Až vám budou Němci kázat...

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 2. 2011, 1:35

Až vám budou Němci kázat o preciznosti, tak jim ukažte tuhle fotku, jak jejich krajané pořešili jednodušší nasazení náboje odměřování na tuto hřídel. Pak jsme se začali divit, proč to ujíždí do pryč... Po demontáži už jsme se divili, co je to za voly...
Vaklalo to, i když bylo to pero otočené proti drážce v náboji.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6954
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

21. 2. 2011, 4:31

u němců mě toto nepřekvapuje , kázat to umějí ale když jsem se jel zaškolit do jejich závodu tak mi spadla čelist, když byly u nás tak pohrdaly skoro vším co viděly ale jak spadly huby nám když jsme přijely knim tak to se nedá ani popsat, a to nás jen tak někam nepustily. :D
Uživatelský avatar
Zx1974
Příspěvky: 78
Registrován: 15. 7. 2008, 7:25

21. 2. 2011, 5:48

Před pár lety jsem přebíral výrobu jak z Německa tak i z Francie. Když to tak porovnám tak mě oba národy vychází přesně obráceně než se říká, větší bordel než v německý dokumetaci jsem neviděl a za to frantíci sice náramní byrokrati, ale na dokumentaci se dalo spolehnout.
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

21. 2. 2011, 6:17

Tady je asi nutno říci co je to Němec ? , klidně to může být Turek , Arabák , či něco podobného :evil: co má něm. občanství -takových je tam dnes jako hnoje . Myslím si že by tohle pravý a čistokrevný Němec asi neudělal. Ale časy se mění a můžu se i mýlit.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

21. 2. 2011, 9:15

Já bych to viděl tak že německé soustruhy z 2 sv. války budou fungovat ještě dlouho po nás ale francouzké auto chodí tak max do záruky :D , to nemluvím o tom že jejich tanky měli 5 zpáteček a 1 rychlost vpřed.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 2. 2011, 9:31

ARTOS píše:Tady je asi nutno říci co je to Němec ? , klidně to může být Turek , Arabák , či něco podobného :evil: co má něm. občanství -takových je tam dnes jako hnoje . Myslím si že by tohle pravý a čistokrevný Němec asi neudělal. Ale časy se mění a můžu se i mýlit.
Tak Něměc to byl opravdu (alespoň si myslím) čistokrevný, ikdyž ... Dokonce tuším, že bych na něj mohl ukázat prstem (když, tak to byl ten druhý). Podle věku to nemůže být ani potomek ruského vojáka z pětačtyřicátého a těch tam prý je hojně. Na stroji, o který se jedná myslím nedělaly žádné náplavy, je to zavedená firma a strojů jako je tento je v Evropě opravdu pár, včetně ostatních výrobců. (Bruska na plochy 10 m, slovy deset metrů).
Daliborka
Příspěvky: 26
Registrován: 6. 3. 2011, 9:37

14. 3. 2011, 8:46

lubos píše:Já bych to viděl tak že německé soustruhy z 2 sv. války budou fungovat ještě dlouho po nás ale francouzké auto chodí tak max do záruky :D , to nemluvím o tom že jejich tanky měli 5 zpáteček a 1 rychlost vpřed.
Tak to se stalo kdysi na vojenské přehlídce (vzpomínky otce) že se někomu povedlo nastartovat motor obráceně a tak celou parádu procouval. Povedlo se, ale tem motor hučel a kouřil, ale řadu udržel.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2011, 8:51

Takovej Lanz Buldog se na druhou stranu da nastartovat stejne jako dopredu
do novejsich typu pak davali takovy budik co indikoval smer
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Daliborka
Příspěvky: 26
Registrován: 6. 3. 2011, 9:37

