Sponzoring

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2015, 6:11

diky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 8. 2015, 7:40

HonzaCh píše:
Thomeeque píše:Já bych to nehrotil, zkusil bych to pro začátek rozjet na dobrovolné bázi - napsat do pravidel (jinou barvou) pro tyto případy nějakou výzvu.. Nebo už jsi nějaký takový apel zkoušel a nic?
Jako by se tam "dnes a denně" neobjevovaly prodejní nabídky bez udané ceny následované smrští upozornění. Proč myslíš, že by ausgerechnet zrovinka tohle bylo lepší? :) Nemluvě o chuti dobrovolně pustit chlup.
Dnes a denně se tam ale taky objeví (nepoměrně větší) množství nabídek, který pravidla dodržujou. Je to pokus, za kterej by dal robokop jednorázově pět minut života a moh to pustit z hlavy a třeba by se pár slušnejch našlo a třeba i dost. To, že tu někdo nediskutuje a jen prodává ještě neznamená, že je to automaticky neuznalý lunp.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

29. 8. 2015, 8:01

Thomeeque píše:...Je to pokus, za kterej by dal robokop jednorázově pět minut života a moh to pustit z hlavy...
Proti tomu nelze než souhlasit. :)
Thomeeque píše:...a třeba by se pár slušnejch našlo a třeba i dost. To, že tu někdo nediskutuje a jen prodává ještě neznamená, že je to automaticky neuznalý lunp.
Ač bych zdejší komunitu včetně jen prodejců nenazýval neuznalými lumpy, osobně bych si od toho moc nesliboval. Ale v každém případě platí, že to neuškodí a možná někoho "nakopne".

Rozhodně jsem tomu nechtěl bránit; pokud to tak vyznělo, moje chyba :(.

H.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

30. 8. 2015, 5:56

Tak se zkuste podívat i kolika notorických prodejců je napsáno "sponzor fóra"?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

30. 8. 2015, 7:38

Mělo by ti tam naběhnout 321,-
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 8. 2015, 9:49

diky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2015, 9:17

nastavil jsem do fora inzerce a podfor schvalovani prispevku adminem
sice si s tim pridelam praci ale na druhou stranu se tim vyfiltruji inzeraty bez cen atp...
dal se tim vyfitruji zbytecne komentare takze ve finale to snad bude klidnejsi a zas to nejakou praci usetri

dal uvazuju ze dle konkretni situace bych u nekterych inzerentu pozadoval alespon hodnost Sponzor fora
kdyz uz nemaji jine pripevky nez v inzerci
bude to ale o konkretnim kazdem jednom pripadu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 9. 2015, 3:46

robokop píše:nastavil jsem do fora inzerce a podfor schvalovani prispevku adminem
A je to dobrý nápad?
Pokud by šlo o zakládání vláken (tedy o nějaký nový prodej nebo poptávku), tak možná jo.
Ale schvalovat i příspěvky do běžícího vlákna? Takže už nebude fungovat "kdo prokazatelně dřív projeví zájem, ten kupuje", protože pak už to budou lidi dělat jen netransparentně přes SZ. Navíc se odfiltrují (minimálně časově) případné důležité informace.

Třeba příklad z poslední doby: nabízely se tady servomotory (myslím, že zrovna kvůli tomuhle prodejci a následnému komentáři od "chb" bylo toto opatření přijato). V tom vlákně se objevil příspěvek (podle mě důležitý), že ty motory ani s originálními drivery neumí řízení STEP/DIR. V případě filtrace by se tam ten příspěvek neobjevil vůbec, nebo třeba až za den. A mezitím by to třeba někdo v dobré víře závazně objednal nebo rovnou koupil.

Shodou okolností jsem do tohoto vlákna taky včera přispěl, snad i trochu informativně. Nicméně díky filtraci schvalováním to tam není. Nebo že bych se technickou informací, získanou přečtením datasheetu něčeho dopustil, a příspěvek byl definitivně zahozen? Kdo ví.

Asi by se z fóra neměl stát především bazar. Ale neotevírat příspěvky v sekci Prodej je velmi jednoduché (pokud nic nesháním), a naopak pro hodně lidí to může být dost dobrá příležitost něco sehnat za rozumné prachy.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 9. 2015, 5:13

Taky myslim, že naprostá většina členů fóra je dostatečně svéprávná, aby se při prodeji a nakupování obešla bez supervize admina :roll:
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

3. 9. 2015, 8:34

Ahoj Fil
Naposledy upravil(a) kovoel dne 8. 7. 2018, 6:32, celkem upraveno 1 x.
V20
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

