hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

13. 2. 2016, 4:49

bobik píše:To ty lisy nemaj nějakou nastavitelnou ochranu na průběh lisovací síly v závislosti na pohybu beranu lisu?
asi moc ne
beran je poháněný klikou - výstředníkem, tam tak maximálně nějaké střižné kolíky na pohonu nebo tak něco
má to obrovskou setrvačnost, stejně než by se to zastavilo tak je to v pr....
u velkých lisů v automobilkách bych tipoval hmotnost nástroje co lisuje bok auta + beranu + ojnice klidně na 10-20t a možná víc
třeba v případě těch dvou plechů na sobě by se to muselo zastavit v desetinách mm
to zdvojení se hlídá indukčním čidlem při zakládání
myslím že ani nespínají zdvih nějakou spojkou, co jsem viděl tak to jezdilo pravidelně v taktu otáčení pohonu (hřídel tak 30cm v průměru)
třeba takhle (jedno staré profláknuté video) :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=fs0TzsV5NgU" onclick="window.open(this.href);return false;
možná je tu někdo kdo do toho vidí víc
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 2. 2016, 5:25

Tady u takového výstřižku bych očekával spíše hydraulický lis.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

13. 2. 2016, 6:28

U postupových automatů na šrouby (klikou hnaný beran s tlakem desítek až stovek tun) byla čidla v účelně navrtaných dírkách v beranu a dokázala sledovat tlaky pro každý ze 3 až 6 nástrojů zvlášť. Německá firma Brankamp to dokázala doplnit i na stroje z 50. let. Problém by ale opravdu asi byl v rychlém zastavení lisu.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

13. 2. 2016, 6:43

Mitas píše:
soustružník píše:
koumes9 píše:Co všechno mohou způsobovat vymačkaný pakny potažmo jetá univerzálka? Je jasný, že asi souosost upnutí je tatam, ale je taky třeba možný, že pak obrobek pořádně nedrží? Tzn. může to kvůli tomu točit při letmém upnutí kužel?
Můžou, tedy ne dokonalý kužel, ale nějakou kuželovitost s mizerným povrchem. A také trpí nástroje a jsou omačkané obrobky.

Myslim že to nebude souose ale kužel ti podle mě picovina ...hlava,pokud jede Z osa v pohodě tak pakny nemají vliv na dělaný pruměr..može se zdát oproti upinanemu pruměru bokem ale jednoduche meření na začátku a na konci dělaného pruměru ti ukaže co je špatně.Házivost hlavy respektive paken poznáš pouze na hodinkach.
To je asi pravda u trochu jeté univerzály, ale na kusech zralých pro šrot je to všelijak. Mám třeba jednu, kterou předtím používali na učňáku jako stojan na vánoční stromek. U ní tedy opravdu nepotřebuji hodinky abych viděl, jak to šmajdá. Pakny sedí jen zadní hranou a s délkou vyložení roste délka páky na níž síla od nástroje působí. Proto dál od univerzály průměr roste.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1008
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2016, 8:25

A jaký má průchod a hmotnost???
Za cenu šrotu bych i takovou bral.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

13. 2. 2016, 8:45

Když já ji ještě pořád používám na různé prasečiny abych si lepší neničil.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2016, 9:35

https://www.youtube.com/watch?v=MCgCWyxs6Ns" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2016, 10:40

:-)
Přílohy
klicka.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

14. 2. 2016, 10:46

Jednou jsem viděl nějaké české bezpečnostní dveře rozřízlý a jednak to bylo z 2x dvojky plechu a potom místo toho papíru bylo uvnitř 40 mm bukové překližky. To už by tím otvírákem na konzervy tak snadno neotevřeli.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2016, 6:49

tak jde o to
ty dvere na tom videu jsem osobne videl na jednom baraku
fakticky to stoji nejake stokoruny tusim ze to koupili za 250,- Kc
to uz hovori jasne
pak je vysadis jednou rukou
je to snad lehci jak papirove
poklepes a citis ze je to lehoucky rohybajici se plech a uvnitr cosi
vlozenim klice vyvracis zamkovou vlozku
....

jestli si tohle nekdo necha namluvit jako bezpecnostni dvere tak je vul a skoro bych rekl ze si zaslouzi byt vykraden
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2016, 9:43

Já takové dveře koupil ... z nerez plechu ,pur pěna izolační výplň ,bezpečnostní kování ,vícebodové zamykání bezpečnostní panty. za celých 11tkč

horem dolem jsem se obchoďáka ptal proč jsou tak levné ,prý výprodej ,zrušená výroba.

