Sponzoring

Odpovědět
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

3. 9. 2015, 11:03

Josef píše:Tak se zkuste podívat i kolika notorických prodejců je napsáno "sponzor fóra"?
Jak se takový titul přiděluje? Mám dojem, že několik roku nebyl nikomu udělen, ale možná se mýlim
Avenger
Příspěvky: 383
Registrován: 19. 10. 2006, 8:41
Bydliště: Litoměřice

4. 9. 2015, 4:18

picom píše: Naopak bych uvolnil pravidla. Šanci koupit zajímavou věc mají lidé sedící celý den u počítače a ten kdo se ozve později má smůlu a přitom by nabídnul klidně vyšší částku . Naopak při prodeji musím prodat prvnímu zájemci třeba na Slovensko a řešit balení, dopravu, převod peněz,... a za pár hodin se ozve zájemce ze sousední ulice.

Proto bych povolil možnost přihlašování k určenému datu a hodině .
Možnost odmítnout prodej prvnímu zájemci.
To je zcela zbytečné, jsou lidi co dělají krom ranní směny taky odpolední, noční, 24h směnu, mají zrovna dovolenou .... Kterým by si tu hodinu chtěl přizpůsobit?
Naopak jsem tu již navrhoval, že by inzerci mohli s 24h předstihem vidět sponzoři fóra (určitě by na to šel udělat nějaký scriptík pokud to už neexistuje). Jinak prodejce může sám do inzerce krom povinné ceny napsat třeba: pouze osobní odběr, zasílám jen po čr, zasílám po evropě, zasílám po evropě krom ....
Mě by třeba nevadila i forma klasické veřejné aukce (Kdo dá víc do předem určeného termínu) když na to předem upozorní. Dnes tu standardně probíhá tzv. holandská aukce (s postupně klesající cenou s tím kdo první projeví zájem kupuje), kterou osobně považuji za šikovnější.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

4. 9. 2015, 5:47

... takhle vždycky končí dobré projekty, nasazením cen které nikdo nezaplatí .. co nabídnout za peníze něco navíc ... tučně, na prvním místě (nevím musí se vymyslet) ... vždycky nějaký bonus funguje lépe, než zakazování. Toť můj názor, aby nám totiž inzerce nevyschla, občas tam taky něco koupím :D to schvalování, nezlob se na mně, je hodně kostrbaté.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

4. 9. 2015, 5:51

Avenger píše: Mě by třeba nevadila i forma klasické veřejné aukce (Kdo dá víc do předem určeného termínu) když na to předem upozorní. Dnes tu standardně probíhá tzv. holandská aukce (s postupně klesající cenou s tím kdo první projeví zájem kupuje), kterou osobně považuji za šikovnější.
Ano s tím souhlasím. U některých věcí je obtížné určit cenu a aukce/přihazování by určitě bylo výhodné.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2015, 6:57

me teda ta inzerce tady zily netrha
takze jestli nekdo neni ochoten dodrzet tech par pravidel tak ad si tahne na aukro
forum kvuli nemu nezanikne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2015, 7:09

Podle mě se nikdy neodfiltruje "slušný prodejce" a "překupník". Vždy to bude o tom, že pro někoho je ta cena přiměřená a pro někoho už za hranou.
Osobně vidím jen dvě možnosti.
1. naskriptovat to tak, aby bez vyplněných kolonek, cena, popis... nebylo možné inzerát do fóra vložit. A zbytek nechat na prodejci a jeho morálních kvalitách jak se popere s nabídkami.
2. veřejný prodej zde zrušit. Nechal bych pouze sekci: Vystavuji na AUKRU, BAZOŠI a sekci Sháním. Pokud je prodejce lidumil, klidně tam může předem ohlásit cenu i čas vystavení.
Hlavně si pamatujte: Nenajde se člověk ten, jenž by se zavděčil všem. :)
Vždycky to bude o tom, že se dva dohodnou a třetí bude na.....j :evil:
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

