existence fora

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět

byt ci nebyt clenem obcanskeho sdruzeni cnc fora?

chci byt clenem s pravy a povinnostmi i s povinnosti platit cca do 200/rok
74
75%
nechci byt clenem, chci si jen cist forum
25
25%
 
Celkem hlasů: 99
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

28. 2. 2011, 9:08

Miller píše:
Zdenek Valter píše:Koukám, že se k tomu další nikdo nevyjádřil :-(
V první chvíli mne to zaujalo a když jsi se zmínil o tom vašem OS/klubu, tak jsem si ho našel a přečetl si ta pravidla a všechny ty serepetičky kolem - a v ten moment jsem si uvědomil ten rozdíl. Vy máte klub, kde se fyzicky scházíte a něco společně opravdu děláte. My jsme distribuovaní doslova od Šumavy k Tatrám, jak se dřív říkalo a máme problém se slézt aspoň jednou, za účelem předvedení si mašinek (viz marná snaha robokopa a pár jiných). Takže to podle mne bude dál stejně jen "one man show", jako dosud. Ale možná, že by to dobře fungovalo jako právní základna pro to "předávání klíčů", takže zásadně proti tomu nejsem.
Tak tohle musím uvézt na pravou míru ;-)
Pravidelně se nescházíme ;-)
Jsme taky od Šumavy k Tarám ;-)

Svým způsobem jako v Zababově se i my tady scházíme ve virtuální klubovně C-N-C fóra, kterou pro nás vytvořil a spravuje Robokop. ;-) ;-)

Navrhuji také aby občanské sdružení bylo založeno JEN za účelem správy a financování WEBu.

Jsme přeci dospělí a jsem přesvědčen, že většině aktivních přispivatelů jde i zachování tohoto fóra a nebude problém pro ně přijmout odpovědnost platit za to určitou částku ročního příspěvku za provoz WEBu.

Osobně navrhuji rozpětí 30 - 50 Kč za rok, ale porosím Robokopa aby to podložil pokud je to možné čísly - například náklady na provoz WEBu počet aktivních přispivatelů atp.

To že se sejdeme či nikoliv záleží jen na nás a rozumím tomu, že ne všichni jsou ochotni někam cestovat ;-)
Nechť je to tedy věc každého ;-) zda se potkat chce či ne. ;-)

Pochopitelně pro ty, kteří budou zvoleni do vedení o.s. to bude především oběť ne odměna ;-)

Odvrátí se však riziko, že fórum zanikne z důvodů které zmínil Robokop.
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 28. 2. 2011, 9:58, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2011, 9:33

Navrhuji také aby občanské sdružení bylo založeno JEN za účelem správy a financování WEBu.

Souhlas



vycisleni nakladu na provoz

Souhlas

zkusim tedy vse pripravit a musime tedy ziskat daleko vic clenu OS kteri by si to vzali na hrb
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 3. 2011, 9:03

robokop píše:Navrhuji také aby občanské sdružení bylo založeno JEN za účelem správy a financování WEBu.

Souhlas

vycisleni nakladu na provoz

Souhlas

zkusim tedy vse pripravit a musime tedy ziskat daleko vic clenu OS kteri by si to vzali na hrb
Potřebujeme jich co nejvíc aby se náklady rozložily pro každého na co nejmenší částku ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

1. 3. 2011, 10:13

robokop píše:Navrhuji také aby občanské sdružení bylo založeno JEN za účelem správy a financování WEBu.
zkusim tedy vse pripravit a musime tedy ziskat daleko vic clenu OS kteri by si to vzali na hrb
co presne by znamenalo "vzit si to na hrb"?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2011, 6:21

zajistit fungovani
tj umistit data nekam na hosting, presmerovat domenu na ten hosting
zajistit financovani toho hostingu, adminovani fora
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 3. 2011, 8:16

robokop píše:zajistit fungovani
tj umistit data nekam na hosting, presmerovat domenu na ten hosting
zajistit financovani toho hostingu, adminovani fora
Přesně k tomuto účelu by mělo být založeno to občanské sdružení.

