Soustruh 1i611P

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
103106103106
Příspěvky: 33
Registrován: 7. 6. 2009, 1:53
Bydliště: Protivanov

14. 6. 2011, 11:49

Rád si počkám
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

22. 6. 2011, 4:09

ted stojí práce, nebot nevím jakou dát vrchní barvu ,lépe řečeno odstín.
No takhle to většinou dopadne, když je všeho moc velký výběr a to je opravdu k nasrání :evil: :evil:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2011, 8:17

ARTOS píše:ted stojí práce, nebot nevím jakou dát vrchní barvu ,lépe řečeno odstín.
No takhle to většinou dopadne, když je všeho moc velký výběr a to je opravdu k nasrání :evil: :evil:
Používám dvousložkový polyuretan krycích odstínů. Krycí odstín je u mě pouze zelená nebo modrá (ta vede) případně jejich zdařilé kombinace, potom ještě šedá, ale ta se mě moc nelíbí. Vyhýbám se červené, bílé, žluté, fialové, růžové, broskvové (tu jsem ale zamlada statečně popíjel :lol: ) hnědá je škaredá a černá taky. Na MN80 kterou teď po dvou letech skládám jsem použil takovou oranžovou, moc pěkná, ale těch vrstev teda bylo hafo a furt se mě to nezdálo, pochopitelně opět ten dvojsložkovej plyuretan a základ vykytovat a základovka opět dvojsložková polyuretanová základovka. :wink:

Obecně má většina lidí problém s rozhodováním v čemkoli a zvláště pak je-li na výběr hodně možností. Tento zajímavý lidský neduh využívají nebo využívali ve svých režimech ke svému prospěchu např, Kim čong il, Kim ir sen, Castro nebo Hugo Čávez :wink: . Nic lidem nenabízejí dají jednu možnost, někdy i dvě možnosti a lidi jsou šťastní jak vopice, protože si můžou vyčítat jen tu druhou kterou si nevyberou. Svého času to bylo taky u nás v časech oněch když sis šel vybrat např, kachličky do koupelny- bílý a modrý a pá :D

Moje rada zní: Zelená hrášková, natíral jsem teď nějaký přípravky tímto odstínem a je to fakt špica, pěkně se na to dívá a člověk se pak hned nenasere když něco na mašině dodrbe :lol: :lol:
ať už se s tím tvým zázrakem můžeš konečně pochlubit :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

23. 6. 2011, 9:03

tumlik píše:
ARTOS píše:ted stojí práce, nebot nevím jakou dát vrchní barvu ,lépe řečeno odstín.
No takhle to většinou dopadne, když je všeho moc velký výběr a to je opravdu k nasrání :evil: :evil:
Používám dvousložkový polyuretan krycích odstínů. Krycí odstín je u mě pouze zelená nebo modrá (ta vede) případně jejich zdařilé kombinace, potom ještě šedá, ale ta se mě moc nelíbí. Vyhýbám se červené, bílé, žluté, fialové, růžové, broskvové (tu jsem ale zamlada statečně popíjel :lol: ) hnědá je škaredá a černá taky. Na MN80 kterou teď po dvou letech skládám jsem použil takovou oranžovou, moc pěkná, ale těch vrstev teda bylo hafo a furt se mě to nezdálo, pochopitelně opět ten dvojsložkovej plyuretan a základ vykytovat a základovka opět dvojsložková polyuretanová základovka. :wink:

Obecně má většina lidí problém s rozhodováním v čemkoli a zvláště pak je-li na výběr hodně možností. Tento zajímavý lidský neduh využívají nebo využívali ve svých režimech ke svému prospěchu např, Kim čong il, Kim ir sen, Castro nebo Hugo Čávez :wink: . Nic lidem nenabízejí dají jednu možnost, někdy i dvě možnosti a lidi jsou šťastní jak vopice, protože si můžou vyčítat jen tu druhou kterou si nevyberou. Svého času to bylo taky u nás v časech oněch když sis šel vybrat např, kachličky do koupelny- bílý a modrý a pá :D

