hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

15. 2. 2016, 11:36

Mex píše:A má smysl dělat nedobytné a neprůstřelné dveře, když pak mám vedle skleněné okno?
Nebo si skla taky plátujete ocelí?
Na rodinném baráku se lze k oknům dostat většinou velmi snadno.
A vylézt nebo se spustit po balkónech na paneláku taky není nic složitého. A "práce" na balkoně je pak v ještě větším klidu, než na chodbě u dveří.

Přes dveře má podle mě smysl jít tehdy, když to není na první pohled vidět. Tj. nějakou metodou přes zámek. Pokud bych tam měl mlátit sekerou a dveře budou na první pohled kuchnuté, tak je to určitě pro loupežníka zranitelnější, než rozbité okno někde na balkóně.
Přesně takhle asi přemýšlel ten číňan co "bezpečnostní" dveře vyrábí - kdo by páčil dveře byť otvírákem na konzervy, když může pohodlně projít bambusovo papírovou stěnou :wink:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 2. 2016, 9:24

Dnes uz neni mam obavu doba zamku. Zamek bez dalsiho elektron zabezpeceni je mizerna ochrana. Bral jsem klasicke otevirani planzetkou jako vyzvu a koupil set planzet na hrani si. Myslenka byla, kdyz to umi 15tileta topinka, naucim se to taky :-) Vlozku s jednoduchym zakrytem uz otevru i kdyz to trva, visaci zamnky jsou snazsi. Duvodem je mozna jeste mensi presnost obrobeni stavitek a tim padem snazsi vyhmatani nez u klasicke vlozky. Placate klice typu Defend jsem naivne povazoval za bezpecne do doby, nez mi zamecnik rekl, ze klasiku dava za 5 vterin a tohle za 30 :-( Navic v kazdem marketu koupi corky akucku flexu a te je prakticky jedno zda je ocko tvrdokov.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2016, 9:33

onehda jsem v muzeu odvrtaval evva po najemnikovi ktery nevratil klice a parchanti v tom maj snad nejaky kaleny kolicky nastrkany

no vcelku mi to trvalo snad 2h
nejuspesnejsi jsem byl s vidiakem do zdi ten je houzevnatejsi tak se tolik nevystipoval
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

16. 2. 2016, 9:52

robokop píše:onehda jsem v muzeu odvrtaval evva po najemnikovi ktery nevratil klice a parchanti v tom maj snad nejaky kaleny kolicky nastrkany

no vcelku mi to trvalo snad 2h
nejuspesnejsi jsem byl s vidiakem do zdi ten je houzevnatejsi tak se tolik nevystipoval
A vrtal jsi do správného místa? :roll: :lol: :lol:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

16. 2. 2016, 10:29

robokop píše:onehda jsem v muzeu odvrtaval evva po najemnikovi ktery nevratil klice a parchanti v tom maj snad nejaky kaleny kolicky nastrkany

no vcelku mi to trvalo snad 2h
nejuspesnejsi jsem byl s vidiakem do zdi ten je houzevnatejsi tak se tolik nevystipoval
Proti odvrtání se většinou dělaj kolíky z tvrdokovu. Dá to fakt zabrat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2016, 12:02

Do urovne stavitek abych je vysipal a slo tim otocit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 2. 2016, 12:02

Povídal mi dneska jeden člověk, že už se volně neprodávají frekvenční měniče nad 600 Hz.
Nevěřil jsem mu, protože jsem nedávno běžně koupil Emersona do 1500 Hz.
Jenže zakopaný pes je v tom slově "nedávno".

Skutečně platí, že měniče s max. frekvencí nad 600 Hz jsou považovány za "zboží dvojího užití" a není možné je bez omezení prodávat.
Je to snad proto, aby Irán nemohl vyrábět rychlé odstředivky k obohacování uranu. Což je půvabné i vzhledem k tomu, že svět zrovna ruší protiiránská embarga. Navíc si dovedu docela živě představit, jak s měničem 0.75 kW vyrábějí obohacený uran.
Takže i ten Emerson (který tradičně dělal měniče s vysokou max. frekvencí) už volně prodává jen měniče do 550 Hz.

Takže si budu hýčkat toho svého Emersona, aby mi vydržel, až si jednou koupím vysněné vysokootáčkové vřeteno na vrtání tišťáků.

Svět se v prdel obrací. :(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2016, 6:24

fakt jo?

je na to nekde nejaka regulace EU nebo neco?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

17. 2. 2016, 7:04

Bohužel pořád existuje pro CZ omezení na vývoz technologií jako bylo před revolucí . Akorát jsou posunuté limity . V roce 1994 ještě byly na tomhle seznamu i mikroprocesory Microchip PIC :D
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

17. 2. 2016, 8:48

https://www.youtube.com/watch?v=rT70HTbh4a8" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2016, 10:09

mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

17. 2. 2016, 1:47

Ano je to pravda měniče s vyšší frekvencí jsou softvérově zablokované - napiš na tech. podporu výrobce a po vyplnění čestného prohlášení ,že ho nepoužiješ k nedovoleným účelům, ti pošlou kód a můžeš ho používat na max.
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2016, 2:02

Jo, toto ma fascinuje...
Keď chcem z TI stránky stiahnuť akýkoľvek soft na MSP430, tak musím prehlásiť, že to nebude v raketách a ZHN :)
O tých meničoch som som tiež počul...
Keby som bol zloduch, tak sa k tomu určite priznám :) :) :)

Ja som mal telefonát z "colnice", že načo som kupoval trubky z takej špeciálnejšej zliatiny (pritom materiál už bol dávno doma a ani som ho nepreclieval, prešiel bez problému). Stačilo im cez telefón povedať že do hodín a je pokoj (zatiaľ).
Odškrknuté, zbavili sa zodpovednosti.

Mi to príde, že to nie je o kupujúcich, ale o predajcovi/výrobcovi, že sa aspoň takto nejako "chráni" pred náhradou škody...
Ináč je to podľa mňa totálne zbytočné.

Aj ten SW kód k meničom v Iráne/KĽDR už určite vedia :)
Nejako to pretrpíme:)
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1008
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2016, 4:20

Až v poměrně dost vysokém věku jsem pochopil skutečný význam úsloví: co je doma, to se počítá.
Takže dokud to jde, je potřeba nakoupit co jde a zároveň se to naučit vyrábět.
Může se stát, že už se sem nedoveze nic...
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2016, 4:37

Taky je dobrý si to pokud možno neodpálit :(
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“