Přivezli jednomu jsem zaplatil aby mohl vybavit papíry a než jsem je rozbalil byli fuč a já bez faktury. Dveře měli vevnitř papír obyč stříkatej plech na bábovičky a spodní propoj jen pochromovanej ,přivařenej cočkem a celý orezlí. Měsíc mi trvalo než jsem dealera tak zmáčknul aby vrátil peníze. A odvezl si ten šrot.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 2. 2016, 3:58

A má smysl dělat nedobytné a neprůstřelné dveře, když pak mám vedle skleněné okno?
Nebo si skla taky plátujete ocelí?
Na rodinném baráku se lze k oknům dostat většinou velmi snadno.
A vylézt nebo se spustit po balkónech na paneláku taky není nic složitého. A "práce" na balkoně je pak v ještě větším klidu, než na chodbě u dveří.

Přes dveře má podle mě smysl jít tehdy, když to není na první pohled vidět. Tj. nějakou metodou přes zámek. Pokud bych tam měl mlátit sekerou a dveře budou na první pohled kuchnuté, tak je to určitě pro loupežníka zranitelnější, než rozbité okno někde na balkóně.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

15. 2. 2016, 10:39

Mex píše:A má smysl dělat nedobytné a neprůstřelné dveře, když pak mám vedle skleněné okno?
Nebo si skla taky plátujete ocelí?
Na rodinném baráku se lze k oknům dostat většinou velmi snadno.
A vylézt nebo se spustit po balkónech na paneláku taky není nic složitého. A "práce" na balkoně je pak v ještě větším klidu, než na chodbě u dveří.

Přes dveře má podle mě smysl jít tehdy, když to není na první pohled vidět. Tj. nějakou metodou přes zámek. Pokud bych tam měl mlátit sekerou a dveře budou na první pohled kuchnuté, tak je to určitě pro loupežníka zranitelnější, než rozbité okno někde na balkóně.
To vysvětluj pánům zákonodárcům. Mám několik kamarádů s trezorovou místností na zbraně a v zákoně máš přesně definováno, že zdi musí být zděné, nebo betonové, dveře bezpečnostní a okna s mříží, nebo bezpečnostní fólií. Je to dokonce v otázkách na zbroják, přesné parametry si již nepamatuji. Kamarád vždycky říká, je to hezký, ale když budou držet manželce a dceři kudlu pod krkem, tak jim ty dveře milerád otevřu.
Jinak smysl to nejspíše má, bratranec ještě když bydlel v podnájmu na Strašnický, tak jej dvakrát vykradli, klasické papundeklové dveře, které tam majitel namontoval při rekonstrukci baráku ze třicátých let. Pak se s ním dohodl, papundekl vyměnili za nějaké slušnější dřevěné, které jen pobili 1,5 mm plechem z Ferony a přelepili imitací dýhy. Asi za tři měsíce se někdo pokusil opět dostat do bytu a to už dělal takový randál, že vzbudil i tu hluchou sousedku odnaproti. Jak o pokračovalo dál už nevím, protože bratranec se na to konto raději přestěhoval ke své již současné manželce.
Co se týče zámku, tak když přepadli osmdesátiletou sousedku, tak jsme jí odvrtávali klasickou FABku ze zámku. Prostě dva c....i jí ukradli kabelku s doklady a klíči, protože dotyčná byla trochu paranoidní, tak náhradní klíče nedala nikomu. Takže jsme se sousedem, který se jí staral o zahradu a klíče měl leda od kůlny s nářadím vzali obyčejnou akučku, kobaltový vrták od Vrbovského a za minutu a půl bylo hotovo. Zámek jsme vyměnili a dotyčná se ještě půl roku klepala při sebemenším zašramocení, že jí jdou vykrást až jí z toho kleplo.
Klasický visací zámek se dá přeříznout již za 3 sekundy běžnou pilkou na železo s novým plátkem, takže visací zámek je opravdu jen proti dětem a všetečnejm ženskejm.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

15. 2. 2016, 10:45

tak on je visací zámek a visací zámek.. garantuji ti že bezpečnostní zámek pilkou na kov neuřízneš ani když si vezmeš těch plátků 10.. jedině tak flexa, autogen nebo diamantovej pilník a to budeš pilovat do rána..

je to jednoduché.. když zloděj uvidí bezpečnostní dveře a nebo nějakej papundekl tak si vybere ten papundekl
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

15. 2. 2016, 11:12

Jakej doporučuješ, já jen že bezpečnostní TOKOZ za +/- 550Kč, jsme bimetalovým plátkem pižlali asi minutu. Mrcha zarezl na stodole už první zimu a to jsem jej preventivně nastříkal Konkorem :( Známej tam tehdá měj složený prehistorický soustruh od Fischera a zaparkovaný Zetor 25A.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“