Při dostatečné členské základně nebude problém s financemi - jak pro členy tak pro o.s. - pro člena zanedbatelný obolus za rok pro fórum stálý tok financí.
Výbor, či předsednictvo či jakkoliv nazveme statutární orgán O.S. bude zajišťovat provozní věci - včasné hrazení faktur za doménu a hosting, administrátory fóra atp.
O zásadních věcech pak rozhoduje členská konference - v našem případě bude elektronická ;-)

Svým způsobem ne mrzí, že se k této problematice vyjadřuje málo aktivních členů fóra.
I negativní názor může být cenný.

Robokope zkus prosím dát nějaký alespoň řádový výčet financí za provoz tohoto fóra.
Možná by bylo dobré spustit anketu o ochotě členů k placení a výši příspěvku ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2011, 8:47

prisel dotaz na pozadavky na hosting
tedy jsou nalsledujici:

PHP5
PostgreSQL databaze
momentalne asi 8Giga mista na disku
maily
v idealnim pripade vyhrazeny server ale neni podminkou

momentalni naklady na provoz:
bezi to u me doma na vyhrazene lince 5 megabitu dovnitr, 5 megabitu ven 500,- za mesic vc DPH (zpravidla je prumerny prutok kolem megabitu ale tech 5 je slusnost kdyz chce nekdo neco vetsiho stahnout s komfortem)

server je znackovy repasovany desktop DELL - vykonove vyhovujici (zatim :-) )

rocni naklady:
konektivita 6000,-
odhadovane rocni investice do hardware 4000,- S ohledem na budouci naroky

Rad bych presunul server na nejaky 1U stroj (asi z druhe ruky) - upgrade RAM, CPU ale predevsim redundance disku - rad bych mel mirror - ted delam obcasne rucni zalohy

planovana obnova HW nejhur kazdych 5 let (tedy nastradano 20 000,-)

spravu serveru a administraci fora predpokladam zdarma

jeste jsem vubec nezapocital nejake zalozni misto na internetu kde by se delala automaticka zaloha dat (synchronizace treba denne nebo tydne)

vsechny ty kalkulace jsou s DPH (predpokladam ze OS nebude platcem)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 3. 2011, 10:04

Ještě tam nevidím poplatky za doménu a připočetl bych tam ještě něco málo na nepředpokládané výdaje a máš minimálně 12000,- za rok, měsíčně 1000,-. Při 50 členech (platících), je to 240,- ročně, dvacku měsíčně, to snad nemá cenu platit. Jen by to byla podpora peněžních ústavů, nebo pošty, za ty jejich poplatky.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

2. 3. 2011, 10:36

Já myslím, že o.s. není špatný nápad; příspěvky se dají posílat jednou ročně.
Jako ne-pražák se do administrace nebo formalit aktivně zapojit nemohu, ale přispěl bych. Beru to tak, že nečtu papírový časák, ale elektronický, který mohu spoluvytvářet.
B.T.W.: V té souvislosti mě trošku mrzí, že když už jsem jistou drobnou částku poslal, tak je ticho po pěšině...

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 3. 2011, 10:41

Josef píše:Ještě tam nevidím poplatky za doménu a připočetl bych tam ještě něco málo na nepředpokládané výdaje a máš minimálně 12000,- za rok, měsíčně 1000,-. Při 50 členech (platících), je to 240,- ročně, dvacku měsíčně, to snad nemá cenu platit. Jen by to byla podpora peněžních ústavů, nebo pošty, za ty jejich poplatky.
Server hosting by nás včetně domény neměl přijít na víc než těch 10000.
Beru to z našeho klubu - jako stroj máme virtuál ne fyzické železo. Provider v ceně zálohuje i data. prostoru na disku máme víc - fotky, včetně další dokumentace atp.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 3. 2011, 10:43

Ještě těch 50členů je podle mne silně pesimistický odhad ;-)
Chci stále věřit v lepší zítřky ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2011, 11:42

Jestli můžu do toho mluvit, tak bych taky doporučil místo server hostingu virrtuální server. Dneska už to není ani cenový (ceny začínají na cca 600 Kč za měsíc) ani výkonový problém a přesune to starost o hw a zálohování na providera.

