Pásová pila na kov - jaká?

Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

28. 1. 2011, 10:11

Krutor píše:
Oliver Rovný píše:naskytla sa vtom jedna ARG 220 plus dakych 45000kc, tak som po nu isiel az do CR, oplatilo sa. Nebyt praskleho zveraku, co som zistil az doma, tak by to bola nova pila.
Ty jsi koupil použitou ARG 220 se zatajeným prasklým svěrákem za 45 tisíc? Pokud vím, tak se dá koupit nová za 40 tisíc (bez DPH). Ale co už. Ať Ti dobře slouží!
Sorry, to bol daky preklep, to by som neurobil moc vyhodny obchod. Pilu som kupil za 1150 eur, teda ked to prepocitam, dakych necelych 29000kc. S dopravou ma to vyslo na 30tis.
Ono v skole ratame len same integraly, tak mam obcas problem prepocitat kurzy :lol:
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

28. 1. 2011, 10:17

Krutor píše:Doporučuji také před každým dalším řezem dobře vymést svěrák od pilin, i když je to opruz.
Suhlas, bez vycistenia zveraku spravidla nerezem. Profil musi byt upnuty tuho a zaroven je potom rez presny.
Naposledy upravil(a) Oliver Rovný dne 28. 1. 2011, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

28. 1. 2011, 10:34

capumpor píše:http://stroje.bazos.cz/inzerat/8595632/ ... u-pilu.php
To není špatná cena, ne? Ta pila když se umeje tak prokoukne. Píše vyměnit kolečka. To jsou pokud vím obyč kuličková ložiska.
Jenže je z Berouna, to má Tumlík daleko.

Zase nemusí být tak stará. Zrovna dneska jsem viděl v provozu pilu PP362 z Jesenice r.v 2008 a ta na odkazu je proti ní nádherná. Dneska jsou ty stroje dělaný aby vydrželi tak ty tři roky pak se to začne různě rozpadat takže nová, aby byl obrat, že jo. Teď mluvím o provozech kde na nich jedou třeba na dvě až tři směny.
Obvykle to byva tak, ze pas je vyrovnavany vodiacimi koleckami - to su tie obyc gulkove loziska a ked je pas vyrovnany, tak nasleduju klzne vedenia (smerom k rezu zkazdej strany) pasu - dve platnicky s naspajkovanymi SK dostickami. Tie sa daju lubovolne stelovat cervikom a dotahovacou skrutkou, takze sa to vzdy da vyladit.

Podla mna na tychto masinach nie je moc veci, ktore ked sa pokazia, tak robia nakladnu opravu. Ak nie je prasknuta liatina, zniceny motor a prevodovka, tak vymenit loziska nie je hadam problem. To je moj nazor.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2011, 8:59

Tak zatím jsem sehnal Bomar DGS 320.250 to mě asi bude stačit :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2011, 7:43

tumlik píše:Tak zatím jsem sehnal Bomar DGS 320.250 to mě asi bude stačit :lol:
Za kolik? DGSka je dobrá, že natáčíš rameno i se stolem, takže dořezáváš pořád do stejné drážky. Zatímco já pokud si to nepodložím dřevem, tak bych měl ve stolu navěky památku na každý úhel, který jsem kdy řízl.
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2011, 9:37

Krutor píše:
tumlik píše:Tak zatím jsem sehnal Bomar DGS 320.250 to mě asi bude stačit :lol:
Za kolik? DGSka je dobrá, že natáčíš rameno i se stolem, takže dořezáváš pořád do stejné drážky. Zatímco já pokud si to nepodložím dřevem, tak bych měl ve stolu navěky památku na každý úhel, který jsem kdy řízl.
Potřeboval jsem nějakou pilu na to přeříznutí baráku napůl :lol: :lol: :lol: Za kolik ti zatím neřeknu, až bude doma, má ale velkou výhodu: můžu se s ní mazlit od rána do večera a bude se mnou pravděpodobně do konce mého stejnak krátkého života :lol: :lol:, přeříznu s ní kde co se kolem šustne, což je opravdu výhoda :D a Bomar mě docela oslovil po té tvé radě :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

27. 2. 2011, 8:33

Nemáte někdo pilu OPTI S210G? Zajímali by mě zkušenosti s ní.
Díky
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2011, 9:26

tumlik píše:Potřeboval jsem nějakou pilu na to přeříznutí baráku napůl :lol: :lol: :lol:
No ... jsem rád, že ses tu zase objevil, začínal jsem o Tebe mít strach :D
tumlik píše:Za kolik ti zatím neřeknu, až bude doma
Nebo spíš "až nebude doma" (stará) :D Ne, jasně, chápu, abysme to nezakřikli. Tak přeju hodně štěstí, ať to klapne.
Petr Spáčil
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

28. 2. 2011, 9:35

capumpor píše:Nemáte někdo pilu OPTI S210G? Zajímali by mě zkušenosti s ní.
Díky
uz ji mas nebo ji chces koupit? tuhle jsem resil taky a nakonec jsem koupil pilouse. nejvetsi nevyhoda pro me byla, ze pilovy pas ma 20 mm, kdezto tady zminovany bomar a pilous (v tehle cenove relaci) maji 27 mm. cim sirsi pas, tim lip vede. hlavne, kdyz budes rezat plny material v tloustce blizko k limitum pily. taky myslim, ze nema tvrdokovove vedeni. ale to si nejsem jisty.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

1. 3. 2011, 8:23

Chtěl jsem koupit jednu použitou, jenže jsem pak zjistil, že je to zase matoucí označení a max. průměr kulatiny je jen 170mm. To je málo, tak na ní kašlu.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
pilouspasovepily
Příspěvky: 6
Registrován: 17. 3. 2011, 10:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2011, 11:09

PILOUS-pásové pily oznamuje, že po 2 letech krize se opět poptávka po našich výrobcích oživila a nestíháme pásové pily vyrábět.