Moje rada zní: Zelená hrášková, natíral jsem teď nějaký přípravky tímto odstínem a je to fakt špica, pěkně se na to dívá a člověk se pak hned nenasere když něco na mašině dodrbe :lol: :lol:
ať už se s tím tvým zázrakem můžeš konečně pochlubit :D
jo jo, to je pravda, Taky už dozrává můj názor ,že to bude odstín zelenomodrý, je to takový uklidnující , Nevím jestli by byl ten dvousložkový polyuret. vhodný na stříkání ,ale to bych si už musel vyzkoušet .
No až to bude hotový tak to bude jako odhalení pomníku či sochy :P a všichni pak udělají jééééééééééé, jůůůůůůůůůůůůů :D
Pruduch
Příspěvky: 144
Registrován: 22. 4. 2007, 7:05
Bydliště: Jižní Čechy

24. 6. 2011, 11:40

Polyuretan se stříká úplně parádně... dvousložkovej typu Chemopur E a podobně. Stříkám i epoxidový tixotropní základovky a výsledek je o dost lepší než štětkou. Pistole vzduchová, nejlevnější krám z nějaký sady z obi za 500,- .
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2011, 10:09

Pruduch píše:Polyuretan se stříká úplně parádně... dvousložkovej typu Chemopur E a podobně. Stříkám i epoxidový tixotropní základovky a výsledek je o dost lepší než štětkou. Pistole vzduchová, nejlevnější krám z nějaký sady z obi za 500,- .
Tak tak stříká se to dobře, každopádně pokud je pěkná profi štětka, tak taky udělá v rámci možností "dobrú prácu" :D :D

Mě se co do výdrže (neztvrdnutí) osvědčilo tvrdidlo Hodopur, piksla 2ltr vydržela cca 2roky, ředění 1:10 barva a 1:5 základovka. Polyuretanovou barvu si nechám namíchat v jakémkoli odstínu, 0,7 asi za 170 peněz.
Na dřevo používám dvoujsložkovej polyuretanovej lak Millesi nebo jak se to píše, ale tam to tvrdidlo mě vydrží tak 4 měsíce a jeden den je to krásně čiré, druhej dojdu, a je to jak beton tvrdé :wink: už jsem nad tím několikrát špekuloval proč se mi to stává, ale na nic jsem nedošel, ať je to v průhledné nebo neprůhledné piksle tak je to cca pokaždé stejné :D . Dělají to taliáni, tak možná proto :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

25. 6. 2011, 4:54

Já používám na dřevo polyuretanový lak Sayerlack , a tvrdidlo dávám uzávěrem dolu.Časem se tam udělá zátka s vytvrdlého tvrdidla ,ale zbytek je o.k. Ted jsem to otvíral po dvou letech a pohoda. :D
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

25. 6. 2011, 4:56

Myslím, že to reaguje se vzdužnou vlhkostí.
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

5. 7. 2011, 10:40

:P
Naposledy upravil(a) ARTOS dne 9. 1. 2012, 8:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

22. 10. 2011, 9:23

Opět něco z mého archivu -soustruh 16Y03P
/ možná, že zde bude i manuál nástrojářský frézky FN 22 ,/ :D
Manual soustruh 16Z03P.pdf
(7.83 MiB) Staženo 625 x
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2011, 9:27

Hoď to prosím do sekce Návody ke strojům, dokumentace :-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

22. 10. 2011, 9:57

ARTOS píše:Opět něco z mého archivu -soustruh 16Y03P ]
Tohle odněkud poznávám :lol:
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

26. 3. 2012, 8:59

na Bazoši byl na prodej 1i611P , ale už je zřejmě prodaný. podle fotky byl trochu olezlý ,ale mohl být ok. Tak jsem zvědavý zdali se nový majitel zde objeví , což bych byl rád :P
janci 64
Příspěvky: 6
Registrován: 14. 3. 2010, 9:05
Bydliště: nitra

29. 3. 2012, 7:50

Ahojte
Potreboval by som poradit pri nastaveni 19 závitov na cól (inch)
Dakujem
P.S. Ja ho mám od roku 93 a je 99% stave -rok vyroby 66
Ahojte
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

29. 3. 2012, 8:50

nejlepší je si stáhnout manuál , který je na začátku tohoto vlákna a tam se tohle dá zjistit
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“