Ebay DE

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

15. 8. 2014, 2:28

Ale já to opravdu myslím s tím určujícím faktorem vážně.
Vždy platilo, koho chleba jíš toho píseň zpívej.

Ono se to právě neliší jen jazykem, ale právě vlastní schzválně dodržovanou lokací (lokalizací toho trhu, proto nejni vidět .de v .com (USA) a naopak, a proto nefungují ty vzájemné "feedvztahy".

Hele já už toho nechám, je to prostě zajebaný a hotovo, nechci si Tě nasrat, třeba budu jednou něco chtít.

Ber to jako omluvu.


P.S.
Tyhle myšlenky zavání rasismem naruby, menšina bude ovlivnoňovat většinu, a když se nebude chtít nechat, tak ji označí gadžema zajebanýma.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

15. 8. 2014, 8:10

Ahojky :D :P
Tumliku a GeeSnake jste oba správní chlapi a odborníci kteří hodně znají a mají zkušeností habaděj...
Jsem docela ráda ,že jste se do sebe takhle zdravě zakousli ...
protože jsem se dozvěděla věci které jsou jinak než praxí nedostupné .....
Napadlo mne že existuje Ali-expres a možná by pro Vás oba a konečně pro všechny zde bylo asi zajímavé to prozkoumat...
Na eBay se ztratilo zboží z Číny a nyní je mohutně na Ali...
Mám neodbytný pocit že na eBay stagnuje a na Ali narůstá a třeba to i souvisí se sankcemi EU a odvetou BRICS ...
Tak chlapci nebuďte "jako malí kluci" a děkuji za Vaše zkušenosti :)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

16. 8. 2014, 1:33

No pro boha, přijde ti, že toho šuntu z Číny je všude málo???? Mě tedy osobně přijde, že je toho dost i na eBay. Naopak bych uvítal, kdyby eBay zavedlo funkci filtru, aby se neobjevovalo zboží z Číny, HK a TW, protože mě akorát zdržuje se v tom přebírat.
Já když něco sháním, tak mam spíš právě problém se těmto "vysoce kvalitním" výrobkům za "nízkou cenu" vyhnout. Naposledy jsem třeba měl takový problém s vrtačkovým sklíčidlem s Morse kuželem. Ještě že se mi podařilo sehnat ze starých zásob jedno na menší vrtáky od MAS a pak na větší vyrobené Kovodružstvem Plzeň. K oboum sklíčidlům mam vrtačkový kužel MK3 a hodil by se mi MK4 abych nemusel používat redukci, ideálně frézařský se závitem na konci. Nějaké jsem našel právě na německém eBay, ale jelikož se neuvádí výrobce, tak mam podezření na nejhorší - že je to Made in China. Stejný problém mam s Weldon upínačem s Morse kuželem - koupil jsem nějaké jeté stopkové plátkové frézy a potřeboval bych upnout 25mm stopku, což mě napadlo jedině přes 25mm Weldon a nebo ER kleštinu, protože 28mm Narex pouzdra končí u 20mm. Časem asi budu potřebovat i 32mm. Ale problém je, že co nacházím jen taky s podezřením Made in China nebo neúměrně drahé. A ještě problém do třetice - potřebuju 40mm MK4 upínací trn s unášečem. No naštěstí 1 500,- za Zbrojovku jsem ochoten ještě dát, spíš čekám, jestli se někde neobjeví třeba na Bazoš nebo Aukro levnější, jinak je to bohužel vše zase s podezřením Made in China.
Ještě že se právě dá na německém eBay koupit ledacos kvalitního za rozumnou cenu. Stejně tak na americkém. Tam jsem si třeba pořídil podložky do strojního svěráku Brown & Sharpe a Starrett za cenu jako tady čínské. Stejně tak páčkové indikátory, mikrometry, atd. Akorát je problém, že plno prodejců nechce posílat mimo USA a z německého eBay mimo Německo. V USA to mam naštěstí vyřešené virtuální schránkou. S Německem je to problém, protože jsem sice nějaké podobné služby našel, ale dost drahé a obecně mě jejich nabídka nějak nenadchla. Zbytek sháním všelijak po Bazoš a Aukro z různých starých zásob ZPS, MAS, Narex atd.
Samozřejmě, že na Aliexpress narůstá čínské zboží, když je to čínské. Ale bohužel kompletně čínské včetně platebního systému. Vyčůraným Číňanům bych přes nějakou jejich verzi PayPal číslo své platební karty nikdy nesvěřil. O tom, jak řeší reklamace na nedoručené zboží a různé podvody prodejců, jsme už taky někde četl.
Jestli je odvetou BRIC, že zmizí čínské zboží, tak doufám, že tyto sankce přitvrdí.

