Kovošrot

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

17. 3. 2015, 7:45

To: Hades Upřesním ti tu škodovku - v hlavní budově nářadovny na tzv galerii byla řada soustruhů starých kolem 100 let - neměly ani nortona, jen výměnná kola, transmise, udržovány v perfektním stavu,
na tomto pracovišti se vyráběly mikrometrické šrouby a závitové kalibry, fungovalo to ještě krátce po převratu, pak to v nestřeženém okamžiku - pro mne - hodili do šrotu, přitom bylo zralé předat celý skvěle
zachovaný komplet do NTM
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

17. 3. 2015, 7:48

čau, neboj, pokud to bylo v dobrém stavu, tak se to ve šrotu neztratilo, viz tohle vlákno :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

17. 3. 2015, 9:18

piskoteek píše:Kdyby někdo chtěl,tak kousek od Kroměříže. Výkup úplně bez problému sice cena 10kc/kg :roll: ma cca 1900kg.
Ta mašina je celkem kultovní záležitost - to je totiž KEARNEY & TRECKER (celý název je sprtávně KEARNEY & TRECKER Milwaukee Model H ).
KEARNEY & TRECKER byl mj. první, kdo na této planetě dokázal vyrábět CNC centrum s automatickou výměnou nástrojů z programu - Milwaukee-Matic II (1958)
http://dtamfg.socialmediacontractors.ne ... machining/" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8166
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 9:28

kutil_tim píše:Mě by zajímalo
jak velké polotovary se nejčastěji doma v dílně obrábějí ?
Že si lidi kupují takové "krávy" .
Ono je to opačně. Obrábí se tak velké věci, jaké se vejdou do stroje :) A když nejsou, tak se seženou nebo vymyslí :-)
Aleš Procháska
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 3. 2015, 11:46

kutil_tim píše:Mě by zajímalo
jak velké polotovary se nejčastěji doma v dílně obrábějí ?
Že si lidi kupují takové "krávy" .
na malým stroji velkou věc neuděláš
opačně ano
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8166
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 12:17

Vždyť to píšu, takové, jak je velký stroj. Soustružil jsem už trubku 500x700 a upnul vrata od garáže do frézky, abych udělal správně klíčovou dírku. Kdybych měl malinkaté stroje, tak dám tu trubku stočit kámošovi a klíčovou dírku udělám pilníkem a budu vědět, že hřídelka k modelu lodi je pro mě maximum a víc tam upínat nebudu :-).
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 3. 2015, 1:32

Po nástupu Putlera do tohoto funkčního období byla a i teď je pro Rusa každá mašina malá. Proč asi? A pokud se v hale montuje nový stroj, celá hala nevyrábí a do vedlejší se nedostanete.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 6:21

Hades píše:
piskoteek píše:Kdyby někdo chtěl,tak kousek od Kroměříže. Výkup úplně bez problému sice cena 10kc/kg :roll: ma cca 1900kg.
sakra, jak to dopravit.. :(
Naložení ti zařídím, mrdnutý o zem s ní nebylo(asi)..kamoš co kovák vlastní, moc dobře ví, co mi má dát bokem a co může bagr poskákat rukou..Přikryl jsem ju plachtou, ale dlouho nebude, za chvilku budou vyvážet pryč..Pokud ju nikdo nebude chtít, vemu z ní aspoň stul pro sebe.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 3. 2015, 7:52

jen to prodej, a pokud možno v celku. Sice budu případnému kupci závidět, ale zárověň i přát, pokud se k tomu bude chovat slušně.
p.s.
ne, že bych si pro to neuměl dojet a odvézt, ale jaksi mi chybí prostor, kam to v současnosti postavit a do garáže rozhodně ne... :(
to bych se po zbytek života musel fackovat
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2015, 7:27

Já to neprodavam, jen jsem to potkal:-)
Vykucham z toho x,y a půjde do hutí,myslis že by to nějaká rysplotna mohla udržet, tu sestavu x,y?
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

18. 3. 2015, 6:55

doncarlos píše:To: Hades Upřesním ti tu škodovku - v hlavní budově nářadovny na tzv galerii byla řada soustruhů starých kolem 100 let - neměly ani nortona, jen výměnná kola, transmise, udržovány v perfektním stavu,
na tomto pracovišti se vyráběly mikrometrické šrouby a závitové kalibry, fungovalo to ještě krátce po převratu, pak to v nestřeženém okamžiku - pro mne - hodili do šrotu, přitom bylo zralé předat celý skvěle
zachovaný komplet do NTM
Škodouku v Plzni znám, 13 let jsem tam pracoval. :D
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

23. 3. 2015, 8:17

Tak jsem získal docela hezký nádrh, jen mne mrzí, že má, a ani moc nerozumím tomu proč, stupnici až od 50.
Přílohy
nádrh1.JPG
nádrh2.jpg
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

23. 3. 2015, 8:27

soustružník píše:Tak jsem získal docela hezký nádrh, jen mne mrzí, že má, a ani moc nerozumím tomu proč, stupnici až od 50.
Protože se s ním nedá níž sjet?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

23. 3. 2015, 10:00

testone píše:
soustružník píše:Tak jsem získal docela hezký nádrh, jen mne mrzí, že má, a ani moc nerozumím tomu proč, stupnici až od 50.
Protože se s ním nedá níž sjet?
To se sice nedá, ale ostatní nádrhy co znám měly ten vlastní rýsovací nůž vyložený tak, aby dostal přes základnu až na stůl. S tímhle se dá rýsovat jen od 50 mm výše a to se mi zdá dost nešikovné. Kdo ví k čemu to sloužilo.

Uvažoval jsem, že bych si ten vyložený nožík udělal, ale potom mě bude mást to přičítání 50 mm. Ještě by šlo udělat ke stávajícím číslům, které jsou nad ryskou nová pod rysku, ale jak udělat 2 mm čísílka? Nebo jde celý sloupek nádrhu otočit a udělat stupnici z druhé strany. Na to ale vybaven nejsem.
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

23. 3. 2015, 11:47

soustružník píše:... Ještě by šlo udělat ke stávajícím číslům, které jsou nad ryskou nová pod rysku, ale jak udělat 2 mm čísílka? ...
Tiskárna by na papír 2 mm číslíčka zvládla :lol: Proužek s čísílky na nádrh nalepit, třeba i izolepou pokud se vejde. Důležité jsou rysky stupnice, čísla můžou být třeba propisotem.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“