Tak edit: koukám, že začala cenová válka: VPS je už za 100 Kč/měsíc. To si na to přesunu i svůj soukromý fotoarchyv, to fakt nemá smysl držet si vlastní železo (jen na elektřině zaplatím víc) i když mám konektivitu zdarma.
SABLE-2015
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

2. 3. 2011, 11:55

rawen píše:Já myslím, že o.s. není špatný nápad; příspěvky se dají posílat jednou ročně.
Jako ne-pražák se do administrace nebo formalit aktivně zapojit nemohu, ale přispěl bych. Beru to tak, že nečtu papírový časák, ale elektronický, který mohu spoluvytvářet.
B.T.W.: V té souvislosti mě trošku mrzí, že když už jsem jistou drobnou částku poslal, tak je ticho po pěšině...

Radek
Naprosto souhlasím, čekám co se bude dít a když uvidím nějaké změny, taky pošlu příspěvek.

Mám jeden dotaz, šlo by si třeba za roční "sponzoring" pořídit tričko třeba s nějakou tématikou CNCFóra?
Jak pozoruji průběžně výpočty "ročního příspěvku" , tak to pomalu nemá fakt smysl posílat, na poplatcích se zaplatí víc a kromě spokojenýho pocitu nic nemám, takhle bych měl alespoň to tričko :D
OskarB
Příspěvky: 103
Registrován: 16. 12. 2009, 5:27
Bydliště: Litoměřice

2. 3. 2011, 11:58

Provozuji podobně velké fórum. Cena za doménu cca 350 ročně, cena za virtuál včetně správy něco kolem 1500 ročně. Server je v Casablance. Suma sumárum do dvou tisíc v pohodě. V pohodě mi to zaplatí malinkatá reklama. Pokud bych to zapojit třeba ještě do ad words tak se na tom dá vydělat cca 3-5000 ročně při denních impresích kolem 1000. V současné době reším totéž co robokop a bude to také OS, za přebytkové peníze je zatím taková dohoda, že se občas udělá schůze a členům se zaplatí třeba večeře. Nebo lístek na veletrh a podobně. Fórum mi jede asi na stejném enginu (PHPBB) a krom jednoho banu jsem na to celý rok nemusel administrativně vůbec šáhnout.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 3. 2011, 12:03

sidonie píše:
rawen píše:Já myslím, že o.s. není špatný nápad; příspěvky se dají posílat jednou ročně.
Jako ne-pražák se do administrace nebo formalit aktivně zapojit nemohu, ale přispěl bych. Beru to tak, že nečtu papírový časák, ale elektronický, který mohu spoluvytvářet.
B.T.W.: V té souvislosti mě trošku mrzí, že když už jsem jistou drobnou částku poslal, tak je ticho po pěšině...

Radek
Naprosto souhlasím, čekám co se bude dít a když uvidím nějaké změny, taky pošlu příspěvek.

Mám jeden dotaz, šlo by si třeba za roční "sponzoring" pořídit tričko třeba s nějakou tématikou CNCFóra?
Jak pozoruji průběžně výpočty "ročního příspěvku" , tak to pomalu nemá fakt smysl posílat, na poplatcích se zaplatí víc a kromě spokojenýho pocitu nic nemám, takhle bych měl alespoň to tričko :D
Co se týče toho za co se ty peníze utratí bude-li jich víc než je potřeba je na členech - to musí rozhodnout dle mého všichni.
Nebudeme-li přijímat dary a dotace pak by si každý to tričko stejně zaplatil sám ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“