4. 9. 2015, 7:17

Jak psal Robokop ono se to nějak vyvrbí a přizpůsobí.
Za mě je jen škoda, že se z toho místo fora kde se řeší stavba strojů, stává prodejní portál kde se řeší jak prodávat věci navíc, oblože z práce, překupované věci. Sám ale rád v sekci prodej nakupuju, ale chodím sem ne kvůli sekci prodej, ale abych se něco dozvěděl a navíc jsem tu poznal plno šikovných lidí. Taky jsem v sekci prodej asi 3x naletěl nějakému levákovi nebo poslal někomu něco a on nezaplatil. Podle mě to nemá univerzální řešení a záleží jen na svědomí každého prodejce zda pustí chlup za odměnu provozovateli fora za to že díky němu něco prodal. Podle mě poslalo na provoz víc běžných členů než prodejců, ale to je jen můj odhad.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2015, 7:50

tak jsem na to koukal
moznost zalozit vlakno az po schvaleni a az pak by bylo prispivani volne v konfiguraci nevidim
tedy to zustane jak to je
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Bendzo
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 1. 2010, 5:10
Bydliště: Bratislava

4. 9. 2015, 10:47

zdravim,
tusim uz to tu niekto spominal, mozno by toto bolo riesnie:
https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... um-access/" onclick="window.open(this.href);return false;

(automaticke povolenie prispievania (pripadne vytvarania topicov) do sekcie az po dovrseni urciteho poctu prispevkov)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 9. 2015, 11:18

Nechápu smysl.. čemu vadí, že sem někdo přijde a jako první post dá inzerát?

Dál nechápu, proč se z hlediska sponzoringu rozlišujou lidi, kteří na fóru profitují prodejem od těch, co na něm profitují jinak. Prodejce vydělá tim, že prodal, kupující tim, že koupil, diskutující tim, že se něco dozvěděl (což je kolikrát i z finančního hlediska profit řádově větší, než v předchozích dvou případech). Zasponzorovat by měl každej, komu toto fórum něco přineslo.

Nevim, jakej konkrétní palčivej problém inzerce měla, že si tu Filipe zavedl tak zásadní (a za mě dost destruktivní) změnu. Z mého pohledu to fungovalo velice dobře samo do sebe, většina inzerce byla bezproblémová od samého začátku, nápravu nejběžnějšího přečinu - nabídku bez ceny - si opět ve většině případů potenciální kupci dokázali vynutit sami a pokud si ten člověk říct nedal, byl to aspoň docela dobrej a jasnej indikátor, že něco není v pořádku..

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 9. 2015, 11:38

Thomeeque píše:Nechápu smysl.. čemu vadí, že sem někdo přijde a jako první post dá inzerát? atd...
Naprosto souhlasím s T. a jsem s ním za jedno... lépe bych bych to napsat nedokázal a souhlasím, že omezením sekce inzerce toto forum hodně utrpí... z dlouhodobého hlediska.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

4. 9. 2015, 12:08

Též souhlasím s Thomeeque.
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

4. 9. 2015, 12:12

Thomeeque píše:...proč se z hlediska sponzoringu rozlišujou lidi, kteří na fóru profitují prodejem od těch, co na něm profitují jinak. Prodejce vydělá tim, že prodal, kupující tim, že koupil, diskutující tim, že se něco dozvěděl (což je kolikrát i z finančního hlediska profit řádově větší, než v předchozích dvou případech).
Zasponzorovat by měl každej, komu toto fórum něco přineslo.
...
T.
Tesat do kamene :)

Bohužel to nějak nefunguje 100% samo. Čas od času se musí Robokop připomenout a nejsem si moc jistý, jakou má i u takových explicitních apelů úspěšnost.

Přeju všem hezký víkend,
H.

PS: Osobně mi inzerce nevadí a občasné hádky umím ignorovat. Ale Robokop jakožto admin a vlastník má svaté právo s fórem naložit, jak uzná.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2015, 12:45

Ono se tu v posledni dobe objevilo par inzeratu ktere uz prekrocili jistou hranici
Proste me to prestalo bavit
Smazal jsem je vpodstate hned takze asi nemohli byt zaregistrovany ale dozral jsem se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1868
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 9. 2015, 12:47

A co to kdo inzeroval? jestli to neni tajný? :)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Sponzoring, reklama“