Sorry, že tě takto prudím, ale já mam toho čínského šuntu až po krk a na mašinu bych to nechtěl, ani kdyby to bylo to poslední.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 8. 2014, 8:00

a jak "filtruješ" ty přebalené čínské šmejdy do německých krabiček s nápisem made in germany a 2-3x navýšenou cenou? ne pořád půjdou koupit nějaké staré zásoby..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

16. 8. 2014, 10:21

No bohužel nijak a musím se tím probrat a řešit co je uvnitř té krabičky Made in Germany a jestli je to reálné. A kdybych už třeba nesehnal sklíčidlo MAS tak bych bohužel musel koupit nějaké značkové dle doporučení. Stále mi to přijde jako lepší řešení než si koupit čínský krám za pár stovek co se mi za chvíli rozsype a budu s ním mít jen potíže.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

16. 8. 2014, 10:39

to aleshonsa sz
V20
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

18. 8. 2014, 10:15

GeeSnake píše:........nechci si Tě nasrat, třeba budu jednou něco chtít. Ber to jako omluvu.
Já se tak lehce nenaseru :wink: , na žduch během minuty mě dokáže vytočit jenom moje ženská :D :D
GeeSnake píše: Vždy platilo, koho chleba jíš toho píseň zpívej.
K tomu bych jen dodal, že oni jí můj chleba (moje peníze) a ne já jejich :)
pavlaxy píše: Na eBay se ztratilo zboží z Číny a nyní je mohutně na Ali...
Mám neodbytný pocit že na eBay stagnuje a na Ali narůstá a třeba to i souvisí se sankcemi EU a odvetou BRICS ...
Ali sleduju už poměrně dlouho a v souvislosti s ebay mám jeden můj soukromý poznatek. Myslím si, že je úplně jedno jak se který národ prezentuje, není pravda, že češi jsou vyčůraní, poláci kšeftují s kde čím, němci jsou namyšlení. Lidi stejných nebo podobných vlastností budou všude a spousta z nich velice rychle pochopila co by mohla nějakou dobu olizovat. Určité zboží, evidentně pocházející z číny, dokonce i s čínskýma obrázkama se vyskytuje jen a jen v učité lokaci. Vysvětluju si to tím, že prostě místní prodejci, ať už z de nebo UK, US měli ty koule a oslovili číňana s exkluzivním prodejem. Ten potom dodává jen určitému prodejci a neprodává na ebay ten konkrétní výrobek apod. Jasně že ta produkce se dostane i k regionálním eshopům, jen ty už je nemohou nabídnout na ebay, protože by nebyli díky poplatkům s cenou konkurenceschopní a tak se spokojí s prodejem jen v určitém státě formou eshopu nebo Au..o :)
To co má v gesci např. jen prodejce v usa je pro našince po výpalném EU prakticky nedostupné.... Ali je pak možná alternativa k nadprodukci číny a přímá konkurence ebay

Jinak číňani mají už delší dobu zavedenou tzv. vývozní daň, snad na popud usa na kdejakou píčo....už od hodně malých částek
aleshonza: obecně nemám k čínským produktům nějaké extra výhrady, možná je to tím, že je víceméně za tuhle cenu považuju za polotovary k dodělání a přizpůsobení ke svým potřebám............ to co se v našich končinách nikdy nevyskytlo (a že toho je) prostě nebudeš nikdy schopen sehnat jak se říká"ze starých zásob"
RaS píše:a jak "filtruješ" ty přebalené čínské šmejdy do německých krabiček s nápisem made in germany a 2-3x navýšenou cenou? ne pořád půjdou koupit nějaké staré zásoby..
myslím, že Ras to popsal poměrně výstižně :) , konkrétně německý ebay je tím zaplevelený docela hodně a ani ty fotky si nejsou schopni nafotit svoje, je to bída :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 8. 2014, 9:14

Dá se nějak z německého Ebay dostat faktura nebo alespon nějaký doklad?
Kupoval jsem tam relativně drahou věc a rád bych si jí dal do nákladů a nikde nemůžu nic najít, německy moc nevládnu.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

25. 8. 2014, 9:40

A co ten prodejce? Já když jsem požádal tak to bylo i bez Mhwst.
Ale na konci obchodu máš nějaké sumárum, a tam je myslím i klik pro tisk?
Naposledy upravil(a) GeeSnake dne 25. 8. 2014, 9:43, celkem upraveno 1 x.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 8. 2014, 9:42

není to firma ale obyč maník, ten mi žádný papír nedá.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

25. 8. 2014, 9:46

Já se zkusim zitra proklikat na velkém pc.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22403
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2014, 6:31

prodej zprostredkovavala firma ebay formou aukce
vydava o tom ruzna potvrzeni treba do mailu
paypal ti da dalsi potvrzeni odkud kam sli penize
tva bana ti da potvrzeni kolik ti ten paypal strhnul v korunach
celnici ti pripadne daji dalsi papir kdyz je to z mimo eu

tyhle papiry financak vcelku vporadku akceptuje, vyzkouseno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

26. 8. 2014, 9:24

Ahojky :D :P
přesně jak píše Robokop :
různých papírů z průběhu obchodu existuje celá řada....
jen si je vytiskout z emailu...
celníkům stačí výpis z banky o převodu částky
následně máš celní papíry a to už je s českým razítkem na konečnou částku včetně cla ,
to lze uplatnit do daní :)
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

26. 8. 2014, 2:38

Nic jiného než tu bylo řečeno neumím najít.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 8. 2014, 9:05

další zajímavý kousek
http://www.ebay.de/itm/HECKLER-KOCH-BA- ... 6057&rt=nc" onclick="window.open(this.href);return false;
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“