Pilové pásy jsou však stále ještě skladem a tak vyhlašujeme soutěž o 3 PILOVÉ PÁSY SE SLEVOU 50%
- 3 kusy pilového pásu získá prvních 5 ZÁKAZNÍKŮ, kteří pošlou email na: sejkora@pilous.cz s těmito informacemi:
typ pily (ARG 100 - ARG 300)
výrobní číslo pily
typ pilového pásu (M42, M51)
ozubení (variabilní, konstantní)
řezaný materiál v mm nebo počet zubů
kontaktní a fakturační údaje
- akce se vztahuje pouze na pilové pásy na menší stroje - od ARG 100 do ARG 300

více info na: http://www.pilous-pasove-pily.eu/news/s ... love-pasy/
pásové pily na kov
pásové pily na dřevo
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2011, 7:43

pilouspasovepily píše:PILOUS-pásové pily oznamuje, že po 2 letech krize se opět poptávka po našich výrobcích oživila a nestíháme pásové pily vyrábět.

Pilové pásy jsou však stále ještě skladem a tak vyhlašujeme soutěž o 3 PILOVÉ PÁSY SE SLEVOU 50%
- 3 kusy pilového pásu získá prvních 5 ZÁKAZNÍKŮ, kteří pošlou email na: sejkora@pilous.cz s těmito informacemi:
typ pily (ARG 100 - ARG 300)
výrobní číslo pily
typ pilového pásu (M42, M51)
ozubení (variabilní, konstantní)
řezaný materiál v mm nebo počet zubů
kontaktní a fakturační údaje
- akce se vztahuje pouze na pilové pásy na menší stroje - od ARG 100 do ARG 300

více info na: http://www.pilous-pasove-pily.eu/news/s ... love-pasy/
Pěkně popořádku :D nejprve je třeba ty 50% pásy do něčeho upnout, takže první nabídka měla znít:
Prvních 5 ZÁKAZNÍKŮ, kteří pošlou email získá PÁSOVOU PILU SE SLEVOU 50%
a pak až hurá na ty pásy :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
pilouspasovepily
Příspěvky: 6
Registrován: 17. 3. 2011, 10:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2011, 1:57

tumlik píše:
pilouspasovepily píše:PILOUS-pásové pily oznamuje, že po 2 letech krize se opět poptávka po našich výrobcích oživila a nestíháme pásové pily vyrábět.

Pilové pásy jsou však stále ještě skladem a tak vyhlašujeme soutěž o 3 PILOVÉ PÁSY SE SLEVOU 50%
- 3 kusy pilového pásu získá prvních 5 ZÁKAZNÍKŮ, kteří pošlou email na: sejkora@pilous.cz s těmito informacemi:
typ pily (ARG 100 - ARG 300)
výrobní číslo pily
typ pilového pásu (M42, M51)
ozubení (variabilní, konstantní)
řezaný materiál v mm nebo počet zubů
kontaktní a fakturační údaje
- akce se vztahuje pouze na pilové pásy na menší stroje - od ARG 100 do ARG 300

více info na: http://www.pilous-pasove-pily.eu/news/s ... love-pasy/
Pěkně popořádku :D nejprve je třeba ty 50% pásy do něčeho upnout, takže první nabídka měla znít:
Prvních 5 ZÁKAZNÍKŮ, kteří pošlou email získá PÁSOVOU PILU SE SLEVOU 50%
a pak až hurá na ty pásy :lol:
Našimi zákazníky se rádi necháváme inspirovat - proto děkuji za námět k zamyšlení, na který reagujeme soutěží o manuální pásovou pilu ARG 105 MOBIL se slevou 50% :wink:
Více info na: http://www.pilous-pasove-pily.eu/news/s ... 105-mobil/
pásové pily na kov
pásové pily na dřevo
Hellraiser17
Příspěvky: 40
Registrován: 17. 4. 2010, 7:56
Bydliště: Stará Boleslav

10. 5. 2011, 10:22

Tak jsem se stal hrdým majitelem pásové pily Pilous ARG 130 Super TK V400 a musím říct, že je to velice dobrý, přesný a poctivě udělaný dělník. Nemá problém jak s plným materiálem, tak ani profily mu nečiní potíže. Mohutnost a váha ukazují, že nic není ošizeno...
Pouze jediná věc, která mi tam nesedí je systém dvou pružin, ovládající přítlak pil. pásu v řezu. Nápad je sice bezva a jednoduchost zmenšuje riziko nějakého problému, ale přeci jen hydraulický píst, kterým by se přítlak nastavoval už taková darda do rozpočtu nebude.
Nicméně v této cenové kategorii je to to nejlepší, ať už do hobby dílny ,nebo pro každodenní nasazení v zámečnické dílně.
Bobes
Příspěvky: 85
Registrován: 5. 6. 2007, 6:05

6. 6. 2011, 8:43

Tak a dnes odo mna odletela stara Bomarka a priletel krasny parik nova Bomarka a polohovaci stol pre zvaranie :)
1_odlet_starej.JPG
2_odlet_starej.JPG
3_prilet_novej.JPG
4_prilet_novej.JPG
5_prilet_stola.JPG
6_prilet_stola.JPG
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“