tvůrci generátoru.

V HSMWorksu je toto řešeno naprosto jednoduše. Tvorba postprocesorů probíhá pomocí jazyku JavaScript. Pokud někdo jen trochu zná programování, nemusí se učit nic nového. Díky tomu, že se jedná o "obecný" programovací jazyk, tak jsou doustupné všechny postupy u takových jazyků uplatňované. To znamená předávání proměných, zpracování úloh atd. Je samozřejmostí, že k tomuto "postprocesoru" je dodávána referenční příručka obsahující všechno potřebné pro vytvoření vlastního scriptu postprocesoru.
Pavel Cuc
1C Pro s.r.o.
Radcina 18, 161 00 Praha 6
tel.: +420 602 273 852
e-mail: pcuc@1cpro.cz
www.1cpro.cz
Odpovědět

Zpět na „CAM“