CAM pro modeláře

CAM software
Odpovědět
fishbet
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 5. 2011, 8:40

6. 7. 2011, 5:06

Jde mi hlavně o frézování žeber, přepážek a pod. z balzy a překližky (tedy 2D). LazyCam by mi vyhovoval, ale neumí vzít ohled na průměr nástroje (funkce offset v základní verzi nefunguje, ve verzi "LazyCam pro" údajně funguje, ale demo není k dispozici a nechci program kupovat, abych zjistil, že také nefunguje). Cut2D je pěkný, umí brát ohled na průměr nástroje ale zase umí jen uzavřené křivky, takže pokud si chci nechat na výrobku můstky, které drží výrobek na místě, neporadí si s tím. Existuje nějaký jednoduchý a levný CAM, který umí vzít v úvahu průměr nástroje a zároveň umí i neuzavřené křivky?
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

6. 7. 2011, 7:22

v cut 2D si mozes nadstavit pridrzne mostiky v tolptatche , alt tabs tolpatch tam si nadstavis v edit vysku a sirku mostika a mostik si das kam chces :)
fishbet
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 5. 2011, 8:40

7. 7. 2011, 9:38

Tak to je paráda, dík za radu. Ještě mi pls poraď, jaký význam má v "Toolpath list" to zaškrtávací políčko, zatím mi připadá, že je jedno jestli je ta či ona dráha zatržena. A parametr "Ramp Plunge Moves" buď vypnu nebo nastavím max rozjezd frézky v Z-tové souřadnici?
sra.jos
Příspěvky: 58
Registrován: 14. 2. 2011, 9:08
Bydliště: Kroměříž

7. 7. 2011, 5:11

Mám dotaz je funkční cut 2D i zadara nebo jen za mergle?
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

7. 7. 2011, 5:25

neni zac , ked uz ides ukladat vygenerovane drahy tak si zaskrtnes iba tie ktore chces ulozit napr priamo do machu alebo
do suboru a to ramp plung move je postupne ponaranie nastroja do materialu na dlzku ktoru si nadstavis, pouziva sa to na
nastroje , ktore nemaju v strede ostrie, beru iba krajom, nastroj sa postupne po rampe zabara do materialu na pozadovanu hlbku potom sa vrati aby dorovnal rampu a uz ide do kola v hlbke vrstvy, takyto nastroj keby isiel priamo do materialu tak
by horel, toz asi tolko :)
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

7. 7. 2011, 5:28

je za mergle napr tu http://www.cnc1.eu/sk/cut-2d-predstavenie-" onclick="window.open(this.href);return false;
fishbet
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 5. 2011, 8:40

7. 7. 2011, 9:54

Dík, zjišťuju, že je to asi fakt přesně pro mě. Cena únosná, obsluha jednoduchá a to co potřebuju umí
senko
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 4. 2010, 8:29
Bydliště: Bratislava

27. 2. 2015, 8:16

fishbet píše:Jde mi hlavně o frézování žeber, přepážek a pod. z balzy a překližky (tedy 2D). LazyCam by mi vyhovoval, ale neumí vzít ohled na průměr nástroje (funkce offset v základní verzi nefunguje, ve verzi "LazyCam pro" údajně funguje, ale demo není k dispozici a nechci program kupovat, abych zjistil, že také nefunguje). Cut2D je pěkný, umí brát ohled na průměr nástroje ale zase umí jen uzavřené křivky, takže pokud si chci nechat na výrobku můstky, které drží výrobek na místě, neporadí si s tím. Existuje nějaký jednoduchý a levný CAM, který umí vzít v úvahu průměr nástroje a zároveň umí i neuzavřené křivky?

Nazdar , Cambam ti ponukne aj výšku, počet a širku tzv záložky na držanie a môžeš si to tam aj posuvať kam si to praješ. Skušal som Pycam ale kruhy robil ako male usečky . Uplne zle.
Odpovědět

Zpět na „CAM“