14. 3. 2011, 9:36

A ještě trochu upřesnění termínu "Němci".
Potkal jse jich mnoho, hlavně na dovolených a dokáži již poznat DDRáka a West. Ten minulý režim na těch východních zanechal stopu, je to jistě i u nás, ani si to neuvědomujeme. Dost mne zajímá historie, také WW2, a nikdo si nedokáže představit pozadí druhé války a důslednost a hospodářský pohled na zabrané území.
Pár příkladů: Pokus o D1, zajatci budovali odvodnění močálú, na polomy v roce 1942 na Brdsku dováželi dřevorubce z Ukrajiny, děti zbírali houby a borůvky pro armádu......víte za co lidé dostávali odznak "zmrzlé kuře"?.............(Winter hilfe)
Pojem německý pořádek se týkal i maximálního využití pracovních sil a zdrojů.
Názor člověka který toho hodně prožil a pamatuje: V době Haidricha byla pro lidi práce a díky přídělům potravin nebyl hlad, kriminalita žádná ???, práci mněli všichni, tak a teď ten "gól" . Lidem se to začalo i líbit, a tak nechala západní vláda ČR zorganizovat Atentát a díky represím Němců je zase lidi začali nenávidět.
Daliborka
Příspěvky: 26
Registrován: 6. 3. 2011, 9:37

14. 3. 2011, 11:05

Ano, souhlasím s tebou, ale nešlo by to příště napsat trochu jinak?
Daliborka
Příspěvky: 26
Registrován: 6. 3. 2011, 9:37

14. 3. 2011, 11:10

Pro Admina:
To co jsem napsal je z části doložitelná historie, a z druhé názor člověka který to zažil a řekl ( bývalý PTP) Je to co jsem napsal výše tak pobuřující? Klidně to vymaž, ten rychle smazaný názor má pravdu, nepatří to sem, ale mluvilo se o německé "preciznosti".
oscar
Příspěvky: 1191
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

14. 3. 2011, 11:15

Daliborka píše:Ano, souhlasím s tebou, ale nešlo by to příště napsat trochu jinak?
Bavme se radsi o motorech, vedenich ci vretenech.
Nic vic na toto forum nepatri.
:|
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

15. 3. 2011, 6:27

oscar píše:
Daliborka píše:Ano, souhlasím s tebou, ale nešlo by to příště napsat trochu jinak?
Bavme se radsi o motorech, vedenich ci vretenech.
Nic vic na toto forum nepatri.
:|
Jsou zde i lidé, kteří prakticky jiné forum nečtou.
A trocha ohlédnutí za naší i evropskou historií (v tomto případě bez cenzury i autocenzury snad není na škodu(?)
Jasně, někoho se může dotknout - ten si to, co udělal měl rozhodnout dříve. Ale někomu to může pomoci
doplnit kostečku do mozaiky životního poznání. Jsou národy které předávají své paměti bez tisku - a nezapomínají!
Jen u nás by někteří, nyní dobře zazobaní maníci, rádi smazali kousek historie - ten, kterak k velkým penězům bez práce a snažení přišli.
Má li toto forum být životné, nic lidského(ve správné kategorii) by nemělo chybět.
Kdo nechce nemusí číst!
Prostoru, jak říká admin - je dost!
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Daliborka
Příspěvky: 26
Registrován: 6. 3. 2011, 9:37

15. 3. 2011, 10:21

Pro admina: prosím o zařazení do jiné případně nové rubriky, možný název - Historie řemesel.
Re Ferrit: Děkuji za názor.
Kdysi kdosi napsal: "kdo se nepoučil z historie musí si všechny omyly prožít znova".
Jsem zde na foru už asi čtrnáct dní, a to od doby co mám v dílně novou :lol: mašinu. Čerpám mnoho zkušeností a je to pro mne v podstatě nový i když jen teoretický učební obor. Prolezl jsem skoro vše, ale pohled na řemeslo/a z pohledu vývoje a historie zde chybí. Ve vlákně kde jsem nejčastěji jsou většinou majitelé a příznivci strojů a to soustruhů starších i přes 80 let. Pokud ale budeme pátrat po vzniku a vývoji třeba zpracování kovů, musíme čistě z pohledu historie vzít v úvahu i vývoj společnosti a tehdejší politickou situaci.
Podobný problém mají i „detektorwebaři“. Je vykopání znaku SS jeho renovace a vystavení jako nálezu propagace Fašizmu???
Zkuste na toto téma pohlížet jen na jako ryze technické a i když to bude mít vždy politické pozadí té doby které nejde pominout, ale bavme se hlavně o železe. Zažil jsem zde jednu nepřiměřenou reakci na můj příspěvek a chlapec vycházel z rodinných vzpomínek a ze svého pohledu měl pravdu. Ano, vzpomínejte a pamatujte si, ale udržte si úroveň a reagujte na to co autor příspěvku měl na mysli, to je technické a výrobní hledisko.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“