3. 9. 2015, 8:54

Je to sice trochu pakárna ale nadruhou stranu u žádného jiného prodeje na internetu nemáte zaručeno že jste první nebo druzí jak vám prodejce tvrdí.
Také je smutné kolik je v sekci prodej odpovědí. Mám pocit že původně to vlákno vzniklo pro ty kteří něco koupili a zjistili, že to není ono a za rozumný peníz to nabízejí ostatním členům a ne pro ty, kteří to mají jako šmelinu. Je pravda, že pokud to provozu fora nic nedává a způsobuje to starosti tak je to trochu jako nechtěné dítě.
Já bych se klidně bez této sekce obešel. Sice taky čas od času něco prodávám, ale jde vesměs o věci které jsem koupil nové nebo je již nepotřebuju. Pokud se nenajde rozumné řešní ( a to se podle mě nenajde) bude to vytvářet napětí a zbytečné dohady což je škoda. Myslím že Robokop čekal dost dlouho zda různí prodejci projeví svou angažovanost a vděčnost za tuto sekci a pokud tomu tak není, nedivím se jaký tomu dal řád. Možná to vidím špatně , pletu se a nemám dostatek informací k objektivímu názoru, nebo jen melu nesmysly.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

3. 9. 2015, 9:49

Ahoj Luboši
Naposledy upravil(a) kovoel dne 8. 7. 2018, 6:31, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

3. 9. 2015, 9:53

Tak docela mě to mrzí, že se to takhle zbrzdilo na sekci Inzerce a možná kvůli schvalování už lidi nebude bavit psát rady a komentáře.
Osobně vlákno prodej doslova "žeru" od rána do večera poslední dva roky... a už jsem nakoupil za poslední rok zboží cca za 80 tisíc, které prostě jinde neseženu...
Naposledy jsem nakoupil zaškrabávací náčiní, brusku, otáčkoměr, serva na Slovensku pro které si pojedu - využití pro vřeteno a rotační osu, serva tady na severu Čech pro které si jedu v sobotu pro účely řízení polohy, lineáry, předtím to byly závitníky, soustružnické nože, zdroj, enkodér, kuličkové šrouby... prostě postupně si stavím a zdokonaluji CNC.
A od toho přeci to vlákno je NE????? Pro lidi co staví...
Když nestavim a nic neshánim tak tam prostě "nečumim" :) ať jsem old člen klubu nebo nováček... nevím proč by to někomu kdo to nekoupí mělo vadit více nabídek??
Když někdo bude mít snahu poradit, nebo pomoci tak to přeci jak prodejce tak kupující uvítá...
Nebo komentář pomůže k odhalení špatné nabídky.
Osobně prodeji zde mnohem více věřím, protože je okomentovaný. To na Aukru nebo Bazoši není...
Hodně jsem se v tom vláknu také naučil a pomáhá k posouzení ceny... (v historii)
Tím že se komentáře budou schvalovat to zbrzdí dynamiku vlákna a lidi to přestane bavit tam přispívat... toť můj názor...a tím spíš, že se to schvalování týká celé inzerce tj. i poptávky výroby.
Docela mě toto rozhodnutí zaskočilo a mrzí mě, že budu mít nákupy komplikovanější.
Další věcí je sponzorství od prodejců... to určitě schvaluji, tím spíš pokud se jedná o překupnictví... pokud něco v budoucnu prodám, pošlu z toho od teď třeba 2% z prodejní ceny jako sponzorství jako je tomu na Aukru. Ale přimlouval bych se o schvalování pouze založení vlákna, následné komentáře uvolnit...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2015, 10:17

ahoj
jen v rychlosti protoze jsem vstaval v 5 rano
a ted teprv jsem dorazil domu
coz vysvetluje spozdeni schvaleni prispevku tj jednu z veci na kterou jsem chtel reagovat
vcera co jsem to zapnul jsem stihal schvalovat do 20ti minut
dnes jsem resil jednu libovku takze jsem nemohl resit forum

jinak ten napad se schvalovanym zakladanim vlaken ale dalsich prispevku uz ne je myslim realny a zkusim ho nasadit

ono se to casem nejak vyvrbi a najde se optimum
berte to jako pokus o nejakou optimalizaci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

3. 9. 2015, 10:55

robokope myslím,že si schvalováním inzerce zbytečně přiděláváš práci
Nestačilo by nahlášení závadného příspěvku libovolným členem konference a teprve potom tvůj zásah?

Zavedl bych podmínku sponzorského příspěvku pro možnost inzerce.

Naopak bych uvolnil pravidla. Šanci koupit zajímavou věc mají lidé sedící celý den u počítače a ten kdo se ozve později má smůlu a přitom by nabídnul klidně vyšší částku . Naopak při prodeji musím prodat prvnímu zájemci třeba na Slovensko a řešit balení, dopravu, převod peněz,... a za pár hodin se ozve zájemce ze sousední ulice.

Proto bych povolil možnost přihlašování k určenému datu a hodině .
Možnost odmítnout prodej prvnímu zájemci.
Odpovědět

Zpět na „Sponzoring, reklama“